Dauguma moterų iki šiol makiažui pasidaryti naudoja tik pirštus ir kempinėles. Tačiau dabar dažna kosmetikos firma siūlo nemažą kosmetinių šepetukų pasirinkimą. Tai nereiškia, kad prieš tai minėtos priemonės yra netinkamos. Teptukų privalumas tas, kad šie padengia makiažą tolygiau, sunaudojant mažiau produkto, be to yra specifinių šepetėlių, skirtų tam tikram efektui išgauti.
Šepetukai gaminami iš natūralių arba sintetinių plaukelių. Natūralūs dažniausia būna iš voverės, sabalo, ponio ar barsuko kailio. Tai, kad sintetiniai šereliai yra labai šiurkštūs, jau tapo mitu. Šiuolaikinės technologijos leidžia juos pagaminti tokius, kad šie tampa švelnūs kaip žaisliniai meškiukai. Naudodamos juos galite nebijoti, kad jums pasireikš alerginė reakcija, kas gali nutikti naudojant natūralių šerelių teptukus, jei jūsų oda alergiška gyvūnų plaukams. Kitas jų privalumas tas, kad jie nesugeria produkto, todėl yra tobuli naudojant skystas makiažo priemones (pudrą, kreminius šešėlius ir pan.). Kita vertus, natūralaus plauko šepetukai dažnai būna patvaresni.
Veido šepetėliai suteikia daugiau maskuojamojo efekto, geriau išskirsto spalvą, nei naudojantis tik pirštais. Skystai pudrai ir maskuojamajai priemonei skirti teptukai dažniausiai būna plokšti ir pagaminti iš sintetinių šerelių. Jie ne tik dailiai padengia odą, bet it padeda atnaujinti makiažą be jokio vargo. Skystos pudros šepetuku patogu odą dažyti trumpais potėpiais. Gali pasirodyti, kad pudra tepasi tarsi dryžuotai, tačiau, tinkamai ją paskisrčius, dryželių nebus. Maskuoklio teptuku užtepkite priemonės tiesiai ant tos vietos, kurią norite paslėpti, tada švelniai suliekite maskuojamosios priemonės ir odos spalvas.
Sausai pudrai šepetėliai būna dideli, tam, kad birią ar sausą pudrą lengvai ir plonu sluoksniu paskirstytų po visą veido odą. Jei sausą pudrą naudojate tam, kad padaryti veido odą matine, ar užtvirtinti skystą pudrą, tuomet švelniai prabraukite pudriniu šepetuku riebesnes veido vietas. Tačiau, jei norite, kad pudra suteiktų daugiau maskavimo, odą teptuku tapšnokite. Taip pudra geriau „prilips“ prie veido.
Skaistalų ir bonzinės pudros šepetukai paprastai būna mažesni už sausos pudros šepetukus ir įvairesnių formų (kirsti kampu, ovalūs, arkiniai ir pan), jais patogiau produktą užtepti būtent ten, kur norite, ir dailiai išsklaidyti spalvą. Naudinga tokius šepetukus turėti du - atskirai skaistalams ir įdegį suteikiančiai pudrai, nes, naudojant tą patį, susimaišiusios spalvos gali atrodyti purvinos.
Ne toks populiarus, tačiau naudingas yra ir vėduoklinis teptukas. Jis skirtas nubraukti nubyrėjusius akių šešėlius nuo skruostų, tačiau jį galima panaudoti ir sausai pudrai, bronzinei pudrai, skaistalam ar blizgiai priemonei tepti labai plonu, permatomu sluoksniu.
Mineralinė biri pudra paprastai tepama vadinamu „kabuki“ šepetuku, kurio šereliai yra itin tankūs ir gan trumpi, kad suteiktų daugiau maskavimo. Juos naudoti paprasta - į pudros dėžutės dangtelį įberkite šiek tiek pudros, šepetėliu ją paimkite ir sukamaisiais judesiais padenkite ant veido.
Akių šešėlių šepetėliai padeda lengviau ir gražiau sulieti spalvas, tiksliau nupiešti norimas detales. Atkreipkite dėmesį, ar šepetukas tikrai švelnus ir nedrasko odos, nes akių zona yra ypatingai delikati.
Plokščias teptukas skirtas užtepti spalvai ant voko. Jo šereliai nėra labai ilgi tam, kad galėtumėte tepti akių šešėlius būtent ten, kur norite. Platesnį tokio tipo šepetuką rinktės tik tuo atveju, jei norite spalvą paskirstyti po visą voką paprastai, vienu brūkštelėjimu, be jokių detalesnių padailinimų. Tokių teptukų būna įvairių formų: suapvalintų, šiek tiek kirstais kampais, ar kiek nusmailintų. Jei norite turėti tik vieną šios paskirties šepetuką - universaliausias - vidutinio dydžio, švelniai apvalėjantis. Tam, kad šešėlių spalva būtų intensyvesnė ir šešėlių dalelytės nebyrėtų ant veido, šepetuku ne braukykite pirmyn - atgal, o tapšnokite ant voko.
Pailgas purus šepetukas apvalėjančiu galu skirtas lengvai sulieti spalvas ar švelniai padažyti voko raukšlei (vietai tarp judančios voko dalies ir antakio kaulo). Šį šepetuką galima panaudoti ir blizgiai pudrai tepti ant skruostikaulio ar nosies šešėliavimui.
Pieštukinis šepetukas trumpais tankiais šereliais (gali būti siaurėjančiu galu) skirtas sušvelninti akių apvado liniją arba sukurti dūmini efektą, užtepti šešėliui ant blakstienų augimo linijos, patamsinti išorinį akies kampą.
Šepetuku kirstu kampu galima paryškinti antakius, sukurti tiek siaurą, tiek platesnį akių apvadą. Taip pat galima jį panaudoti tepant šešėlius, jei norite, kad išoriniuose akių kampučiose makiažas būtų labai tikslus ir griežtas. Šio šepetuko šereliai dažniausiai būna gan trumpi, ir kiek tankiau sudėti, kad būtų galima daryti plonas linijas.
Akių apvado šepetukas paprastai būna labai plonas ir siaurėjantis. Jis tobulai tinka užtepti plonytę liniją skysto, kreminio ar gelinio apvedimo liniją. Jeigu tam norite naudoti sudrėkintą šešėlį, geriau rinkitės labai smulkų ploksčią šepetėlį, nes jis lengviau paskirstys spalvą.
Blakstienų tušo formos šepetukas puikiai tinka iššukuoti antakiams ar atskirti sulipusias blakstienas. Jei norite tokio šepetuko, galite tiesiog išplauti seno tušo šepetuką ir jis bus tinkamas naudoti. Antakiams šukuoti skirtas ir dvipusis šepetukas (paprastai vienoje pusėje būna šereliai, kitoje - šukutės iš plastmasės ar metalo). Išsirinkite tas, kurias patogiau naudoti jums, nes iš esmės jos atlieka tą pačią funkciją.
Lūpoms skirtas teptukas paprastai būna gan nedidelis ir kiek smailėjantis arba apvalėjantis. Juo labai patogu preciziškai užtepti lūpų dažus ant lūpų.
Jei norite, kad makiažo teptukai ilgai tarnautų, reikia juos tinkamai prižiūrėti. Be to, ilgai neplaunamuose šereliuose pradeda veistis bakterijos, kurios gali sukelti infekciją. Geriausiai teptukų plovimui tinka šampūnas ar drėkinantis muilas. Natūralūs šereliai - panašūs į plaukus. Jei jie tampa šiurkštūs, galite juos retkarčiais patepti nuplaunamu kondicionieriumi ir taip palaikyti kelias minutes prieš nuplaunant. Teptukus, kuriuos naudojate lūpų dažams ar blizgiui tepti, valykite alyvuogių aliejumi. Jokiu būdu nedžiovinkite šerelių plaukų džiovintuvu! Taip pat, džiovindamos nestatykite jų vertikaliai, nes vanduo gali subėgti į šepetuko rankenėlę ir atlaisvinti klijus, kurie laiko šerelius.
Jei nuspręsite įsigyti makiažo teptukų, atkreipkite dėmesį į tai, ar šereliai laiko savo formą. Jie neturėtų būti per daug lankstūs. Sujungimas tarp teptuko rankenėlės ir šerelių turi būti tvirtas. Jei jaučiate, kad jis kiek kliba, vadinasi, ankčiau ar vėliau jie atsiskirs. Investavusios į kokybiškus šepetukus ir tinkamai juos prižiūrėdamos, galėsite šiomis priemonėmis džiaugtis dar labai ilgai!