Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
× Pranešti klaidą
Sveikinu Autoriu, nes apie tai mazai terasoma. Bet reikia tobulinti ir paciu humanitaru vidaus sankloda, kad nebutu vienos tiesos diktuojanciuju profesoriu (autoritetais pasivadinusiu), kad butu viesi konkursai visoms pareigybems ir galimybems, kad ir jauni ir patyre dirbtu Lietuvos mokslui, o ne egoistiniams tikslams realizuoti.
palikai, nes ten nebuvo tavo vieta. tu nebuvai humanitaras...
Atidziai perskaiciau visa diskusija tarp Barsuko ir jo oponentu (ciniko ir kt.) . Tenka pritarti Barsukui. Del vienos paprastos priezasties: jo oponentai nepateikia jokiu svariu argumentu pries teigini, kad humanitarai (taipogi ir lituanistai) turetu TAIP PAT spausdinti savo atradimus anglu kalba. Pagrindiniai humanitaru argumentai diskusijose buvo tokie: "nera zodziu", "nieko nesupranti apie lituanistika", "demagogija" ir t.t. Zodziu, ad hominem, ir tiek. Butent del tokio nesugebejimo (nenoro?) argumentuoti kadaise ir palikau humanitarinius mokslus.
Tai kad Suomijoj katastrofa su tais hum. mokslais...norinciu dirbti beprotiskai daug, norinciu finansuoti - mazoka... Jei kas nori susipazinti su "nekorumpuotos" Suomijos korupcija, lai pasidomi, kaip humanitarai finansuojami...durniu laivas ir tiek. Geriau cara is kokios nors Vokietijos ar Papua Gvinejos Lietuvon negu Suomijos humanitariniu mokslu sistema
Siulau: priimkim, pvz., Suomijos (del kalbos ir istorijos ypatumu, gyventoju skaiciaus panasumo) mokslo finansavimo modeli ir jo tvirtai laikykimes. Tik, va, nezinau, kam ji siulyti!.. Tiek visokiu organizaciju, atsakingu uz mokslo padeti Lietuvoje. Ir visos jos tokios svarbios. Ir visos nori buti dar svarbesnes, dar daugiau pinigu skirstyti!.. Tai gal reikia siulyti perimti visa suomiskaja svietimo organizavimo sistema? Ziurekit, atvaziavo Tapio ir ivede tvarka Telekome. Tapio isvaziavo, o Telekomas, jau lietuviu tvarkomas, ir toliau sekmingai veikia!
Kas pries?
Kas pries?
Kolega,
tai ka gi siulote. Koks realus planas , bent jau minimum, kuris butu igyvendintas.
jusu siuloma (programa maximum) tikrai nebus igyvendinta. Pasiziurekite i prancuzija, italija, ar net vokietija, ten irgi mokslas uzstagnuotas, bet kadangi veikia kiti svertai, bei bendras "kulturos lygis" didesnis, - pasekoje ji eturi veikiancias sistemas.
Aisku siaures saliu patirtis mums priimtina. Bet beda , kad musu elitas ir valdzia iki tu saliu mentaliteto netraukia. Na bet per koki desimt metu , gal kazkas pasikeis, o gal ir ne?
tai ka gi siulote. Koks realus planas , bent jau minimum, kuris butu igyvendintas.
jusu siuloma (programa maximum) tikrai nebus igyvendinta. Pasiziurekite i prancuzija, italija, ar net vokietija, ten irgi mokslas uzstagnuotas, bet kadangi veikia kiti svertai, bei bendras "kulturos lygis" didesnis, - pasekoje ji eturi veikiancias sistemas.
Aisku siaures saliu patirtis mums priimtina. Bet beda , kad musu elitas ir valdzia iki tu saliu mentaliteto netraukia. Na bet per koki desimt metu , gal kazkas pasikeis, o gal ir ne?
Isradimams mokslo finansavime laiko jau nera. Jau kiek metu, kiek organizaciju, grupuociu, klanu isradineja, kaip reikia vertinti ir finansuoti Lietuvos moksla. Rezultatas, kaip matot, nulinis. Del to, kad ne visiems gamtamokslininkams reikia europiniu taisykliu, jus teisus. Ju ypac nereikia tiems, kurie mokslini darba iskeite i administracini. Dabar jie turi valdzia, o jei bus skaidrios taisykles is virsininku jie pavirs klerkais. Beje, pries taisykliu "isradinejimus" as nusiteikes ir del to, jog maziau jegu mokslui atiduodantys personos turi daugiau laiko ir energijos "isradinejimams" jiems palankia linkme. Stai, pvz., dabar vyksta "isradinejimas", kaip bus skirstomi biudzetiniai pinigai mokslui - per platformas, programas, ar grantus. Koks jis bebutu - reiketu normalios projektu paraisku ekspertizes. Kas bus tais ekspertais? Aisku, kad isorines ekspertizes vel neisileis. Ekspertuos tie, kas nedalyvaus konkursuose - pensininkai, mokslinio darbo nedirbantys pedagogai. Ekspertize pasibaigs ekspertizes formu uzpildymu, o tos formos bus nukistos giliai i stalciu. Kam skirti finansavima spres kazkokie "auksciausieji", kurie ir be ekspertiziu zino, kam reikia skirti pinigus, o kam ne. Na, viskas vyks taip, kaip lyg siol vyksta projektu ekspertize VMSFe. Kiek tai gali testis??!
Mielas kolega (toks kreipinys - ne siaip sau), Jums nekyla klausimu, kodel per ta 15 (greiciau jau 10, bet neesme) metu iki siol nesusitarta? Tik del HSM atstovu "igimto bukaprotiskumo", ar kokiu kitu priezasciu? Manot, tarp gamtamoksliu visi tryksta noru arti? Arianciu - mazuma. Ir ju patyrimai nieko nevilioja. Pasiulykit, galu gale, ir meduoli, o ne vien botagu pliauksekit. Ir viskas nuslys kaip sviestu patepus... Seniems pirdziams - pasirinkima tarp rentos ir pliko ismetimo is darbo (nepraatestavus del grieztu ir neapeinamu kriteriju), naujajai kartai - perspektyvas uzimti isejusiu vietas ir REALU grantini finansavima. Isradingumo, kolega, isradingumo :-)
Tariamasi ne maziau 15 metu. Deja, sis gincas jau isejo is mokslo bendruomenes ribu. Laukiama Konstitucinio teismo sprendimo. Bendrai paemus, jokiu dviraciu cia isradineti nereikia. Reikia paimti vienos is Siaures saliu mokslines produkcijos vertinimo ir moksliniu projektu finansavimo sistemas (butinai abi, jos tarpusavyje susijusios) ir idiegti jas Lietuvoje. Bet tik nedarant misraines is keliu sistemu ir nevykdant jokiu keitimu "atsizvelgiant i Lietuvos salygas...". Va tada galetumeme padeti taska sioje nevaisingoje diskusijoje.
Gerbiamieji, Jus abu kaip is paraleliniu visatu. Salia - bet nesusikertat. Panasu, kad salycio tasku paieska - abieju pusiu prievole, ir ne viena puse neturetu diktuot savuju taisykliu. O susitart butina - tik taip atsiras pagrindas efektyviam valdzios vyru spaudimui. Uzuot nurodinejus, kaip turetu elgtis "kita puse", imkit ir pasiulykit, ko noretumet is savosios atstovu. Bus kazkokia baze bendrosmokslo darbu vertinimo sistemos sukurimui...
REKLAMA
REKLAMA
Kas 2007-aisiais laukia humanitarinių mokslų?