„Jeigu šiandien bus pratęsta paieškos operacija, sunku pasakyti, ar ji išvis gali būti tikslinga, nes plotai didžiuliai. Jau galima ieškoti ne tik Latvijos teritorijoje, paieškos rajonas paskaičiavus persikelia dar šiauriau“, - pirmadienį Lietuvos radijui sakė jis.
„Paieškos rajonas su kiekviena valanda didėja. Pradėjome nuo mažesnio rajono, vėjas galėjo nunešti objektus šiauriau (...). Praėjo daug laiko, jau galima pradėti ieškoti pusėje Baltijos jūroje“, - tvirtino Karinių jūrų pajėgų atstovas.
Anot jo, sekmadienį paieška nutraukta, atsižvelgus į oro sąlygas ir į tai, kad buvo išžvalgyta visa galima nelaimės zona. Jokių ženklų, kad orlaivis būtų nukritęs į Baltijos jūrą nėra - neaptikta nei galimų lėktuvo nuolaužų, nei tepalų dėmių ir pan.
A.Brenciaus teigimu, pirmadienį apie 9 val. ketinama apsispręsti, ar tęsti pilotų paiešką Lietuvos vandenyse.
Virš Baltijos jūros šeštadienį dingęs vienmotoris civilinis orlaivis „An-2“ skraidino du klaipėdiečius lakūnus, keleivių jame nebuvo. Lakūnai Adolfas Mačiulis ir Alvydas Selmistraitis skrido iš Danijos į Geteborgą, skrydyje praleidę pusantros valandos pilotai teigė, kad nėra jokių problemų. Lėktuvas šeštadienį 17.20 val. turėjo leistis Klaipėdos aerodrome.
Kaip pranešė Krašto apsaugos ministerija, šeštadienį apie 18 val. Karinių oro pajėgų ir Lietuvos karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centro budėtojai gavo Aeronautikos gelbėjimo koordinavimo centro pranešimus apie prarastą ryšį su orlaiviu „An-2“, skridusiu virš Baltijos jūros.
Paieškos operacijoje dalyvavo Lietuvos karinių oro pajėgų lėktuvas „L 410“, gelbėjimo laivas „Šakiai“, laivas „Jotvingis“, Latvijos karinis sraigtasparnis „Mi-17“.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.