• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos pajėgos penktadienio vakarą surengė masinę ataką Ukrainoje. Pranešama, kad rusams pavyko pataikyti į du daugiaaukščius pastatus Dnipre, medikų pagalbos prireikė 5 žmonėms.

Rusijos pajėgos penktadienio vakarą surengė masinę ataką Ukrainoje. Pranešama, kad rusams pavyko pataikyti į du daugiaaukščius pastatus Dnipre, medikų pagalbos prireikė 5 žmonėms.

REKLAMA

Svarbiausi dienos įvykiai:

23:52 | Galingas ukrainiečių smūgis okupantams: suskaičiavo rusų nuostolius

Ukrainos pajėgoms per paskutinę parą pavyko pridaryti nemenkų nuostolių Rusijos pajėgoms. 

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas skelbia, kad kariams pavyko pataikyti į okupantų techniką ir sandėlius. 

Ataskaitoje pažymima, kad Ukrainos oro pajėgos per dieną sudavė tris smūgius į sritis, kuriose buvo sutelktas priešo personalas.

Raketų pajėgų ir artilerijos daliniai smogė aštuoniems rusų artilerijos ginklams šaudymo pozicijose, dviems elektroninės kovos kompleksams, amunicijos sandėlui, taip pat rusų logistikos sandėliui, kuriame laikomi degalai ir tepalai.

REKLAMA
REKLAMA

Generalinis štabas pažymi, kad Rusijos raketų ir oro smūgių tikimybė visoje Ukrainos teritorijoje išlieka didelė.

22:32 | Sužeisti 5 žmonės

Ukrainos vidaus reikalų ministerija pranešė, kad atakos aukomis tapo 5 žmonės. 

„Patvirtinta, kad per Rusijos ataką prieš daugiaaukštį namą Dnipro mieste buvo sužeisti penki asmenys. Nukentėjo keturi vyrai nuo 18 iki 53 metų ir 77 metų močiutė“, – praneša ministerija.

REKLAMA

Anksčiau skelbta, kad nukentėjo trys žmonės. 

Ministerija pridūrė, kad nukentėjusiems asmenims suteikta medicininė pagalba. 

21:50 | Dnipre pataikyta į du daugiaaukščius pastatus

Okupantai pataikė į du daugiaaukščius pastatus Dnipre, skelbia Ukrainos vidaus reikalų ministerija. 

Pranešama, kad medikų pagalbos prireikė trims žmonėms, kol kas nėra aiški jų būklė. 

Skelbiama, kad buvo pataikyta į vieną administracinį ir vieną gyvenąjį namą. 

Administraciniame pastate kilo gaisras, kuris apėmė apie 100 kv. m plotą. 

Apie ataką pranešė ir Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis:

„Dnipras. Penktadienio vakaras. Smūgis į daugiaaukštį pastatą ir SBU [Ukrainos saugumo tarnybos] pastatą. Vėl Rusijos raketų teroras.

REKLAMA
REKLAMA

Operatyviai susisiekta su Ukrainos saugumo tarnyba, Vidaus reikalų ministerija, Valstybine skubios pagalbos tarnyba, Regiono policijos skyriaus viršininku.

Teikiama visa būtina pagalba. Greitai reaguojame ir padedame žmonėms. Situacija kontroliuojama.

Mes padarysime viską, kad Rusija būtų nubausta už agresiją ir terorą prieš mūsų žmones. Niekšai atsakys. Mes padarysime viską dėl teisingumo“.

21:30 | Ukrainoje aidi oro pavojaus sirenos

Penktadienio vakarą visoje Ukrainoje aidi oro pavojaus sirenos. 

Ukrainos žiniasklaida skelbia, kad sirenos suveikė dėl pakilusio Rusijos MiG-31 naikintuvo. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vėliau pasirodė pranešimai, kad Dnipro ir Zaporižės srityje buvo girdimi sprogimai. Kol kas ši informacija nepatvirtina ir lieka neaišku, ar sprogimai galėjo būti girdimi dėl oro gynybos darbo, ar dėl okupantų raketų sprogimo pasiekus taikinius. 

