Aikštę išplečiantis puolėjas jau yra dalyvavęs didžiajame krepšinio turnyre su Lietuvos rinktine – 2017 m. jis žaidė Europos čempionate, kai komandai vadovavo Dainius Adomaitis.
E. Bendžius tradiciškai yra svarbus žaidėjas FIBA rinktinių atrankos languose, o dabar savo sugebėjimus klaipėdietis pasiruošęs perkelti ir į Pasaulio taurės sceną.
2018–2020 m. atletas rungtyniavo Vilniaus „Ryte“ su kuriuo 2019 m. triumfavo Karaliaus Mindaugo taurėje (KMT).
Pastaruosius 3 sezonus puolėjas praleido Sasario „Dinamo“ (Italija) klube, kur buvo ir tebėra vienas esminių komandos lyderių.
Išskirtiniame interviu naujienų portalui tv3.lt snaiperis pasidalino savo mintimis apie rinktinės stovyklą, Lietuvos rinktinės galimybes Pasaulio taurėje ir būtent dabar išgyvenamą pikinį karjeros etapą.
Į pagrindinės rinktinės stovyklą grįžtate po pertraukos. Kokios emocijos?
Jaučiuosi to pasiilgęs ir viskas yra gerai. Po sezono pailsėjau 3 savaites, po to vėl sportavau Klaipėdoje su savo treneriu. Kasdien turėjau po dvi treniruotes, todėl galima sakyti, kad išlaikiau ritmą, kuris buvo ir sezono metu.
Daugelis šiais metais atsisakė padėti rinktinei. Kodėl nusprendėte prisijungti?
Susidėjo aplinkybės. Tiesiog praėjusią vasarą prisijungti nebuvo galimybių. Nebuvo taip, kad praėjusiais metais aš nenorėjau, o šiais – jau noriu.
Žiūrint į bendrą rinktinės paveikslą, kokia ji gali būti Pasaulio taurėje?
Atjaunėjusi, alkana, daugiau norinti įrodyti. Daug kas neatvažiavo ir žaidėjai, kurie galbūt būtų likę už dvyliktuko ribų, dabar stengsis padaryti viską, kad juos kviestų į rinktinę ir ateityje.
Koks jausmas būti vienu vyriausių rinktinės žaidėjų?
Labai keistas. Bet nesijaučiu vienu iš vyriausių ar kažkokiu veteranu. Jaučiuosi labai gerai. Kai atvažiavau į rinktinę būdamas jaunesnis, niekada nepastebėjau, kad kažkuris vyresnis žaidėjas bėgtų lėčiau ar pan. Viskas remiasi į asmenines fizines savybes. Kiek sportuoji, kiek traumų esi turėjęs. Nors kiekviena situacija yra asmeninė, krepšinyje 25–35 metai yra geriausias laikas.
Dabartinį savo karjeros etapą galėtumėte apibūdinti kaip savo piką?
Manau, trys pastarieji mano sezonai yra tokie. Ypatingai Italijoje pajaučiau atradęs save, savo žaidimo stilių, sistemą. Ten krepšinis man yra labai tinkamas ir manau, kad esu papuolęs į sau tinkančią krepšinio terpę.
Koks artimiausias rinktinės treniruočių stovyklos planas?
Žinau, kad pirmą savaitę sportuosime salėje. Dabar daug komandų pereina į sporto salę ir tų treniruočių stadionuose, maniežuose būna mažiau. Dabar viską, kas liečia fizinį pasiruošimą, galima atlikti sporto salėje. Yra pratimų, kurie reikalingi „atidaryti kvėpavimui“, pažiūrėti fizines kondicijas ir pan.
Pirmajame Pasaulio taurės etape žaisite su Juodkalnija, Meksika ir Egiptu. Kokį įspūdį palieka šie varžovai?
Gerą. Su Juodkalnija žaidėme labai svarbias atrankos rungtynes. Jiems trūko kelių svarbių žaidėjų, bet pas mus jų nebuvo dar daugiau. Meksika žaidžia labai vieningą krepšinį, ten jau susiformavęs branduolys, kuris gana seniai žaidžia kartu. Toje rinktinėje yra ir mums gerai pažįstamas Paco Cruzas (buvęs „Ryto“ legionierius, – autoriaus pastaba). Dauguma meksikiečių išsibarstę po Europą, o jų stilius yra toks „wild“ (liet. laukinis). Iš Egipto rinktinės žinau kelis žaidėjus, bet dabar gerų krepšininkų yra visur, nes dauguma jų išvažiuoja į Amerikos koledžus, vėliau kyla į NCAA, žaidžia NBA Plėtojimosi lygoje.
M. Kuzminskas minėjo, kad ši Pasaulio taurė „gali būti vienų rungtynių čempionatas“. Jis mintyje turėjo potencialią dvikovą su graikais antrajame etape, kur gali spręstis patekimo į ketvirtfinalį klausimas. Sutiktumėte?
Tai gali būti rungtynės su Graikija arba JAV. Jeigu pažiūrėjus taip tiesiogiai, sutikčiau. Bet daug kur yra tokių svarbių rungtynių ir negalima atsipalaiduoti nė vienose iš jų.
Graikija ir JAV į čempionatą taip pat atvyksta be eilės savo žvaigždžių...
Lietuvos rinktinei, kuri nėra favoritė, tai yra paranku. Taip, kažkoks spaudimas vis tiek yra, bet jis nėra milžiniškas. Kai esi favoritas, jautiesi visai kitaip. Jeigu laikysiesi rungtynėse ir nueisi iki ketvirto kėlinio esant apylygiam rezultatui, visko gali įvykti. Taip jau būna, kad „ant popieriaus“ silpnesnei komandai reikia „ateiti“ iki ketvirto kėlinio su šansais laimėti, o tuomet favoritams didėja spaudimas ir jie nervinasi. Jeigu žiūrint taip toli, manau, kad toks mūsų tikslas ir turėtų būti.
Pasaulio taurė vyks rugpjūčio 25–rugsėjo 10 d., o visas Lietuvos rinktinės rungtynes bus galima stebėti tiesiogiai naujienų portale tv3.lt, TV3 ir Go3 televizijų eteryje.
Visas FIBA Pasaulio taurės naujienas kviečiame sekti specialioje pasaulio čempionato rubrikoje.