12:55 | Ukraina susigrąžino dar 99 žuvusių gynėjų palaikus
Į Ukrainos kontroliuojamą teritoriją grąžinti dar 99 žuvusių gynėjų palaikai.
Kaip rašo „Ukrinform“, tai penktadienį pranešė Koordinacinis elgesio su karo belaisviais štabas.
77 iš šių gynėjų žuvo Luhansko srityje, 20 – Zaporižios srityje, du – Charkivo srityje.
Ukrainos ginkluotosios pajėgos užtikrins repatrijuotų kūnų ir palaikų pervežimą į paskirtas valstybines specializuotas institucijas, kad jie būtų perduoti teisėsaugos organų atstovams ir teismo medicinos ekspertams žuvusiųjų tapatybei nustatyti.
Po atpažinimo gynėjų palaikai bus perduoti jų šeimoms deramai palaidoti.
Susigrąžinti gynėjų palaikus padėjo Ukrainos saugumo tarnybos, Vidaus reikalų ministerijos, Ukrainos ginkluotųjų pajėgų, Valstybinės nepaprastųjų situacijų tarnybos, Ukrainos valstybinės sienos apsaugos tarnybos ir kitų Ukrainos saugumo ir gynybos sektoriaus struktūrų, taip pat Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus komiteto atstovai.
Kaip anksčiau pranešė „Ukrinform“, kovo 29 d. Ukraina susigrąžino 121 žuvusio kariškio palaikus.
12:40 | Rusija griebiasi represijų prieš Krymo totorius: okupantai slaptose vietose laiko dešimtis žmonių
Tai penktadienį per televizijos maratoną pranešė Krymo totorių tautos Medžliso vadovas Refatas Čubarovas, kuriuo remiasi portalas „rbc.ua“.
Pasak R. Čubarovo, be oficialių kalinimo vietų, rusai dešimtis žmonių laiko slaptose nelegaliose vietose, pavyzdžiui, Chersono srities Čonharo gyvenvietėje. Ten sulaikytieji kankinami ir verčiami pasirašyti parodymus, kurių reikalauja FSB.
Medžliso vadovas pažymėjo, kad vien tik per pirmąjį 2024 metų ketvirtį Kryme buvo atliktos 33 kratos, sulaikytas 41 žmogus. Tarp sulaikytųjų – 18 Krymo totorių, o tai rodo kryptingas represijas prieš senuosius pusiasalio gyventojus.
Pasak R. Čubarovo, tokiuose slaptuose kalėjimuose žmonės gali tiesiog dingti be pėdsakų. Daugelio sulaikytųjų likimas iki šiol nežinomas.
Portalas primena, kad pastaruoju metu okupantai rusai sustiprino terorą ir represijas prieš Krymo totorius ir kitus pusiasalio gyventojus.
Anksčiau Ukrainos ombudsmenas Dmytro Lubinecas pareiškė, kad Rusija neteisėtai kalina 180 politinių kalinių. Dauguma jų – Krymo totoriai.
Nacionalinio pasipriešinimo centras taip pat pranešė, kad Kryme rusai imasi vadinamųjų „antidiversinių priemonių“ prieš Rusijos valdžiai nelojalius gyventojus.
Be to, okupantai reguliariai krečia Krymo totorių namus Bachčisarajuje ir Bachčisarajaus rajone.
11:30 | Vokietijos ambasadorius Ukrainoje: nesustiprinus oro gynybos, atstatymo darbai gali būti beprasmiški
Vokietijos ambasadorius Ukrainoje Martinas Jägeris, apsilankęs Zaporižioje, kur pamatė rusų sugriovimų mastą, pareiškė, kad, nesustiprinus oro gynybos, atstatymo darbai „gali būti beprasmiški“.
Diplomatas tai parašė socialiniame tinkle X, praneša „Ukrinform“.
Komentuodamas kelionę į Zaporižią, M. Jägeris pažymėjo, kad apšaudymai čia tęsiasi kiekvieną dieną.
„70 proc. Zaporižios srities okupavo Rusija, čia eina fronto linija. Už fronto linijos Rusija įvedė žiaurų okupacinį režimą. Ten viešpatauja smurtas ir neteisybė“, – pareiškė Vokietijos ambasadorius.
Kartu jis pabrėžė, kad Zaporižios sritis yra Ukrainos dalis.
„Tokiose vietose kaip Zaporižia sprendžiama, ar Ukraina įstengs apginti savo nepriklausomybę. Vokietija teikia paramą. Vokietijos ginklai padeda išlaikyti frontą. Zaporižioje ginami ir Vokietijos interesai“, – pažymėjo diplomatas.
M. Jägeris priminė, kad Vokietija jau seniai padeda Zaporižios gyventojams, teikia medicinos pagalbą, generatorius, dalyvauja atstatymo darbuose.
„Mes tiekiame tai, ko reikia. Reikia daugiau! Rusijos ginkluotosios pajėgos bombarduoja gyvenamuosius rajonus ir civilinės infrastruktūros objektus. Pastarąjį kartą – šiąnakt. Aš savo akimis mačiau sugriovimus. Atstatymas reikalauja laiko ir pastangų. Nepagerinus oro gynybos, šie darbai gali būti beprasmiški“, – pabrėžė Vokietijos ambasadorius.
Jis pažymėjo, kad kelionės metu lankėsi Vokietijos įmonėje „Profine“, kuri gamina produkciją vietoje, kuria darbo vietas ir moka mokesčius.
„Mes plėtosime bendradarbiavimą. Zaporižiai reikia mūsų paramos“, – apibendrino M. Jägeris.
Kaip anksčiau pranešė „Ukrinform“, Zaporižios srityje per rusų apšaudymus jau sugriauta 11 tūkst. privačių ir daugiaaukščių gyvenamųjų namų. Valstybės ir tarptautinių partnerių lėšomis iki metų pabaigos regiono centre planuojama atstatyti 12 daugiaaukščių gyvenamųjų namų.
10:49 | Chersono srityje du vietos gyventojai nukentėjo nuo minos
Chersono srityje, Bobrovij Kuto kaimo apylinkėse, du vietos gyventojai nukentėjo nuo minos, pradėtas tyrimas.
Tai pranešė Chersono srities prokuratūra, kuria remiasi „Ukrinform“.
„Chersono srities Beryslavo apygardos prokuratūrai vadovaujant, pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl karo įstatymų ir papročių pažeidimo fakto“, – rašoma pranešime.
Tyrimo duomenimis, balandžio 12-osios rytą Bobrovij Kuto kaimo pakraštyje, prie upės, vaikščiojo du vietos gyventojai. Jie kliudė sprogstamąjį įtaisą, kuris detonavo. Dėl sprogimo vyras patyrė kojos amputacinę traumą, moterį sužeidė skeveldros.
Preliminariais duomenimis, civiliai nukentėjo nuo priešpėstinės minos.
Šiuo metu atliekami pirminiai tyrimo veiksmai, kuriuose dalyvauja prokuratūros darbuotojai ir policija.
Kaip anksčiau pranešė „Ukrinform“, kovo 27 d. sprogus minai nukentėjo du Chersono srities Červonij Majako kaimo gyventojai, prie upės rinkę malkas. Vienas iš jų žuvo vietoje. Antrasis buvo sužeistas ir hospitalizuotas.
10:24 | Ukrainos žvalgyba: Rusija siunčia į karą savo Ramiojo vandenyno laivyno kariškius
Kremlius siunčia į karą prieš Ukrainą Rusijos Ramiojo vandenyno laivyno, taip pat 11-osios karinių oro pajėgų ir oro gynybos armijos kariškius.
Tai pranešė Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausioji žvalgybos valdyba (VŽV), kuria remiasi „Ukrinform“.
Tokių veiksmų Maskva imasi, kad kompensuotų didžiulius Rusijos kariuomenės nuostolius, kuriuos ši patiria mūšiuose Ukrainos teritorijoje, taip pat sukomplektuotų naujus karinius dalinius.
Pasak VŽV, anksčiau šie kariškiai tiesiogiai nedalyvavo karo veiksmuose prieš Ukrainą.
Nustatyta, kad Rusijos Ramiojo vandenyno laivyno vado Viktoro Lijinos sprendimu rotacija į Siriją visiškai sustabdyta, personalas išvyksta į karo veiksmų zoną Ukrainos teritorijoje. Omenyje turimi du tūkstančiai kariškių iš Primorės krašto ir Kamčiatkos krašto.
Apie 400 kariškių iš Chabarovsko krašte dislokuotos 11-osios karinių oro pajėgų ir oro gynybos armijos karinių dalinių prisijungs prie 155-osios ir 40-osios jūrų pėstininkų brigadų, kariaujančių Ukrainoje ir patyrusių didelių nuostolių.
