„Tai didelis pripažinimas ir dar didesnės galimybės, kuriomis privalu pasinaudoti. Kartu tai ir įpareigojimas miesto vadovams. Turime suvokti, kad miestas nėra tik statiniai, gatvės ar infrastruktūra. Miestas – tai pirmiausia žmonės ir bendruomenė, nuo kurių ir priklauso, ar jis juda pirmyn“, – Kauno miesto savivaldybės paskelbtame pranešime cituojamas šį projektą kuruojantis narys Visvaldas Varžinskas.
Pasak jo, būdamas aktyvus tinklo narys, Kaunas įgis teisę atsidurti eilėje tarp kitų miestų pretendentų, norinčių organizuoti metines UNESCO besimokančių miestų konferencijas ir forumus, o tai yra galimybė prisistatyti pasauliniu mastu, sustiprinti pozicijas siekiant pritraukti daugiau užsienio investicijų.
Kauno mero patarėjas Dainius Pavalkis sako, kad vien frazė „besimokantis miestas“ atstoja raktažodžius, reiškiančius, jog miestas išties supranta žinių ekonomiką ir geba kompetentingai joje veikti.
„Tai yra lyg kelrodis švyturys investuotojams, kurie gyvybiškai reikalingi kiekvienam klestinčiam miestui. Juk Kaunas yra būtent toks. Patekę į UNESCO Pasaulinį besimokančių miestų tinklą, mes sulaukėme dar vieno garbingo pripažinimo“, – teigia D.Pavalkis.
Šiuo metu UNESCO Pasauliniame besimokančių miestų tinkle yra daugiau kaip 1 tūkst. miestų narių ar siekiančių narystės, skelbiama oficialiame tinklo interneto puslapyje.
Kaip BNS informavo Lietuvos nacionalinėje UNESCO komisijoje, Kaunas yra vienintelis Lietuvos miestas, oficialiai tapęs šio tinklo nariu.