Vieni rūkaliai nutarė rimtai susimąstyti ir ryžtis mesti rūkyti, o kiti, neslepiantys priklausomybės nuo tabako, atkirto, jog ne tik obuolys, bet ir cigaretė neva jiems gerai, ir todėl rūkys kaip rūkė.
Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, kasmet visame pasaulyje dėl rūkymo sukeltų ligų miršta septyni milijonai žmonių. Ekspertai sako, kad rūkymas kelia grėsmę ne tik sveikatai, o ir šalies ekonomikai, socialiniams veiksniams, teršia aplinką. Kuo mažiau šalis išsivysčiusi, tuo joje daugiau rūkančių. Lietuvoje situacija kinta, per pastaruosius dvylika metų rūkančių vyrų šalyje sumažėjo septyniolika procentų.
Rūkančių moterų skaičius išliko toks pats. Statistikos duomenimis, Lietuvoje rūko bene kas trečias suaugęs žmogus. Labiausiai liūdina tai, kad kenksmingo dūmo griebiasi vis daugiau mokyklinio amžiaus vaikų. Vien Kauno miesto statistika šiurpina skaičiais.
Su rūkymu kovojama įvairias būdais. Tačiau, žmonės sako, jog užkietėjusių rūkalių noro traukti dūmą niekas nesumažins. Vis dėlto, Tarptautinės tabako kontrolės konvencijos siekis iki 2025 metų rūkančiųjų sumažinti iki trisdešimties procentų, pasitelkiant įvairius metodus – prevenciją, tabako branginimą, draudimus rūkyti tam tikrose vietose.
Išsamiau žiūrėkite TV3 reportaže: