„Fortifikavom dar vieną tiltą per Nemuną į Kaliningrado sritį. „Drakono dantis“ ilgainiui papildys ir geležinės sijos, kurios bus įleistos ir įtvirtintos.
Lietuvos kariuomenė dabar testuoja jas, vertina, kaip jos sulaiko besiveržiančią sunkiąją techniką.
Fortifikacija tęsiasi pagal planą. Vieni tiltai bus fortifikuoti, kiti parengti susprogdinti (tik po žvalgybos indikacijų). Fizinės fortifikacijos (surenkami ežiai, „drakono dantys“) yra tik pagalbinės, jos bus dengiamos ugnimi. Pristabdžius priešą, jis bus naikinamas“, – savo „Facebook“ paskyroje rašo L. Kasčiūnas.
Lietuvos kariuomenė rugsėjį pristatė, kaip gins sieną su Karaliaučiaus sritimi, jei rusai mėgintų pulti kirsdami Nemuno upę. Pasienyje jau dygsta įvairių rūšių fortifikacijos – „drakono dantys“, ežiai, „ispaniški arkliai“ – karo atveju zona bus ir minuojama.
Įvairūs įtvirtinimai palei sienas su Rusija bei Baltarusija iš viso atsieis 600 mln. eurų per dešimt metų ir taps dalimi bendros įtvirtintos NATO sistemos dalimi.
Kasčiūnas: pirmieji lietuviški FPV dronai ministerijos sandėlius pasieks penktadienį
Krašto apsaugos ministras L. Kasčiūnas sako, kad pirmieji Lietuvos įmonių pagaminti FPV koviniai bepiločiai dronai ministerijos sandėlius pasieks šios savaitės pabaigoje.
„Penktadienį pirmieji lietuviški dronai jau atvažiuoja į mūsų sandėlius. Jie važiuos į Ukrainą ir Lietuvos kariuomenę“, – trečiadienį po susitikimo su prezidentu Gitanu Nausėda žurnalistams teigė L. Kasčiūnas.
Anot ministro, visi penkių lietuviškų įmonių pagaminti koviniai dronai tiek Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms, tiek Lietuvos kariuomenei bus pristatyti iki šių metų pabaigos.
„Iš penkių įmonių, man atrodo, trys jau bus pasirengusios (perduoti – ELTA) šį penktadienį. Po to viskas labai greitai įvyks iki lapkričio pabaigos – visi turės pagaminti visą kiekį. Tai viskas bus padaryta iki šių metų pabaigos – aprūpinta ir kariuomenė, ir perduota Ukrainai“, – tikino jis.
ELTA primena, kad liepos pabaigoje Vyriausybė nusprendė skirti papildomus 20 mln. eurų įvairių tipų kovinių dronų ir bepiločių žvalgybinių orlaivių įsigijimui.
Gynybos resursų agentūra rugpjūtį nurodė iš penkių Lietuvos kovinių dronų gamintojų – įmonių „Dangolakis“, „RSI Europe“, „Ltmiltech“, „Granta Autonomy“ ir „Unmanned Defense Systems“ – už 8 mln. eurų perkanti dronų, kuriuos perduos Lietuvos kariuomenei ir Ukrainai.
Lietuvos kariuomenei bus pristatyta daugiau kaip 2,3 tūkst. FPV už 3 mln. eurų, Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms – beveik 5 tūkst. tos pačios rūšies dronų už 5 mln. eurų.
Rugpjūčio pabaigoje dronų integraciją kariuomenės struktūrose pristatęs L. Kasčiūnas tviritno, kad FPV koviniais bepiločiais orlaiviais ateityje ketinama aprūpinti visą Lietuvos kariuomenę.