Karalienė Camilla Karališkajame Askote visų dėmesį patraukė nepriekaištingai pasirinkusi elegantišką aprangą su ypatingu papuošalu.
Išskirtinis aksesuaras buvo Delhi raižyto smaragdo sagė – išskirtinis ir retai sutinkamas daiktas iš karališkosios kolekcijos.
Ši sagė iš pradžių buvo padovanota karalienei Marijai jos karališkojo vizito į Indiją 1911 m. proga.
Platinos ir geltonojo aukso sagėje yra didelis šešiakampis smaragdas, apsuptas apvaliai šlifuotais deimantais. Smaragdo priekyje unikaliai išraižyta rožė, o gale – nenustatytas augalas, suteikiantis jam išskirtinio žavesio.
Sagės centre yra apvaliai šlifuotas turkis – akmuo, kuris nuo seno siejamas su gydymu ir taika.
Priklausė karalienei Elžbietai II
Šį papuošalą Camillai perdavė jos uošvė karalienė Elžbieta II. Ji šį papuošalą paveldėjo iš savo senelės karalienės Marijos.
Nors šis papuošalas buvo pas karalienę Elžbietą II nuo pat jos močiutės mirties 1953 m., ji jį retai dėvėjo dėl didelio svorio, rašo portalas „Express“.
Šio istorinio ir įspūdingo kūrinio vertė siekia 150 tūkst. svarų sterlingų.
Nors karalienė Elžbieta II sagę viešai dėvėjo tik 2014 m., tačiau labiausiai ji visiems krito į akį, kai monarchė kreipėsi į tautą pandemijos metu 2020 m. balandį – neramiu ir visiems neįprastu metu.
Karališkasis Askotas yra vienas svarbiausių britų socialinio kalendoriaus įvykių ir pritraukia daugybę žinomų žmonių.
Renginys paprastai vyksta penkias dienas birželio mėnesį ir yra žinomas ne tik dėl aukšto lygio žirgų lenktynių, bet ir dėl įspūdingų dalyvių aprangų. Dalyviai dažnai vilki oficialius drabužius, o moterys dėvi išskirtines skrybėles.
Karališkasis Askotas taip pat turi ilgą istoriją, pradėtas 1711 metais karalienės Anos iniciatyva. Tai yra ne tik sporto, bet ir socialinis renginys, kuris atspindi britų aristokratijos tradicijas ir eleganciją.