Bendrovė „Kaspersky Lab“ pranešė pateikusi privatiems vartotojams skirtą programą „Kaspersky Internet Security 2014 įvairiems įrenginiams“. Pranešama, kad ji užtikrina ne tik asmeninių kompiuterių su „Windows“ operacine sistema, bet ir „Android“ išmaniųjų telefonų, planšečių bei „Mac“ kompiuterių apsaugą.
Pasak gamintojų, šis kompleksinis produktas suteikia galimybę apsaugoti bet kokį įrenginių derinį vienu aktyvinimo kodu ir įsigyti įvairių licencijų tipų, skirtų apsaugoti nuo vieno iki penkių įrenginių.
Šiuolaikiniame pasaulyje asmeninių įrenginių skaičius nuolat auga. Remiantis „Kaspersky Lab“ duomenimisi, lietuviai internete paprastai naršo dviem įrenginiais. Vartotojai aktyviai naudojasi internetu įvairiuose įrenginiuose, valdomuose skirtingų operacinių sistemų. Tačiau iki šiol gyvuoja nuomonė, kad „Internet Security“ klasės apsauga pirmiausia reikalinga būtent asmeniniams kompiuteriams, sakoma bendrovės pranešime. Taigi, daugiau nei 60 proc. „Android“ išmaniųjų telefonų vartotojų mano, kad jų įrenginiams apsaugos nereikiai. Tačiau, pasak „Kaspersky Lab“ atsovų, grėsmės apsiperkant internetu, lankantis internetiniuose tinklalapiuose, bendraujant socialiuose tinkluose vienodai pavojingos visiems įrenginiams – juk jie visi jungiasi prie interneto. Be to, mobiliuosius įrenginius lengva pamesti, o kartu su jais – ir visus juose saugomus duomenis.
Skelbiama, kad naujosios kartos „Kaspersky Internet Security“ sukurtas visų įrenginių apsaugai, tačiau ypatingą dėmesį kūrėjai skyrė užtikrinti pagrindinių vartotojų – kompiuterių su „Windows“ operacine sistema savininkų – saugumą. Būtent jiems „Kaspersky Lab“ specialistai rimtai pagerino apsaugos technologijas ir jas papildė visiškai naujomis priemonėmis, užtikrinančiomis aukščiausią asmeninių kompiuterių saugumo lygį, sakoma bendrovės pranešime. Tarp naujovių – specialusis funkcionalas kovoti su ekrano blokavimo (blokeriai) programomis ir technologija „Meta skeneris“, kuri skenuoja failo arba kompiuteryje paleidžiamo priedo kodą ir ieško jame kenkėjiškų sudedamųjų dalių: pavyzdžiui, eksploitams būdingų bruožų.
Kai atliekant finansinę operaciją naudojamasi keliais įrenginiais, pasak gamintojų, apsisaugoti padės kelios technologijos: „Antišlamštalaiškiai“ (angl. Antiphishing) „Windows“, „Android“ ir „Mac“ operacinėms sistemoms, „Saugi klaviatūra“ finansiniams duomenims įvesti asmeniniuose ir „Apple“ kompiuteriuose bei technologija „Saugūs mokėjimai“ „Windows“ operacinei sistemai. Jos užtikrina apsaugą naudojantis internetinės bankininkystės ir mokėjimų sistemų paslaugomis, pavyzdžiui, „PayPal“, taip pat apsiperkant internete. Šių technologijų derinys – tai iš esmės vienintelis patikimas būdas pasipriešinti kombinuotoms atakoms, kai siekdami tikslo apgavikai atakuoja vartotojo kompiuterį ir jo išmanųjį telefoną. Panašių grėsmių pavyzdžiai – bankiniai „Trojos“ virusai „ZeuS“ ir „SpyEye“, kiekvienas jų turi „mažąjį brolį“ atakoms į mobiliuosius įrenginius – „Zitmo“ ir „Spitmo“, sakoma pranešime.