Iš viso L. Kubiliui (105 kg) ant tatamio teko kopti net 7 kartus. Pirmąjį jis burtų dėka praleido, o antrajame nokautavo ukrainietį Oleksandrą Tymecą (77 kg).
Iš paskutinių jėgų
Trečiajame etape Lietuvos rinktinės lyderiui teko susitikti su japonu Yoshiki Mogi (83 kg), kuris sugebėjo išplėšti pratęsimą. Vis dėlto per papildomą laiką sėkmingai atliktas smūgis alkūne leido pergalę švęsti lietuviui.
Ketvirtajame etape dar vienas japonas Kazuhito Yamada (85 kg) patyrė tikrą L. Kubiliaus smūgių krušą, tačiau teisėjai nekilo abejonių, kad pergalė turi atitekti lietuviui.
Aštuntfinalis tapo pirmuoju etapu, kuriame prieš L. Kubilių stojo sunkesnis varžovas - 125 kg sveriantis dar vienas šeimininkų atstovas Kosei Ochiai. Klaipėdietis pademonstravo, kad puikiai sugeba susitvarkyti ir su tokia situacija - kovos pabaigoje atliko puikų smūgį koja, pelnė „wazari“ vadinamą tašką ir užsitikrino pergalę.
Ketvirtfinalyje lietuviui kelią pastojo Rusijos sportininkas Nazaras Nasirovas (87 kg) ir buvo netoli pergalės po pratęsimo dėl lengvesnio svorio. Vis dėlto itin L. Kubilius kovos pabaigoje pademonstravo, kad yra aukštesnio lygio sportininkas, ir teisėjai nusprendė skirti pergalę jam.
Deja, pusfinalyje L. Kubilius nerado priešnuodžių japonui Yuji Shimamoto (89 kg) ir po 2 min. kovos turėjo užleisti jam kelią į finalą.
Mažajame finale prieš lietuvį stojo net 30 kg lengvesnis šeimininkų sportininkas Shota Maeda. Abu sportininkus kamavo didžiulis nuovargis, tačiau L. Kubiliaus aktyvumas kovos pabaigoje leido teisėjams nuspręsti kovą užbaigti jo pergale.
Arčiausiai - E. Sečinskis
Kitų lietuvių kelias aukščiausių vietų link nutrūko gerokai anksčiau. Vyrų varžybų ketvirtfinalį, be L. Kubiliaus, pasiekė tik Edgardas Sečinskis (92 kg). Pirmajame jis be didesnio vargo sudorojo Honkongo atstovą Man Seng U (65 kg), antrajame tvirtai nugalėjo rusą Denisą Jeršovą (93 kg), o trečiajame pagrindinio kovos laiko pabaigos neleido sulaukti ir iraniečiui Hamidui Shabani (95 kg).
Antrąją turnyro dieną lietuvis pradėjo pergale per pratęsimą prieš azerbaidžanietį Salahatą Hasanovą (82 kg), kuris trečiajame rate sensacingai eliminavo vieną favoritų japoną Daiki Kato.
Aštuntfinalyje E. Sečinskis taip pat per pratęsimą įrodė savo pranašumą prieš japoną Ikumą Oshitą (80 kg), bet ketvirtfinalyje turėjo pripažinti Sh. Maedos pranašumą.
Dviejų lietuvių - Valdemaro Gudausko ir Antano Klibavičiaus - žygis nutrūko ketvirtajame etape.
Pirmąją dieną A. Klibavičius (100 kg) įrodė savo pranašumą prieš Luisą Renato Cortesą (91 kg) iš Puerto Riko, lenką Jakubą Willą (90) ir po pratęsimo palaužė daug lengvesnį japoną Harutaką Okazakį (65 kg). Deja, šešioliktfinalyje lietuvis po atkaklios ir lygios kovos turėjo užleisti kelią į aštuntfinalį 2 kg lengvesniam japonui Kembu Iriki.
V. Gudauskas (86 kg) pirmąjį etapą praleido, o antrajame be didesnio vargo įrodė savo pranašumą prieš prancūzą Thierry Neblezą (85 kg). Trečiajame etape lietuvio laukė išskirtinis iššūkis - dvikova su net 116 kg sveriančiu rusu Jevgenijumi Andruško. Kovos pagrindinis laikas ir pratęsimą vyko pagal tą patį scenarijų - iš pradžių buvo aktyvesnis rusas, vėliau - lietuvis. Kova baigėsi dėsningomis lygiosiomis, o kelialapis į kitą etapą tokiais atvejais atitenka lengvesniam sportininkui.
Sekmadienio rytą V. Gudauskui teko pirmą kartą karjeroje stoti į kovą su japonu. Juo tapo Kazufumi Shimamoto, kuriam, deja, pavyko įrodyti savo pranašumą per pagrindinį kovos laiką.