21:19 | Karo ekspertas: Ukrainos pajėgos didžiausią dėmesį skiria okupantų gynybai silpninti

Ukrainos pajėgos šiuo metu didžiausią dėmesį skiria okupantų gynybai silpninti, sako Karo ekspertas Oleksandras Musijenka.

REKLAMA

Pasak jo, ukrainiečiai taip stengiasi kuo labiau sugriauti rusų įtvirtintas linijas.

O. Musijenka sako, kad prioritetinės Ukrainos puolimo kryptys yra Berdjansko ir Melitopolio.

„Sėkmingiausia ir perspektyviausia kryptis yra Berdjansko. Tai patvirtina Staromajorskės kaimo išlaisvinimas. Melitopolio kryptimi jau keletą dienų vyksta mūšiai. Mūsų pajėgos bando prasibrauti į Tokmaką ir Melitopolį“, – pastebi ekspertas.

REKLAMA

17:51 | Ukraina perspėja: Rusija planuoja provokacijas prieš savo pačios gyventojus

Rusijos valdžia planuoja sabotažą ir provokacijas prieš savo pačios gyventojus, rašo UNIAN. Anot Ukrainos nacionalinio pasipriešinimo centro, tai įvyks Rusijos Briansko srityje, esančioje netoli Ukrainos sienos.

Centro duomenimis, šiuo metu vyksta informacinis pasiruošimas operacijai.

Pasak vietinių, pastarąsias dvi dienas Rusijos valdžia juos įspėjo apie neva Ukrainos ginkluotųjų pajėgų sabotažo ir žvalgybinių grupių įsiveržimą. Be to, į regioną juda pastiprinimai, skirti kovai su sabotažo priemonėmis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Atkreipkite dėmesį, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos nekovoja prieš civilius gyventojus ir neplanuoja jokių teroristinių išpuolių Rusijos Federacijos teritorijoje“, – pažymi centras.

17:25 | Dar vienas sprogimas Rusijoje: pranešama apie driokstelėjusią Samaros naftos gamyklą

Rusijoje penktadienį nugriaudėjo dar vienas sprogimas, rašo „Sky news“. Šį kartą pranešama apie sprogimą Samaros mieste.

REKLAMA

17:15 | Rusijos Rostovo srityje nugriaudėjo galingas sprogimas, pranešama apie aukas

Penktadienį Rusijos Rostovo srityje, Taganroge nugriaudėjo stiprus sprogimas, rašo UNIAN. Per sprogimą buvo sužeista mažiausiai 15 žmonių, penktadienį paskelbė regiono gubernatorius.

16:58 | Dar labiau atsiribodama nuo Rusijos Ukraina keičia Kalėdų šventimo datą

Pagal penktadienį priimtą įstatymą Ukraina Kalėdas nuo šiol oficialiai švęs gruodžio 25-ąją, taip dar labiau atsiribodama nuo Rusijos Ortodoksų Bažnyčios, Kristaus gimimą mininčios sausio 7-ąją.

REKLAMA

Prezidento Volodymyro Zelenskio pasirašytas įstatymas parodo atotrūkį tarp Ukrainos ir Rusijos Bažnyčių, didėjantį nuo praėjusių metų vasario, kai Maskva pasiuntė savo kariuomenę į provakarietišką kaimyninę šalį.

„Nepaliaujama ir sėkminga kova už identitetą prisideda prie (...) kiekvieno ukrainiečio troškimo gyventi savo gyvenimą su savomis tradicijomis ir šventėmis“, – sakoma aiškinamajame rašte, paskelbtame parlamento interneto svetainėje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Naujuoju įstatymu siekiama „atsisakyti Rusijos paveldo primetant Kalėdų šventimą sausio 7-ąją“, sakoma rašte.

Religijos plotmėje Maskva Ukrainai vadovavo bent nuo XVII amžiaus, tačiau 2019 metais, dėl 2014-aisiais Rusijos įvykdytos Krymo aneksijos ir paramos separatistams Rytų Ukrainoje, dalis Ukrainos Ortodoksų Bažnyčios atsiskyrė nuo Maskvos patriarchato.

Rusijos remta Ukrainos Ortodoksų Bažnyčios atšaka 2022 metų gegužę taip pat paskelbė nutraukianti ryšius su Maskva.

REKLAMA

Sprendimas perkelti Kalėdų datą yra dar vienas iš Ukrainos pastarųjų metų žingsnių siekiant atsiriboti nuo Maskvos. Tarp ankstesnių Ukrainos žingsnių yra gatvių ir miestų, kurie buvo pavadinti sovietų veikėjų vardais, pervardijimas.

16:35 | Žiniasklaida: Ukrainos pajėgos buvo pirmą kartą užfiksuotos prie kritinės Rusijos gynybos linijos

Ukrainos pajėgos buvo pirmą kartą užfiksuotos prie kritinės Rusijos gynybos linijos, rašo CNN.

REKLAMA

Anot leidinio, socialiniuose tinkluose ėmė sklisti vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip ukrainiečių transporto priemonė važiuoja link „drakono dantimis“ vadinamų įtvirtinimų, tada, panašu, trenkiasi į tranšėją.

CNN patvirtino, kad vaizdo įrašas darytas Zaporižios srityje. Anot leidinio, filmuota buvo iš Rusijos pozicijų.

Kas tiksliai vyksta vaizdo įraše, neaišku.

„Drakono dantys“ yra betoniniai prieštankiniai įtvirtinimai. Juos rusai fronte įrenginėja daug mėnesių.

REKLAMA
REKLAMA

15:59 | Lenkijos parlamentarai patvirtino prieštaringai vertinamą įstatymą dėl Rusijos įtakos

Lenkijos žemieji parlamento rūmai penktadienį patvirtino pataisytą, bet vis tiek prieštaringai vertinamą įstatymą dėl Rusijos įtakos, laikomą nukreiptu prieš opoziciją ir kritikuojamą JAV bei Europos Sąjungos.

Įstatymo projektą gegužę pasiūlė Lenkijos valdančioji dešiniojo sparno partija „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS). Kritikai sako, kad įstatymas pirmiausia yra nukreiptas prieš opozicijos lyderį, buvusį premjerą Donaldą Tuską, artinantis rudenį įvyksiantiems rinkimams.

Dėl išsakytos kritikos prezidentas Andrzejus Duda skubiai pasiūlė pataisų įstatymui.

Seimas 235 balsais „už“, 214 balsų „prieš“ ir keturiems deputatams susilaikius atmetė Senato veto įstatymo projektui su A. Dudos pataisomis. Kad pataisytas įstatymas įsigaliotų, dabar reikia tik prezidento parašo.

Pataisytu įstatymu raginama sukurti komisiją, tikrinsiančią, ar 2007–2022 metais politikai priėmė sprendimų veikiami Rusijos ir ar tie sprendimai gali kelti grėsmę Lenkijos saugumui. A. Duda yra sakęs, kad to reikia dėl skaidrumo ir siekiant neleisti Rusijai ateityje veikti Lenkijos stabilumo.

Šiuo metu galioja ankstesnė, griežtesnė įstatymo versija, bet komisijos nariai dar nėra paskirti. 

REKLAMA

Kai pataisytas įstatymas įsigalios, bus sukurta minima įtakinga komisija. Joje dirbs ekspertai, bet ne parlamentarai. Ji iš esmės galės uždrausti politikams eiti viešąsias pareigas.

Kritikai teigė, kad priemonė, kurią valdantieji konservatoriai pristatė likus vos keliems mėnesiams iki parlamento rinkimų, bus naudojama prieš opoziciją, pirmiausia – D. Tuską, kuris taip pat yra buvęs Europos Vadovų Tarybos pirmininkas.

PiS kaltina D. Tuską pernelyg dideliu draugiškumu Rusijai, kai jis 2007–2014 metais buvo premjeras, ir sako, kad jis sudarė Maskvai palankių susitarimų dėl gamtinių dujų.

PiS lyderis Jaroslawas Kaczynskis ir D. Tuskas yra seni politiniai priešininkai.

Pagal A. Dudos, kuris yra teisės daktaras, birželį pasiūlytas įstatymo pataisas minimos komisijos sprendimus būtų galima ginčyti teismuose.

JAV ir ES griežtai kritikavo pradinę įstatymo versiją ir reiškė susirūpinimą Lenkijos demokratijos būkle. ES taip pat grasino imtis priemonių prieš Lenkiją, jei galutinai paaiškėtų, kad toks įstatymas kenkia demokratijos standartams.

Pateikdamas savo pasiūlymus A. Duda iš dalies nusileido kritikams ir nusiuntė įstatymo projektą Konstituciniam Teismui peržiūrėti. Konstitucinio Teismo sprendimo dar laukiama.

15:39 | Šimtams rusų turistų – itin nemalonus siurprizas Sakartvele: visą laivą pasiuntė toli

REKLAMA

Liepos 27 dieną iš Sočio miesto išplaukęs kruizinis laivas „Astoria Grande“ įplaukė į Batumio uostą, ir ten buvo pasitiktas su protestu, rašo UNIAN. Anot naujienų agentūros, apie tai pranešė Gruzijos spauda.

14:59 | Ukraina planuoja stiprinti šiaurinę savo sienos apsaugą

Ukraina planuoja stiprinti šiaurinę savo sienos apsaugą, rašo UNIAN. Anot Ukrainos saugumo tarnybos, tokį žingsnį žengti nuspręsta dėl „Wagner“ samdinių perkėlimo į Baltarusiją.

Apie tai pranešta po Ukrainos jungtinių ginkluotųjų pajėgų vado Serhijaus Najevo ir Ukrainos saugumo tarnybos vieno iš vadovų Ilja Vityuko susitikimo.

Anot jų, turima informacijos ne tik apie karines, bet ir informacines grėsmes, programišių darbą.

14:15 | Įtampa auga: Zaporižios elektrinės teritorijoje fiksuoti sprogimai

Rusijos pajėgų okupuotoje Zaporižios atominės elektrinės (AE) teritorijoje buvo girdėti sprogimai. Tai užfiksavo TATENA stebėtojai, rašo „Obozrevatel“.

Ukrainos Valstybinės atominės energetikos reguliavimo komisijos vadovas Olegas Korikovas sako, kad TATENA specialistai sprogimus fiksavo liepos 26 ir 27 dienomis.

TATENA specialistai taip pat pranešė, kad elektrinės teritorijoje aptiko minų.

„Pastaruoju metu turime informaciją iš TATENA atstovų, kurie nuolat būna Zaporižios AE, kad minos buvo identifikuotos. Paskutinė informacija buvo tokia, kad liepos 26 ir 27 dienomis jie girdėjo sprogimus“, – cituojamas O. Korikovas.

REKLAMA

Anksčiau šią savaitę Ukrainos energetikos ministras Hermanas Galuščenka pareiškė, kad okupantai visiškai atjungė Ukrainą nuo situacijos elektrinėje stebėjimo, todėl Energetikos ministerija yra įsitikinusi, kad bet kurią akimirką elektrinėje gali įvykti sprogimas.

Ukraina taip pat perspėjo, kad rusai elektrinėje gali griebtis provokacijų.

13:23 | Ukraina: Kinburno nerijoje rusai susiduria su didelėmis problemomis

Kinburno nerijoje Rusijos pajėgos susidūrė su rimtomis problemomis, sako Pietų Ukrainos pajėgų atstovė Natalija Humeniuk, rašo UNIAN. Anot jos, jiems kyla bėdų su rotacija, kariai yra netekę motyvacijos.

„Jų buvimas ten tęsiasi. Tačiau tai vis tiek yra gana savotiška. Kadangi tai yra šaudymo pozicijos, jie slepiasi už civilių nugarų“, – pastebi N. Humeniuk.

Anot jos, rusai įvairiais būdais bando neleisti civiliams palikti savo gyvenamųjų vietų ir jais toliau naudotis kaip gyvaisiais skydais.

„Ir tada mes dirbame su atsaku. Šiuo atžvilgiu Kinburno nerijoje esančio kontingento moralinė ir psichologinė dvasia pastaruoju metu sumažėjo. Nes jie jaučia, kad jiems ten gresia pavojus. Jie supranta, kad tai iš tikrųjų jiems bilietas į vieną pusę“, – sako N. Humeniuk.

Ji taip pat pabrėžė, kad okupantai susiduria su rotacijos bėdomis.

