• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Londono karališkojo koledžo („King’s College London“, KCL) Psichiatrijos, psichologijos ir neuromokslų instituto atlikto tyrimo duomenimis, kanapių rūkymas yra susijęs su 24 proc. ištirtų psichozių atvejų.

REKLAMA
REKLAMA

Tyrime teigiama, kad „Skunk“ kanapes rūkantis žmogus dėl „Skunk“ sudėtyje esančių psichoaktyviųjų medžiagų gali tris kartus dažniau susirgti psichoze nei „žolės“ nerūkantis asmuo. Kasdien kanapes rūkančiam žmogui psichozė gali išsivystyti penkis kartus dažniau nei kanapių nerūkančiam. Tiesa, pasak mokslininkų, hašišą rūkantiems žmonėms didesnės rizikos susirgti psichoze nėra.

REKLAMA

Jungtinės Karalystės vyriausybės atstovų teigimu, mokslinio tyrimo išvados tik dar kartą patvirtina priežastis, kodėl Jungtinėje Karalystėje kanapių rūkymas yra neteisėtas.

„Psichozė“ yra bendras psichiatrijoje vartojamas terminas apibūdinti psichinei būsenai, kai asmuo iškreiptai suvokia, praranda racionalų ryšį su realybe. Psichozės atveju gali pasireikšti įvairūs asmenybės, minčių bei elgesio pakitimai: iliuzijos ir klaidingi įsitikinimai, kurie paremti tvirtais, bet iš iškreipto suvokimo atsirandančiais argumentais, (pvz., paranoja); haliucinacijos, sutrikusi mąstymo funkcija; dažnai nesugebėjimas suvokti savo elgesio ir minčių keistumo ir nepagrįstumo, bendravimo bei kasdieninės veiklos atlikimo sunkumai. Psichozės reakciją gali sukelti įvairūs tiek fiziologiniai, tiek funkciniai veiksniai, dėl ko psichozė paprastai laikoma fiziologinę ligą rodančio karščiavimo atitikmeniu psichinės ligos atveju. Daugumai žmonių gyvenimuose pasitaiko panašių realybės iškraipymo epizodų, todėl vienas iš paplitusių mokslinių požiūrių yra, kad psichozė nėra normalaus žmogaus sąmoningumo nukrypimas, o tik jo dalis, susidarius ypatingai intensyvioms ar sunkioms gyvenimo aplinkybėms, kuriuo atveju psichozė greičiausiai nėra psichinės ligos simptomas.

REKLAMA
REKLAMA

Tyrimą atlikę mokslininkai nuogąstauja, kad kai kuriose Jungtinės Karalystės dalyse, pavyzdžiui, Londone kanapių sukelta psichozė gali būti labai paplitęs reiškinys, nes Londone labai sunku gauti kitokios rūšies nei „Skunk“ kanapių. Mokslininkai ragina bendrosios praktikos gydytojus (angl. general practitioner, GP) drąsiau klausinėti pacientų, kaip dažnai ir kokios rūšies „žolę“ jie rūkė.

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų