- Kokias klaidas daro pėstieji?
- Eisme pėstieji ne ta kelio puse kartais eina. Jei nėra specialaus tako, reikia eiti prieš eismą, tada ir pėstysis, ir vairuotojas geriau mato. Tamsiu paros metu arba suprastėjus matomumui, svarbu segėti atšvaitus arba dėvėti ryškiaspalves liemenes. Pasitaiko, jog per pėsčiųjų perėją eidami pėstieji neapsidairo, kalba telefonu ir nekreipia dėmesio į transportą, to taip pat neturėtų būti.
- Ar dažnai dėl skaudžių nelaimių būna kalti patys pėstieji?
- Būtent taip ir yra. Didesnis procentas, kai pėstieji išprovokuoja tas nelaimes ir daugiausiai patys nukenčia. Problema, jog ne visi pėstieji žino eismo taisykles ir net nenori žinoti.
- Ką patartumėte daryti pėstiesiems, kurie patiria nemandagų vairuotojų elgesį?
- Sunku pasakyti... Jei vairuotojas nemandagus, galima kreiptis, skųsti jį, bet klausimas, ar čia būtų efektyvu, nežinau. Pagal mane, dabar vairuotojai gana tolerantiški, vienas kitas tik pasitaiko nemandagus, jau dabar manau praleidžia pėsčiuosius, manau, jau ši situacija gerėja, nežinau, ar reikia kažko labai imtis, tiesiog saugoti, pirmiausiai, save.
- Ką vairuotojai turėtų prisiminti apie kitus eismo dalyvius?
- Vairuotojai visada privalo iš tolo sulėtinti greitį ir padidinti dėmesį ten, kur eina pėstieji. Nes ten, kur pėsčiųjų yra perėjos ar krūmai, stotis, mokyklos, ten būna daug žmonių ir reikia būti labai atsargiems bei dėmesingiems. Kai greitai važiuojame, kyla didelis pavojus sužeisti pėsčiuosius.
- Ko privalo nepamiršti pėstysis?
- Pirmiausiai pasisaugoti, nes niekas neapsaugos, jei pats nesisaugosi. Reikia eiti tik per leistiną vietą, pažiūrėti į kairę, dešinę, įvertinti, kaip toli yra automobilis ir kokiu greičiu jis važiuoja. Jei automobilis važiuoja greičiau nei 50 km/h, tai pėstiesiems sunku nustatyti, kaip greitai automobilis priartės, tai reikia ypač saugotis.