„Priešo pajėgų neužtenka visiškai uždengti visą juostą. Jie daug manevruoja ir turi traukti pajėgas Zaporižios ir rytų kryptimi. Todėl daliniai čia komplektuojami iš paskutiniųjų“, – atskleidžia Ukrainos pajėgų atstovė.

REKLAMA

12:48 | Putinas buvo priverstas išgyventi pažeminimą: vaizdo įraše užfiksuota nejauki akimirka

Rusijos režimo lyderis Vladimiras Putinas patyrė dar vieną pažeminimą.

Kaip rašo „Sky news“, jis buvo priverstas laukti Egipto lyderio ir ėmė akivaizdžiai nepatogiai blaškytis.

12:22 | Rusijos olimpinis komitetas kaltina TOK palaikant Ukrainos pusę

Rusijos olimpinio komiteto (ROK) vadovas penktadienį apkaltino Tarptautinį olimpinį komitetą (TOK) šališkumu, šiam paraginus sporto federacijas jautriai reaguoti į Ukrainos sportininkų ir rusų, rungtyniaujančių kaip neutralūs atletai, varžybas.

„Minimas pareiškimas rodo, kad TOK apsisprendė ir pasirinko vieną politinio konflikto pusę, ėmė veikti šios pusės naudai“, – per „Telegram“ pareiškė Stanislavas Pozdniakovas.

12:00 | Putinas: Rusija atidžiai studijuoja Afrikos pasiūlymus dėl karo Ukrainoje užbaigimo

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį sakė, kad Maskva atidžiai studijuoja kai kurių Afrikos šalių lyderių pateiktus pasiūlymus dėl konflikto Ukrainoje užbaigimo.

„Gerbiame jūsų iniciatyvas ir atidžiai jas studijuojame“, – sakė V. Putinas antrąją Rusijos ir Afrikos viršūnių susitikimo Sankt Peterburge dieną.

11:35 | Lietuva, Lenkija svarsto dėl „Wagner“ drauge uždaryti sieną su Baltarusija

Lietuva ir Lenkija svarsto drauge uždaryti sieną su Baltarusija, jeigu pasienyje įvyktų rimtų incidentų dalyvaujant karinei rusų samdinių bendrovei „Wagner“, patvirtino abiejų šalių pareigūnai.

REKLAMA

„Svarstymai – realūs, – žurnalistams penktadienį sakė Lietuvos vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius. – Sienos uždarymo galimybė egzistuoja.“

Taip jis kalbėjo Lenkijos vidaus reikalų ministrui ketvirtadienį pareiškus, kad tokia galimybė su kaimynėmis yra svarstoma. Jį citavo naujienų agentūra „Reuters“.

„Wagner“ samdiniams už kelių kilometrų nuo Lenkijos sienos pradėjus mokyti Baltarusijos specialiąsias pajėgas, Varšuva praėjusią savaitę įsakė perkelti dalį savo karinių junginių iš šalies vakarų į rytus.

A. Abramavičius teigė turintis informacijos, kad ketvirtadienį Lenkijos vyriausybės atstovai lankėsi pasienyje su Baltarusija, vertino grėsmes.

„Jie ten identifikavo apie 1,2 tūkst. „Wagner“ kovotojų, kurie yra Baltarusijos teritorijoje ir dalis iš jų yra arti sienos“, – sakė viceministras.

Jis teigė nemanantis, kad Lenkiją gali įbauginti Baltarusijos vadovo Aliaksandro Lukašenkos komentarai apie tai, jog grupė „prašo vykti į Vakarus, prašo manęs leidimo... vykti į Varšuvą, į Žešuvą“.

„Kaip karinei jėgai, Lenkijai didelio pavojaus tai nesudaro, aš taip įsivaizduoju. Bet kaip provokacijų galimybė, taip, sudaro. Tai gali būti kažkokios grupuotės pabėgėlių, neteisėtų migrantų permestos, siekiant sukelti kažkokius neramumus“, – sakė A. Abramavičius.

REKLAMA

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų įkurtas Nacionalinis pasipriešinimo centras šią savaitę pranešė, kad „Wagner“, Baltarusijoje mokydami vietos karius, į samdinių grupę verbuoja naujus narius.

