„Mes turime labai gražių eksponatų, vadinamų pelėdomis, kurie labiau sutemų drugeliai, nors atrodo kaip dieniniai, tai reikėtų lankytis arba į parodos pabaigą, arba anksti ryte, jie dar saulei tekant skraido. Tai tada jų tas aktyvumas didesnis. Na, dar turime be galo gražius mėlynuosius morfus. Jie turi nuostabaus žydrumo sparnus, tik, žinoma, reikia sulaukti, kad jie išsiskleistų“, - pasakoja edukacijos specialistė Eglė Vičiuvienė.
Drugelių lėliukes botanikos sodo darbuotojai parsisiuntė iš Anglijos drugelių fermos. Specialioje dėžėje sudėtų 120 lėliukių Lietuvą turėjo pasiekti greičiau nei per parą. Drugeliai ritasi inkubatoriuose. Patiems botanikos sodo darbuotojams išauginti tokią grožybę galimybių nėra.
„Ganėtinai sunku, užima labai daug laiko, reikia turėti gana daug augalinių išteklių ir tam tikrų rūšių specifinių, nes kiekviena drugelio rūšis maitinasi tik tam tikrą augalo rūšimi“, - aiškina E. Vičiuvienė.
Lankytojai gali stebėti ne tik, kaip drugeliai ritasi iš kokonų ar skraidydami poromis šoka drugelių šokius. Kai kurie lankytojai čia ateina tiesiog pasėdėti, pamedituoti, o gaudyti drugelius draudžiama.
Šie drugeliai gana ilgaamžiai, išgyvena ir iki pusantro mėnesio, o iš lėliukių ritasi ne visi iš karto, bet palaipsniui, tad aplankyti tropinių drugelių oazę Kauno botanikos sode bus galima iki Naujųjų metų.
Plačiau apie tai – TV3 reportaže.