Antropologijos mokslus baigusi ekspertė teigia, kad atskleista tiesa bus karti, nes reikės susitaikyti, kad kiekvienas žmogus yra linkęs būti neištikimas.
Neištikimybė – istorijos dalis
Akivaizdu, kad visuomenėje neištikimi partneriai nėra gerai vertinami, tačiau antropologės tyrimas įrodė, jog kiekvienoje kultūroje poligamija yra įgimta.
„Nors neištikimybė yra vertinama kaip amoralus, nepriimtinas elgesys, tačiau nuo seniausių laikų žmonės santykius su keliais žmonėmis vertino kaip dovaną, tradiciją“, – teigia specialistė, iškėlusi mintį, kad kai kurių žmonių kraujyje yra neištikimybės genas. Žinoma, tokios specialistės mintys ypač pykdo religingus žmones, tad Helen Fisher jos pareiškimus prašo vertinti tik kaip hipotezę.
Neištikimybė užprogramuota kūnuose
Daktarė teigia, kad neištikimybė nuo seniausių laikų atliko itin svarbią misiją – užtikrino didėjanti žmonių skaičių. Taip moteris iškelia mintį, jog moterų ir vyrų kūnuose yra užprogramuota siekti lytinio veiksmo su kitais partneriais, nors šiuolaikinėje visuomenėje dauginimasis nėra pagrindinis tikslas.
Aukštą skyrybų rodiklį dažnai lemia santykius sugriovusi neištikimybė, bet Helen Fisher siūlo nepulti skirtis. Pasak jos, verta įvertinti žmonių kūnuose egzistuojantį instinktą daugintis ir atleisti neištikimųjų kaltę.
Monogamija – nenatūralus procesas gamtoje
Pasirodo, kad tik trys procentai žinduolių yra linkę poruotis tik su ta pačiu žinduoliu, o kiti linkę ieškotis kitų partnerių. Ir nors ekspertės žodžiams priešinasi santuokos šalininkai, moteris teigia, kad noras linkti link neištikimybės neturi būti vertinamas tik per seksualinę prizmę.
Taip daktarė pataria leisti partneriams bendrauti kartu su kitais priešingos lyties atstovais, mažinti pavydą. Pagrindinis jos patarimas – nustokite neištikimybės kaltę versti tik pasiaiškinimams, o problemą spręskite dar prieš žingsnį.