Žinomos panevėžietės Elonos makiažo ir grožio studijoje nuo pat ryto darbo turi manikiūrininkė ir kirpėja. Vienos klientė tvarkosi nagus, kitai – atnaujinama plaukų spalva. Abi į vizitą užsirašė iš anksto.
„Aš stengiuosi nesinervuoti, susitaikau su situacija tokia, kokia yra“, – sako salono klientė Inga.
Nagų meistrė kartu su kirpėja džiaugiasi, kad kol kas joms klienčių dar netrūksta. Tiesa, baimė, kad salonai užsidarys, klientes verčia nerizikuoti – atsisako ryškių, tamsių spalvų ir nagų ilgio.
„Labiau renkasi neutralias spalvas, kad jei jau kažkas, jei reikės užsikarantinuoti, kad nekeltų didelių rūpesčių“, – pasakoja nagų meistrė Odeta.
„Kaip tik visi rašosi į priekį, net buvo keista, ne, aš nejaučiu“, – teigia kirpėja Laura.
Tačiau vizažistėms ir kosmetikėms situacija nepavydėtina. Nors jų teikiamos paslaugos nepateko į karantino sąrašą, bet klientės viena po kitos masiškai byra. Kam griūva vestuvių ar krikštynų planai, kam ima šlubuoti sveikata.
„Pati darau makiažus daug metų, dar taip niekada nėra buvę, kad verti knygelę ir ji tuščia. Masiškai atsišaukinėja“, – kalbėjo ilgalaikio makiažo meistrė, vizažistė Elona.
„Iššūkių nemažai todėl, kad dalis klienčių tiesiog atsisako atvykti į procedūras, tiesiog jos bijo, jaudinasi, nes visas tas neaiškumas ne tik dėl ligos, bet ir dėl pajamų, dėl darbų yra“, – sako kosmetikė, blakstienų priauginimo trenerė Rolanda.
Kito salono meistrė Rolanda pastebi, kad klienčių ratas daugeliui susitraukė kone perpus. Jei karantinas tęsis iki Kalėdų, ne vienas grožio verslas mieste to neištvers ir žlugs:
„Pajamos krenta labai ryškiai, galima sakyti, net apie 50 proc. Taip, mes džiaugiamės, kad leido dirbti, bet matant dabartinę situaciją, atkrenta labai daug klienčių.“
Užtat vyrų salonai klesti. Vienam pirmųjų barzdaskučių salonų mieste vadovaujantis Audrius sako, kad nei kirpimo, nei barzdų formavimo paslaugų dėl koronos grėsmės vyrai neatšaukia.
Salone dėl reikalavimų teko atsisakyti tik SPA procedūrų. Tad neliko masažų ir.. emigrantų, kurie sudarydavo didžiausias salonų eiles.
„Anksčiau vasarą tai būdavo pilna, po 2 savaites reikėdavo laukti, dabar liko vietiniai tik“, – pasakoja barberinės vadovas Audrius.
Vis tik grožio paslaugų teikėjai pastebi, kad pandemija privertė žmones taupyti. Be reikalo nebeišlaidauja, pinigus leidžia tik būtiniausioms procedūroms.