Dalis Rusijos Tolimųjų Rytų karinių dalinių personalo prisijungs prie Voroneže formuojamos naujos motorizuotųjų šaulių brigados.
Kaip anksčiau pranešė „Ukrinform“, balandžio 12 d. duomenimis, Ukrainos gynybos pajėgos jau sunaikino apie 451 730 okupantų rusų.
10:14 | Rusija paskelbė „vakuumine bomba“ sunaikinusi būrį Ukrainos karių – Kyjivas šį pareiškimą pavadino nesąmone
Rusija pasiskelbė didelę griaunamąją galią turinčia vadinamąja „vakuumine bomba“ sunaikinusi daugybę ukrainiečių karių, tačiau Ukraina suskubo šį pareiškimą pavadinti nesąmone, pranešė naujienų agentūra CNN.
Rusijos gynybos ministerija šeštadienį pranešė, kad Rusijos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo vado pavaduotojas Aleksejus Kimas susitikimo su Rusijos gynybos ministru Sergejui Šoigu metu pasakė, jog „sudavus precizišką smūgį naudojant iš lėktuvo paleistą sviedinį“ buvo sunaikinta iki 300 karių.
Tuo tarpu Ukrainos gynybos žvalgybos atstovo Andrijus Jusovo teigimu, šie pareiškimai yra „visiška nesąmonė ir propaganda – lygiai, kaip Rusijos paskleista informacija apie vakar Kursko ir Belgorodo regionuose nukautus 1 500 Ukrainos karių“.
Rusijos gynybos ministerija pranešė, kad generolas pulkininkas A. Kimas tikslios vietos, kur buvo suduotas smūgis, nenurodė, tačiau paaiškino, kad tai įvyko „nacionalistų grupuotės „Kraken“ dislokacijos vietoje“, turėdamas omenyje specialiosios paskirties Ukrainos gynybos žvalgybos dalinį.
A. Kimo teigimu, antskrydžio metu buvo panaudota „tūrinės detonacijos bomba“, šeštadienį pranešė naujienų agentūra „RIA Novosti“.
Tūriniai ginklai dar vadinami vakuuminėmis arba termobarinėmis bombomis.
09:35 | Humeniuk: naktį į penktadienį Ukrainos pietuose rusai atakavo energetikos objektus
N. Humeniuk tai pareiškė per televizijos maratoną, praneša „Ukrinform“ korespondentas.
„Noriu pažymėti, kad oro taikinius naikina ne tik Oro pajėgos, bet ir mobiliosios ugnies grupės. Tai - vienas iš svarbių „Shahed“ tipo dronų naikinimo komponentų. Šiame darbe dalyvauja visos Gynybos pajėgos. O mūsų atsakomybės zonoje, mūsų ruože Karinės jūrų pajėgos šiandien taip pat gerai dirbo ir numušė droną Mykolajivo srityje. Dar po vieną buvo sunaikinta Odesos ir Chersono srityse... Priešas daugiau savo dronų nukreipė į Dnipropetrovsko sritį. Energetikos objektai buvo atakuojami kiekvienoje iš šių sričių. Deja, vieno iš numuštų bepiločių orlaivių nuolaužos apgadino energetikos objektą Kryvyj Rihe. Gaisras jau lokalizuotas, tebevyksta gelbėjimo darbai. Laimė, žmonės nenukentėjo, tačiau gaisras vis dar gesinamas, nes paprastai tokie objektai smarkiai dega“, – sakė N. Humeniuk.
Ji taip pat informavo, kad per penktadienio ataką rusai „kurį laiką lūkuriavo, tikrino tuos maršrutus, kurie jau buvo naudojami po tos masinės raketų ir dronų atakos“.
„Jie iš esmės naudojo gana įprastus maršrutus, išsklaidydami bepiločius orlaivius įvairiomis kryptimis, kad apkrautų oro gynybos sistemą, bet mes jau esame pasiruošę tokiam darbui. Priešas tobulėja, ieško taktikos, mes irgi nestovime vietoje. Ieškome kuo veiksmingesnių atsakomųjų priemonių“, – pažymėjo N. Humeniuk.
Kaip jau buvo pranešta, balandžio 12-osios naktį rusai atakavo Ukrainą 17 „Shahed-131/136“ tipo smogiamųjų dronų iš Čaudos kyšulio (Krymas) ir valdomąja aviacine raketa Ch-59 iš okupuotos Donecko srities oro erdvės.
08:54 | M. Podoliakas: JAV neperdavė Ukrainai nė vienos sistemos „Patriot“
Ukrainos prezidento biuro vadovo patarėjas Michailas Podoliakas pareiškė, kad visos Ukrainai perduotos oro gynybos sistemos „Patriot“ buvo arba iš Vokietijos, arba gautos su Vokietijos pagalba.
„Labai ačiū būtent Vokietijai. Ji pakeitė visą savo požiūrio tiek į Rusiją, tiek į šį karą paradigmą. Ir per pastaruosius metus ji smarkiai padidino savo karinės pagalbos paketus“, - sakė M. Podoliakas interviu „24-ajam kanalui“, praneša UNIAN.
Anot pareigūno, Vokietija supranta, kad reikia dar labiau uždaryti Ukrainos dangų.
„Viena Vokietija negali to padaryti, turint omenyje raketų ir bepiločių orlaivių, kuriuos Rusija naudoja šiame kare, skaičių ir teritorijos, kurią reikia ginti, dydį. Ir civilinės ar kritinės infrastruktūros objektų skaičių. Tačiau Vokietija, noriu dar kartą pabrėžti, gerokai padidino savo biudžetus. Šiandien ji, mano nuomone, atlieka lyderės vaidmenį, uždarydama dangų Ukrainoje. Bet ji viena to neįstengs padaryti. Kaip ir kitos šalys, kurios turi kur kas mažiau galimybių perduoti mums priešraketinės gynybos sistemų. Turiu omenyje Šiaurės Europos šalis. Jos kur kas mažesnės pagal išteklius, kariniu požiūriu, mažesnės geografiniu požiūriu ir t. t.“, - sakė M. Podoliakas.
Jis pažymėjo, kad šalis, kuri turi daug tokių sistemų, šiandien diskutuoja „labai svarbiomis“ vidaus darbotvarkės temomis.
„Kažkoks karas Ukrainoje... Tai tikriausiai turi kelti nerimą kitiems? Jų tai neturi jaudinti. O kaip su reputacija? Vėliau jie Holivude sukurs kelias dešimtis filmų, kaip gelbsti žmoniją. Ir viskas bus paprasčiau“, - pridūrė Ukrainos prezidento biuro vadovo patarėjas.
Kaip anksčiau pareiškė Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba, Ukrainai reikia papildomų oro gynybos sistemų, ir visame pasaulyje ji surado apie 100 „Patriot“ baterijų, kurias būtų galima naudoti. Tačiau kai kurios šalys priešinasi net vienos iš savo sistemų perdavimui Ukrainai.
UNIAN primena, kad viena „Patriot“ baterija kainuoja 1 mlrd. dolerių. Praėjusią vasarą Kyjivas gavo pirmąsias baterijas. Tačiau tų trijų, kurias šiuo metu turi Ukraina, nepakanka, kad visa šalis būtų apginta nuo galingų Rusijos oro atakų.
08:20 | Ukraina praneša, kad sunaikinta dar 840 okupantų rusų
Ukrainos kariškiai pastarąją parą sunaikino dar 840 okupantų rusų. O iš viso nuo 2022 metų vasario 24 d. iki 2024 metų balandžio 12 d. Rusijos armija Ukrainoje jau neteko apie 451 730 kareivių.
Tai penktadienį pranešė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Generalinis štabas, kuriuo remiasi „Ukrinform“.
Be to, per šį laikotarpį okupantai rusai neteko 7 146 tankų (+9), 13 698 šarvuotųjų kovos mašinų (+19), 11 486 artilerijos sistemų (+34), 1 042 reaktyvinių salvinės ugnies sistemų (+2), 755 oro gynybos priemonių (+1), 347 lėktuvų (+0), 325 sraigtasparnių (+0), 9 161 drono (+18), 2 087 sparnuotųjų raketų (+18), 26 laivų (+0), 1 povandeninio laivo (+0), 15 339 automobilių (+41), 1 888 specialiosios technikos vienetų (+6).
Pasak štabo atstovų, duomenys tikslinami. Skaičiavimą apsunkina intensyvūs karo veiksmai.
08:10 | Ukrainos oro gynybos pajėgos naktį į penktadienį sunaikino 16 iš 17 rusų paleistų „šahedų“
Balandžio 12-osios naktį rusai atakavo Ukrainą 17 „Shahed-131/136“ tipo smogiamųjų dronų iš Čaudos kyšulio (Krymas) ir valdomąja aviacine raketa Ch-59 iš okupuotos Donecko srities oro erdvės.
Tai penktadienį feisbuke pranešė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Oro pajėgų vadovybė, kuria remiasi „Ukrinform“.
„Oro mūšyje Oro pajėgų aviacija ir Ukrainos gynybos pajėgų mobiliosios ugnies grupės numušė 16 „Shahed“ tipo smogiamųjų dronų Mykolajivo, Odesos, Chersono, Dnipropetrovsko, Vinycios ir Chmelnyckio srityse“, - sakoma pranešime.
Kaip anksčiau pranešė „Ukrinform“, daugelyje Ukrainos sričių buvo paskelbtas oro pavojus.
07:36 | V. Putinas: smūgiai prieš Ukrainos energetikos tinklus skirti šaliai demilitarizuoti
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį pareiškė, kad pastarojo meto oro smūgiai prieš Ukrainos energetikos tinklus yra Kremliaus vykdomos kaimyninės šalies demilitarizacijos dalis.
Jo komentarai nuskambėjo po to, kai Maskva ketvirtadienį prieš energetikos objektus visoje Ukrainoje surengė oro atakas, dėl kurių sutriko elektros energijos tiekimas.
„Manome, kad tokiu būdu darome įtaką Ukrainos kariniam-pramoniniam kompleksui“, – sakė V. Putinas per susitikimą Kremliuje su savo sąjungininku, Baltarusijos autokratiniu lyderiu Aliaksandru Lukašenka.
Pasak V. Putino, šie smūgiai taip pat buvo atsakas į Kyjivo veiksmus, nukreiptus prieš Rusijos energetikos infrastruktūrą, įskaitant naftos perdirbimo gamyklas.
„Pastaruoju metu mūsų energetikos objektams buvo suduota smūgių serija, todėl buvome priversti reaguoti“, – sakė V. Putinas.
Jis teigė, kad Rusija į Ukrainos elektros įrenginius žiemą nesitaikė dėl humanitarinių priežasčių: „Nenorėjome atimti elektros energijos iš socialinės infrastruktūros, ligoninių ir taip toliau.“
Dėl rusų smūgių Ukrainos energetikos infrastruktūrai 2022–2023 metų žiemą milijonai žmonių ilgam likdavo be šviesos ir šildymo.
Praėjusią žiemą Ukrainos elektros tinklai nukentėdavo rečiau, kol kovo pradžioje Maskva pradėjo naują atakų bangą.
06:56 | Generolas Sodolis: Ukrainos ginkluotosiose pajėgose trūksta personalo, kai kuriuose skyriuose liko tik po du žmones
Rusijos okupacinės pajėgos fronte skaičiumi 10 kartų pranoksta Ukrainos pajėgas. Tai Aukščiausiojoje Radoje pareiškė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Jungtinių pajėgų vadas Jurijus Sodolis, praneša UNIAN.
„Priešas mus pranoksta 7-10 kartų, mums trūksta personalo. Kai kuriuose skyriuose liko po du, kai kuriuose – po tris keturis žmonės, o pagal statutą jų turėtų būti 8-10. Pagal taktinius standartus skyrius turi ginti 100 metrų fronto. Jei yra du žmonės, jie gali ginti 20 metrų fronto“, – paaiškino generolas.
Jungtinių pajėgų vadas pažymėjo, kad vietoj vienos brigados viename fronto ruože dislokuojamos trys.
„Jei turėtų pakankamai personalo, šios dvi papildomos brigados galėtų ilsėtis ir ruoštis arba papildyti smogiamąją grupuotę tolesniam puolimui. Tačiau esame priversti laikyti brigadas fronte", – pabrėžė J. Sodolis.
Šių metų sausio pabaigoje prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad Ukrainos kariuomenėje yra apie 880 tūkst. žmonių.
Kariškiai pabrėžia, kad Ukrainai reikia daugiau žmonių valstybei ginti, ir ne kartą ragino kuo greičiau priimti mobilizacijos įstatymą.
06:52 | JAV analitikai įvardijo, koks gali būti lemiamas veiksnys Rusijai perimant Časiv Jarą
Dėl oro gynybos sistemų trūkumo Rusijos okupantai suintensyvino oro bombų smūgius į fronto rajonus. Tai gali būti lemiamas veiksnys užimant Časiv Jaro miestą Donecko srityje, praneša JAV Karo studijų institutas (ISW).
