"Didžioji dalis kioskų pastaraisiais metais pamažu tapo sandėliais, o visa prekyba vyksta lauke, pastačius stalus bei lentynas prekėms sudėti. Daugelis kioskų, kaip tenka matyti Vilniaus gatvėje bei kitose Senamiesčio ar Kauno centro vietose, yra apleisti, neprižiūrėti, nes nebeatlieka savo funkcijos. Tokią susidariusią situaciją, ypač centrinėje miesto dalyje, reikėjo taisyti. Dėl to ir nuspręsta priimti būtent tokį sprendimą", - teigė Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas.
Miesto politikai nusprendė panaikinti galimybes prekiauti šalia kioskų ar paviljonų. Pakeistose Prekybos Kauno viešosiose vietose taisyklėse bus nustatyta, kad prekyba nuo laikinųjų įrenginių, kurie yra arčiau kaip 6 metrai nuo kioskų ir paviljonų, yra neleidžiama.
Svarstant šį klausimą, ne visų Kauno politikų nuomonės šiuo klausimu sutapo. Kai kurie iš jų teigė, jog, pavyzdžiui, lauke eksponuojamas (ir parduodamas) daržoves pirkėjai gali geriau apžiūrėti bei iš jų išsirinkti norimas prekes, nei iš tų, kurios sudėtos daržovių kiosko viduje ir menkai iš lauko matomos. Bet galutinį tarybos sprendimą dėl prekybos taisyklių pakeitimų nulėmė už jį balsavusių politikų dauguma.
"Naujose taisyklėse taip pat nebeliko punkto, kuris iki šiol leido asmenims, prekiaujantiems fasuotais maisto produktais iš kioskų ar paviljonų, poilsio ir turizmo sezono metu lauke pastatyti ledų ar gaiviųjų gėrimų šaldiklius, skėčius, lauko stalus, kėdes. Nuo šiol prie laikinųjų statinių nebus galima nieko išsinešti", - teigė Kauno miesto savivaldybės Licencijų ir paslaugų skyriaus vedėja Rasa Palevičienė.
Eltos kalbintų Senamiesčio kioskininkų nuomone, naujoji tvarka - ne kas kita kaip smulkaus jų verslo suvaržymas, nes stacionarioms maitinimo įmonėms Kaune bus leidžiama ir toliau prekiauti ne vien viduje, bet ir lauke.