Pasak leidinio, nors iš pradžių skelbta, kad į GBF bus investuota 42 mln. eurų, investicijos išaugo, nusprendus vienu metu įgyvendinti ir antrąjį plėtros etapą. Be to, keitėsi ir gaminių portfelis, tad fabriką reikėjo pritaikyti naujos kartos produktų gamybai.
Bendrovės „SME Finance“ patarėjas ekonomikai Aleksandras Izgorodinas teigia, kad Lietuvos pramonės investicijos į gamybos automatizavimą yra neišvengiamos.
„Viena vertus, investuoti į veiklos automatizavimą skatina stiprėjančios „Pramonės 4.0“ tendencijos Vidurio Europoje ir Skandinavijoje, nuo kurių itin stipriai priklauso Lietuvos pramonei tenkantys kontraktiniai užsakymai. Kita vertus, investuoti į gamybos automatizavimą pramonininkus skatina įkaitusi Lietuvos darbo rinka“, – VŽ cituoja A. Izgorodiną.
„Freda“ savo pranešime nurodo, kad tikisi išvystyti gamybinius pajėgumus iki 240 milijonų eurų per 3-5 metus. Per ateinančius 3 metus įmonėje bus sukurta 240 darbo vietų. Šiuo metu darbui naujoje įmonėje yra parengta 70 darbuotojų.
„Fredoje“ dirba 600 žmonių, o gamybos apimtys pernai siekė 120 mln. eurų.
BNS primena, kad statybos bendrovė „YIT Lietuva“ kovo pradžioje pranešė Kauno LEZ baigusi pagrindinius naujos „Fredos“ gamyklos ir logistikos sandėlio statybos darbus.
Pagrindinis „Fredos“ klientas yra Švedijos baldų gamybos ir prekybos koncernas „Ikea“.
Registrų centrui pateiktoje „Fredos“ veiklos ataskaitoje nurodoma, kad 2017-ųjų pabaigoje 62,02 proc. įmonės akcijų valdė Rimas Varanauskas, 14,87 proc. – Antanas Ėmužis, 9,91 proc. – V. Brundza, 7,43 proc. – Saturna Lelė. Kiti bendrovės akcininkai valdė mažiau kaip po 5 proc. akcijų.
Tuo metu Gero baldų fabriko akcininkais buvo R. Varanauskas (71,44 proc.), A. Ėmužis (17,12 proc.) ir V. Brundza (11,44 proc.).