Pralaimėjimai - ir dėl svorio
Kitų lietuvių kelias pasaulio čempionate baigėsi dar pirmąją varžybų dieną.
Kęstutis Radvila (85 kg) įveikė azerbaidžanietį Orują Safarovą (75 kg), bet po pratęsimo pralaimėjo kazachui Vladimirui Artyšinui (88 kg).
Juras Sokolovas (86 kg) palaužė 45 metų japoną Masaki Yamamoto (85 kg), 36 metų veteraną iš Rumunijos Doriną Margarintą (96 kg), bet dėl neleistinų smūgių japonui Yuto Eguchi (85 kg) į veidą pasitraukė iš kovos trečiajame etape.
Paskutinis pirmajame etape kovojęs lietuvis Justinas Kvietka (84 kg) po pratęsimo turėjo pripažinti ruso Igorio Riadnovo (85 kg) pranašumą.
Dar prieš čempionatą apie planą po jo baigti karjerą paskelbęs Andrius Draugelis (96 kg) antrajame etape sudorojo Singapūro sportininką Jie Jun Wu (86 kg), bet po to susitiko su iki mažojo finalo vėliau nukeliavusiu Sh. Maeda ir pasitraukė iš varžybų.
Vytautas Cėpla (82 kg) antrajame etape tvirtai nugalėjo kazachą Asetą Achmadijevą (75 kg), bet po lygios kovos ir svėrimo ant svarstyklių turėjo užleisti vietą šešioliktfinalyje japonui Shunsaku Kawase (71 kg).
Paskutinis lietuvis - sunkiasvoris Eventas Gužauskas (98 kg) galingais kojų smūgiais įrodė pranašumą prieš belgą Peterį De Raedtą (88 kg), bet po pratęsimo ir apsilankymo ant svarstyklių buvo eliminuotas japono Shojiro Fujiharos (80 kg).
16-metės japonės staigmenos
Moterų varžybose Lietuva turėjo 7 atstoves, tačiau tik dviems pavyko pasiekti aštuntfinalį ir ketvirtfinalyje.
Šiuose etapuose Gabija Gudeliauskaitė (64 kg) įveikė čempionės titulą gynusią japonę Emi Shoguchi (59 kg), bet nusileido vėliau čempione tapusiai vengrei Csenge Szepesi (69 kg).
Pirmąją dieną antrajame etape Lietuvos atstovė du kartus pelnė „wazari“ ir be vargo įrodė pranašumą prieš Andronicą Moipone Rakgantso (60 kg) iš Pietų Afrikos Respublikos (PAR).
Tokį pat kelią nuėjo ir Rūta Brazdžionytė, tačiau jai teko kovoti ir pirmajame etape. Jame lietuvė dėl varžovės atliktų smūgių ne pagal taisykles eliminavo kitą PAR atstovę Najmunesą Jacobs (60 kg).
Antrajame etape R. Brazdžionytė (62 kg) per pratęsimą įrodė pranašumą prieš japonę Sayaką Kato (53 kg), aštuntfinalyje palaužė ispanę Isis Pinillą (54 kg), bet ketvirtifnalyje po labai lygios kovos vis dėlto turėjo pripažinti vėliau iki finalo nukeliavusios 16-metės japonės Juri Minamiharos (53 kg) pranašumą.
Jauniausia pasaulio čempionato dalyvė staigmenos autore tapo jau antrajame etape, kuriame po pratęsimo iš kovos eliminavo vieną Lietuvos rinktinės lyderių Ingą Mikštaitę (63 kg).
Visa pirmoji turnyro diena lietuvėms buvo labai nesėkminga. Be jau minėtų sportininkių, pergalę šventė tik Diana Mačiūtė (58 kg). Ji po lygios kovos palaužė rusę Nataliją Sozykiną (55 kg), bet vėliau dėl neleistinų smūgių turėjo pripažinti pralaimėjimą rumunei Vivianai Chirilai (78 kg).
Per kitas kovas Rita Pivoriūnaitė (58 kg) po pratęsimo pralaimėjo japonei Momokai Obai (48 kg), Diana Balstytė (75 kg) - rusei Olgai Ivanovai (78 kg), o Nora Vaznelytė (75 kg) - japonei Manami Bato (67 kg).
Absoliučios svorio kategorijos pasaulio čempionatas surengtas jau 11-ąjį kartą. Anksčiau apdovanojimus pavyko pelnyti tik dviems lietuviams - Donatui Imbrui (2007 m.) ir Margaritai Čiuplytei (2011 m.), kuriems pavyko prasimušti į prestižinių varžybų finalą.