Centro teigimu, viena iš sutarties sąlygų yra pasirengimas dalyvauti kariniuose veiksmuose kaimyninių šalių, ypač Lenkijos ir Lietuvos, teritorijoje.

Jis taip pat praneša, kad šimtas „Wagner“ samdinių atvyko į Baltarusijos pasienį, siekiant surengti provokacijas prieš Lenkiją ir Lietuvą.

„Didžioji dalis naujai atvykusių teroristų turi nelegalių migrantų kontrabandos ir gabenimo patirties. (...) Priedangai nusikaltėliai gauna Baltarusijos pasieniečių uniformą, o prisidengę baltarusių darbuotojais lydės pabėgėlius bandant kirsti sieną“, – nurodo įstaiga.

„Wagner“ į Baltarusiją ėmė keltis po birželį nepavykusio maišto Rusijoje, kurį užbaigti, kaip manoma, padėjo A. Lukašenka, leidęs į savo šalį atvykti rusų samdiniams.

11:12 | Naktis okupantams buvo nerami: Donecko srityje nugriaudėjo sprogimai, kilo didžiulis gaisras

Laikinai okupuotame Donecko srityje esančiame Šachtarske naktį buvo triukšminga rašo UNIAN. Vietiniai „Telegram“ kanalai praneša, kad apie 3 val. nakties įvyko sprogimai, rusų primesta administracija pranešė apie gaisrą naftos bazėje.

REKLAMA

„2023 m. liepos 28 d. dėl raketos atakos kilo gaisras naftos bazės teritorijoje. Įvykio vietoje dirba greitojo reagavimo tarnybos. Apie aukas informacijos nebuvo“, – anksti ryte pranešė okupantai.

Socialiniuose tinkluose taip pat pasirodė gaisro vaizdo įrašų.

10:51 | Stebėtojai: į Baltarusiją atvyko dar viena „Wagner“ kolona

Į Baltarusiją atvyko dar viena „Wagner“ kolona, skelbia stebėtojų grupė „Belaruskij Hajun“, rašo UNIAN.

10:30 | Zelenskis apsilankė Odesos katedroje, nukentėjusioje per Rusijos smūgį

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ketvirtadienį aplankė istorinę katedrą šalies pietuose esančiame Odesos uostamiestyje, pranešė prezidento kanceliarija.

Tai įvyko praėjus kelioms dienoms po to, kai ji buvo apgadinta per Rusijos smūgį.

„Volodymyras Zelenskis apžiūrėjo dėl neseniai vykusių masinių civilinės infrastruktūros ir Odesos miesto istorinio centro bombardavimų patirtą žalą Kristaus Atsimainymo katedroje“, – sakoma jo biuro pranešime.

„Valstybės vadovas buvo informuotas apie bažnyčios viduje esantį griūties mastą ir dabartinę jos būklę“, – priduriama jame.

Nuo tada, kai Maskva atšaukė svarbų susitarimą, pagal kurį Kyjivas, nepaisant karo, galėjo eksportuoti grūdus, Rusija ne kartą atakavo Odesą – šimtmečius skaičiuojantį miestą ant Juodosios jūros kranto ir vieną iš pagrindinių Ukrainos uostų.

Kristaus Atsimainymo katedra stovi istoriniame Odesos centre, kurį UNESCO šiais metais įtraukė į Pasaulio paveldo sąrašą.

Katedra pirmą kartą buvo pastatyta 1794 metais, valdant Rusijos imperijai.

1936 metais, valdant sovietų lyderiui Josifui Stalinui, ji buvo nugriauta, o žlugus Sovietų Sąjungai XX a. 10-ajame dešimtmetyje atstatyta.

10:01 | Istoriniai kadrai: ukrainiečiai parodė, kaip išlaisvino Staromajorskę

Ukrainos pajėgos penktadienį parodė, kaip išlaisvino Ukrainos Donecko srityje esantį Staromajorskės kaimą, rašo UNIAN.

09:19 | Rusija skelbia, kad į Maskvą vėl buvo paleistas dronas

Maskvos meras praneša, kad naktį iš ketvirtadienio į penktadienį vėl buvo bandoma atakuoti Maskvą, rašo „Ukrinform“.

Anot jo, buvo paleistas dar vienas dronas, tačiau jį esą pavyko numušti.

Žalos ir aukų nėra, pridūrė jis.

Primename, kad liepos 24-osios rytą Rusijos žiniasklaidoje pasirodė informacija apie dronų ataką Rusijos Federacijos sostinėje, dėl kurios buvo apgadintas pastatas prie Gynybos ministerijos, nukentėjo verslo centras.

Šiais metais Maskva nukentėjo nuo kelių dronų atakų, o viena iš jų gegužę smogė net Kremliui.

08:47 | Žiniasklaida: jau aišku, kada pirmieji „Abrams“ tankai pasieks Ukrainą

JAV tankai „Abrams“ mūšio lauką Ukrainoje turėtų patekti 2023-ųjų rugsėjį, skelbia „Politico“. Pirmąją tankų partiją sudarys nuo šešių iki aštuonių vienetų.

08:26 | Kyjivas iš Rusijos susigrąžino Ukrainos pietuose esantį kaimą

Kontrpuolimą intensyvinanti Ukrainos kariuomenė iš Rusijos pajėgų pietiniame fronte atkovojo Staromajorskės kaimą, ketvirtadienį pranešė gynybos ministro pavaduotoja Hana Maliar.

„Staromajorskė Donecko srityje buvo išlaisvinta. Mūsų gynėjai šiuo metu vykdo [Rusijos karių] išvalymo operacijas“, – pranešė ji „Telegram“.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis „Telegram“ paskelbė vaizdo įrašą, kuriame matoma grupė karių su Ukrainos vėliava ir sakoma, kad jie išvadavo minėtąjį kaimą.

„Mūsų pietūs. Mūsų vaikinai. Šlovė Ukrainai“, – rašė V. Zelenskis.

Rusijos pajėgų išstūmimas iš šio kaimo būtų viena pirmųjų tokių pergalių pietiniame fronte nuo birželio mėnesio, kai Ukraina pradėjo kontrpuolimą.

Sankt Peterburge vykstant viršūnių susitikimui su Afrikos šalių vadovais, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad kova smarkiai suintensyvėjo pietiniame Zaporižios regione.

08:08 | Rusija svaidosi „patrankų mėsa“: į frontą meta visiškai neparuoštus karius

Rusijos pajėgos į fronto liniją siunčia naujai iš Rusijos Federacijos atvykusius mobilizuotus karius, kurie nėra baigę kovinio pasirengimo mokymų, sako Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas, rašo „Ukrainska Pravda“.

„Rusijos okupacinės pajėgos ir toliau meta į mūšį naujai mobilizuotus karius be išankstinio kovinio pasirengimo.

Taigi į Rohovos kaimą, Luhansko sritį, į vieno iš Rusijos okupacinių pajėgų dalinių mokymo stovyklą iš Rusijos Federacijos teritorijos atvyko apie 110 mobilizuotų kariškių.

Kai jiems buvo išduota įranga ir ginklai, Rusijos vadovybė naujai atvykusiems kariškiams pranešė, kad artimiausiu metu jie bus įtraukti į puolimo dalinius ir išsiųsti į kovinių misijų zoną fronto linijoje.

Svarbiausios ketvirtadienio naujienos:

  • Kyjivas neturi priemonių apsiginti nuo Rusijos, kuri blokuoja beveik visus Ukrainos uostus, smūgių grūdų infrastruktūrai, naujienų agentūrai AFP sakė kariuomenės atstovė.
  • Ukrainos fechtavimo federacija ketvirtadienį pareikalavo, kad sportininkė Olha Charlan būtų sugrąžinta į pasaulio čempionatą po to, kai buvo diskvalifikuota už tai, kad atsisakė paspausti ranką nugalėtai varžovei iš Rusijos.
  • Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį pareiškė, kad mūšiai Zaporižios regione Pietryčių Ukrainoje reikšmingai suintensyvėjo.
  • Pasak Vakarų ir Ukrainos pareigūnų bei analitikų, Kyjivas suintensyvino pastangas išstumti Rusijos pajėgas iš Pietryčių Ukrainos, jau kelias savaites vykstant kontrpuolimui ir į mūšį šalies pietryčiuose įsitraukus tūkstančiams karių.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų