Silpniausiai euro įvedimui šiuo metu yra pasiruošusios švietimo, transporto ir elektroninės prekybos verslo sritys bei smulkios parduotuvės regionuose, teigia neformalią prekių ir paslaugų kainų priežiūros stebėseną atlikusi Vartotojų tesių apsaugos tarnyba.
„Švietimo, transporto, elektroninės prekybos bei smulkios parduotuvės regione yra kol kas silpnosios euro įvedimo grandys“, - antradienį spaudos konferencijoje apie pasiruošimą euro įvedimuo kalbėjo Vartotojų teisių apsaugos tarnybos direktorius Feliksas Petrauskas.
Anot jo, šiuo metu dažniausiai verslininkai būna nenurodę visų savo prekių ar paslaugų kainų eurais ir litais arba kainų abejomis valiutomis nenurodo internetinėse parduotuvėse.
„Šiandien nėra absoliučiai blogai, tiesiog taisomos spragos ir jos turėtų būti ištaisytos iki rugpjūčio 22 dienos“, - sakė F.Petrauskas.
Vartotojų teisių apsaugos tarnyba rugpjūčio 4-11 dienomis atliko neformalią 1620 prekių ir paslaugų kainų stebėseną Vilniuje, Utenos, Šiaulių, Alytaus ir Klaipėdos apskrityse. 1041 (64 proc.) prekių arba paslaugų neatitiko pasirengimo euro įvedimo reikalavimams, daugiausiai (931 atvejis) nebuvo rašoma kaina litais ir eurais.
Nuo rugpjūčio 22 dienos visos prekių ir paslaugų kainos privalo būti nurodytos litais ir eurais. Po rugpjūčio 22 dienos verslininkai pažeidę euro įvedimo nuostatus bus įspėti ir turės per tris dienas klaidas ištaisyti, o nusižengus antrą kartą gręsia bauda iki 10 tūkst. litų.
Lietuvą eurą įsives nuo 2015 metų sausio 1 dienos.