Instituto analitikų teigimu, Rusijos smūgiai privertė Kyjivą priimti sudėtingą sprendimą, ar oro gynybos sistemomis dengti didelius gyventojų centrus užnugaryje, ar aktyvias teritorijas fronto linijoje.
„ISW toliau vertina, kad menka ir nenuosekli priešlėktuvinės gynybos aprėptis palei fronto liniją prisidėjo prie to, kad suintensyvėjo Rusijos smūgiai valdomomis ir nevaldomomis sklendžiančiomis bombomis, kurias Rusijos pajėgos taktiškai naudojo 2024 m. vasario viduryje užimant Avdijivką ir kurios, atrodo, vėl naudojamos per dabartines puolamąsias operacijas netoli Časiv Jaro miesto“, – komentuoja institutas
Ketvirtadienį viešėdamas Vilniuje Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad po pastarosios nakties Rusijos atakų Ukrainoje pagrindinis Kyjivo klausimas ir prioritetas yra oro gynybos sistemos.
„Kaip žinote, šiąnakt, šį rytą buvome atakuoti. Vėl Charkivas, vėl Odesa, Kyjivo regionas – daug mūsų regionų, žmonių. Todėl mums oro gynyba yra prioritetas numeris vienas“, – susitikimo su prezidentu G. Nausėda pradžioje kalbėjo V. Zelenskis.
06:34 | Žiniasklaida: Norvegija ruošiasi perduoti Ukrainai 22 naikintuvus F-16
Naikintuvų koalicijos narė Norvegija ruošiasi perduoti Ukrainai 22 naikintuvus F-16.
Tai iš savo šaltinių sužinojo Norvegijos leidinys „Nettavisen“, kuriuo remiasi portalas „eurointegration“.
„Nettavisen“ žiniomis, Norvegija gavo JAV leidimą perduoti Ukrainai 22 naikintuvus F-16, taip pat variklių, pagalbinių medžiagų, treniruoklių, atsarginių dalių ir kitą įrangos.
Tačiau tai nereiškia, kad visi šie 22 naikintuvai yra visiškai tvarkingi – dalis jų gali būti naudojami kitų orlaivių atsarginėms dalims ir remontui.
„Nettavisen“ rašo, kad skraidyti gali 12 naikintuvų F-16, kuriuos Norvegija planavo parduoti amerikiečių kompanijai „Draken International“, – atitinkama sutartis buvo pasirašyta 2021 metų gruodį.
„Panašu, kad sutartis su „Draken International“ nebus realizuota, o lėktuvai, kurie turėjo būti skirti treniruotėms Jungtinėse Valstijose, bus naudojami Ukrainos oro erdvei ginti“, – pažymi leidinys.
Publikacijoje nenurodomas terminas, kada Ukraina gali gauti iš Norvegijos naikintuvų F-16, tačiau teigiama, kad tai neįvyks iki NATO viršūnių susitikimo Vašingtone šių metų liepą.
Norvegija dar 2023 metų vasarą patvirtino prisijungusi prie naikintuvų F-16 koalicijos, tačiau viešai taip ir neįvardijo, kiek lėktuvų perduos Ukrainai. Tada Norvegijos žiniasklaida rašė apie 5-10 orlaivių.
Svarbiausi ketvirtadienio įvykiai:
-
Ketvirtadienio rytą Rusijos kariuomenė smogė mažiausiai 10 smūgių Charkivo miesto ir srities kritinei infrastruktūrai.
-
Naktį į ketvirtadienį Rusijos kariuomenė atakavo Ukrainos energetikos infrastruktūrą Charkivo, Zaporižios, Lvivo ir Kyjivo srityse. Po naktinio Rusijos antpuolio Kyjivo regione esanti viena didžiausių Ukrainoje Tripiljos šiluminė elektrinė buvo visiškai sunaikinta.
-
Ketvirtadienį Lenkija pakėlė naikintuvus. „Atkreipiame dėmesį, kad oro erdvėje skrieja Lenkijos ir sąjungininkų orlaiviai, todėl gali padidėti triukšmo lygis, ypač pietrytinėje šalies dalyje“, – nurodė Lenkijos ginkluotosios pajėgos.
-
Mykolajive nugriaudėjo sprogimas. Preliminariais duomenimis, du žmonės žuvo, o dar keturi buvo sužeisti.
-
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ketvirtadienį pranešė Lietuvoje vykstančių derybų dėl pagalbos karo draskomai jo šaliai metu pasirašęs dvišalį saugumo susitarimą su kolega iš Latvijos
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!