• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasisakę prieš išankstinius Seimo rinkimus politikai įjungė „durniaus režimą“, sako Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis.

Pasisakę prieš išankstinius Seimo rinkimus politikai įjungė „durniaus režimą“, sako Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis.

REKLAMA

Dar prieš Seimui atmetant siūlymą dėl pirmalaikių rinkimų R. Karbauskis pateikė savo komentarą dėl pirmalaikių rinkimų ir buvusio kolegos Sauliaus Skvernelio pozicijos.

„Matau, kuo Saulius Skvernelis ir į jį panašūs politikai pagrindžia savo sprendimą balsuoti prieš išankstinius Seimo rinkimus ir negaliu atsistebėti, kaip logiški argumentai už išankstinius Seimo rinkimus jų retorikoje virsta argumentais prieš rinkimus“, – rašoma R. Karbauskio komentare.

Anot jo, išankstinių Seimo rinkimų oponentai sako, jog ekonomikoje artėja labai sunkūs laikai, o dabartinė valdžia kratosi atsakomybės. R. Karbauskio nuomone, jie taip pat pripažįsta šios valdžios bejėgiškumą, nekompetenciją.

REKLAMA
REKLAMA

„Man tai argumentai, kodėl būtina balsuoti už išankstinius rinkimus, suprantant, jog dabartinė valdžia per likusius pusantrų metų iki eilinių Seimo rinkimų tiek pridirbs bėdų, kad reikės dešimčių metų atstatyti Lietuvai padarytą žalą.

REKLAMA

Kodėl Saulius Skvernelis ir panašūs į jį Seimo nariai taip nekenčia Lietuvos žmonių, kad suvokdami, jog bus padaryta didžiulė žala, nenori valdžios pasikeitimo artimiausiu metu? Nejau jie nemato visuomenės nuomonių apklausų rezultatų, kurios rodo, kad išankstiniuose Seimo rinkimuose ši valdžia patirs triuškinantį pralaimėjimą?

Mato ir tai puikiai supranta, tiesiog mato ir ką kitą – savo naujai įsteigtos partijos situaciją, kuriai valdžia po išankstinių Seimo rinkimų nelabai šviečiasi. Ir tada imasi įprastos taktikos – įjungia „durniaus režimą“ ir argumentais už išankstinius Seimo rinkimus bando pateisinti balsavimą prieš.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo pačiu apipila Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą eiline šmeižto lavina, aiškindami, jog pastarieji bando padėti konservatoriams. Mes ne konservatoriams norime padėti, o išgelbėti Lietuvą nuo valdžios, kuri griauna valstybę. Mums nesvarbu, kiek tai naudinga vienai ar kitai partijai. Svarbiausia kuo greičiau atsikratyti šia liberaliai pamišusia valdžia, kuriai, beje, tokie Seimo nariai kaip Saulius Skvernelis labai daug padėjo savo balsais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tokios pagalbos pavyzdžiu galėtų būti Sauliaus Skvernelio frakcijos balsų pagalba priimtas sprendimas dėl Vytauto Landsbergio pripažinimo valstybės vadovu. Mes, skirtingai nuo Sauliaus Skvernelio ir jį panašių politikų, tikime Tautos išmintimi ir pasirinkimu. Nemanome, kad politikų naudos išskaičiavimai gali būti svarbiau, nei Tautos noras išsirinkti valdžią, kuri pajėgi kurti, o ne griauti“, – komentuoja R. Karbauskis.

REKLAMA

Antradienį komentuodamas žurnalistams S. Skvernelis pareiškė, kad pirmalaikius rinkimus skelbti galima dviem atvejais. Viena jų – kai neina suformuoti Vyriausybės arba Vyriausybė negali dirbti.

„Ar šiandien mes tokią situaciją turime? Vyriausybė kol kas neatsistatydina, ji dirba. Šita priežastimi skelbti rinkimų nėra jokio reikalo.

Antra priežastis – kai mato valdančioji koalicija, valdančiosios partijos, kad artėja labai prasti rezultatai ekonomikoje, kitose srityse ir eiliniai rinkimai gali būti katastrofiški, o šiandien juos surengus būtų prastesni rezultatai, bet dar galima išgyventi – skelbia pirmalaikius rinkimus“, – Seime kalbėjo S. Skvernelis.

REKLAMA

Anot jo, siūlymas skelbti pirmalaikius rinkimus buvo noras išlikti valdžioje.

S. Skvernelis taip pat teigė, kad balsuoti už pirmalaikius rinkimus įpareigoti valstiečiai, dar 2010 m. „išgelbėjo vadinamą Kubiliaus koaliciją“.

„Trys valstiečių frakcijos nariai buvo įpareigoti pasitraukti iš suformuotos naujos koalicijos ir palaikyti konservatoriaus A. Kubiliaus Vyriausybę, galbūt tai yra tas pats variantas, kartojamas antrą kartą“, – kalbėjo politikas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Seimas atmetė siūlymą dėl pirmalaikių rinkimų

Seimas antradienį per pirmą balsavimą atmetė iniciatyvą rugsėjo 10 dieną rengti pirmalaikius Seimo rinkimus.

Už valdančiųjų konservatorių parengtą nutarimo projektą po pateikimo balsavo 66 Seimo nariai, prieš buvo 61 ir aštuoni parlamentarai susilaikė. 

Pirmalaikių rinkimų nepalaikė ir dalis jį inicijavusios konservatorių frakcijos – už buvo 34, prieš balsavo 14 ir susilaikė du Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovai.

REKLAMA

Kitų dviejų koalicijos partnerių, Liberalų sąjūdžio ir Laisvės partijos, frakcijų atstovai vienbalsiai buvo „prieš“.

Už konservatorių iniciatyvą, kaip įpareigojo opozicinės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vadovybė, balsavo 16 „valstiečių“ frakcijos narių, išskyrus vieną buvusį „prieš“ ir vieną susilaikiusį atstovą.

Už projektą balsavo didesnė dalis opozicinių socialdemokratų, devyni buvo „už“ ir du „prieš“, iš opozicinės Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ už pirmalaikius rinkimus buvo vienintelis atstovas, o 14 balsavo „prieš“.

REKLAMA

Aštuoni „darbiečiai“ balsavo prieš pirmalaikius rinkimus, iš Mišrios Seimo narių grupės buvo šeši balsai „už“ ir po du „prieš“ bei du susilaikiusius.

Pritarti projektui per pateikimo stadiją būtų pakakę paprastos daugumos, priėmimui būtų reikėję 85 balsų.

Valdančioji Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) siūlo rengti Seimo rinkimus, argumentuodama būtinybe perkrauti politinę sistemą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Siekiant aukštesnio standarto nei teisėsaugos indulgencija ar pareiškiami kaltinimai kviečiu palaikyti politinės sistemos perkrovimą per rinkėjų pasitikėjimo atnaujinimą“, – antradienį Seime pristatydamas projektą dėl pirmalaikių rinkimų sakė konservatorių vadovas Gabrielius Landsbergis.

Sprendimą siūlyti pirmalaikius rinkimus TS-LKD prezidiumas priėmė reaguodamas į žiniasklaidos tyrimus dėl savivaldos politikų galimo piktnaudžiavimo jiems skiriamomis išmokomis.

Premjerė Ingrida Šimonytė yra paskelbusi, kad tuo atveju, jei nebus pritarta pirmalaikiams rinkimams, ji liepos viduryje atsistatydins. Tai reikštų ir visos Vyriausybės atsistatydinimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų