Beje, po Aikšte jau įrengta ir pusės tūkstančio automobilių stovėjimo aikštelė. Tiesa, didžioji dalis jos – jau rezervuota. Vienybės aikštėje Kaune jau gula pirmosios pusę tonos sveriančios šiurkštaus granito plokštės, tokių čia bus paklota 11 tūkstančių kvadratinių metrų. Klojant naudojama speciali sistema, kuri esą labai tvirta.
„Šita sistema yra laidi vandeniui, jinai nebijo druskų, nebijo šalčio ciklų. Jinai išbandyta yra Romos senamiestyje, buvom Kopenhagos oro uoste, irgi naudojama šita sistema, dirbama ir pasiteisino, Briuselio aikštės yra išklotos“, – teigia „Gevalda“ projektų vadovas Jonas Dogelis.
Plokštes vienai pagrindinių ir didžiausių miesto aikščių pirko pati Kauno savivaldybė. Atseikėta per milijoną eurų. Aikštėje jau ryškėja ir išskirtiniai balto betono architektūros elementai. Juos liejantys latviai sako jaučiasi labiau menininkai nei statybininkai.
„Tai yra pats didžiausias iššūkis, koks mūsų kompanijai yra tekęs iki šiol. Tai techniškai sudėtinga bei kitokia medžiaga, kitoks betonas. Naudojamas baltas betonas, be to, aikštės formos – labai asimetriškos, todėl viskas turi būti išformuota ranka“, – pasakoja latvisn„City Playgrounds“ vadovas Janis Kundzins.
Betoninės konstrukcijos tvirtos, tad atlaikys ir dviratininkus, ir riedlentininkus, kurie čia irgi bus laukiami.
Pasak aikštę rekonstruojančių verslininkų, čia bus ir žalių oazių, ir vandens čiurlenimo.
„Bus fontanai, 40 purkštukų, kurie trykš iš granito plokščių į viršų, ir bus labai linksma zona tiek vasarą pabėgioti po tą fontaną, tiek žiūrėti iš restoranų zonos“, – pastebi „Urban Inventors“ vadovas Lionginas Šepetys.
Aikštėje ir dabar ošia išsaugotas šimtametis ąžuolas, o štai visi kiti želdiniai bus sodinami naujai. Skaičiuojama, kad augs apie šešiasdešimt medžių, įvairių krūmų ir gėlynų.
„Aikštėje atsiras tai, ko nebuvo, tai kavinių terasos, kokybiškas apšvietimas, kas sąlygoja ilgesnį ir saugesnį buvimą aikštėje vakare, suoliukai, atsisėdimo vietos. Manau, kad su laiku, o gal ir iš karto, atsiras kažkoks panoraminis restoranas pastato viršuje ir ant stogo“, – teigia architektas Rimantas Giedraitis.
Iš viso į visas aikštės erdves SBA koncerno verslininkai investavo daugiau nei 10 milijonų eurų. Tai istoriškai didžiausia verslo investicija į centrinės aikštės projektą Lietuvoje.
„Ta aikštė ir bus tuo ypatinga, kad galės ja naudotis tiek renginių metu, daug žmonių susiburti, bet taip pat bus ir žalios zonos, ir pavėsio bus, ir kavinių, restoranų zona – visi įmanomi laisvalaikio, darbo ir pramogų elementai yra numatyti šitoj aikštėj“, – pastebi „Urban Inventors“ vadovas L. Šepetys.
O štai daugybę svarstymų kelianti požeminė automobilių stovėjimo aikštelė jau baigta, tiesa, čia savo transporto priemones daugiausia statys aplink aikštę įsikursiančiose įstaigose dirbsiantieji.
Kitiems vietų palikta vos dešimtadalis.
„Iš viso parkingas yra 500 vietų jau pabaigtas, miesto svečiams, nesusijusiems su verslo centru, yra numatyta 50, likusios yra verslo centro darbuotojams“, – teigia L. Šepetys.
Planuojama, kad tarptautinį pripažinimą kaip „Miesto erdvė“ už architektūrinius sprendimus pelniusi aikštė miestiečiams bus atverta jau lapkritį.