Gediminas Kirkilas paneigė pasklidusius gandus, jog jis ketinąs siūlyti Algirdą Monkevičių į švietimo ir mokslo ministro postą.
Šiandien portalui „Balsas.lt“ G. Kirkilas pakomentavo, jog šios sklindančios kalbos – visiškas prasimanymas, o sprendimas dėl kandidatūros bus priimtas tik po švenčių.
Apie šiandien žiniasklaidoje pasirodžiusius pranešimus nieko negalėjo pasakyti ir pats „kandidatas“.
Portalui „Balsas.lt“ A. Monkevičius sakė, jog iki šiandien iš G. Kirkilo jokių pasiūlymų neišgirdęs. Socialliberalas teigė girdėjęs apie Lietuvos studentų atstovybių sąjungos (LSAS) surengtą apklausą internetu, kurios metu paaiškėjo, jog jis yra priimtiniausias kandidatas studentams. Tačiau, pasak A. Monkevičiaus, ministrai renkami ne taip, ir tai nėra gražuolių konkursas.
Kitas socialliberalas Vaclavas Stankevičius taip pat patvirtino, kad oficialių siūlymų frakcija nesulaukė.
........................
Naujo kandidato į švietimo ministro postą paieškos prasidėjo po to, kai atsistatydino itin nepopuliari socialdemokratė Roma Žakaitienė.
Pradžioje buvo minima Naujosios sąjungos atstovo A. Monkevičiaus pavardė, tačiau problemų iškilo po balsavimų Seime, kai parlamentarai svarstė pedagogų atlyginimų klausimą. Valdančiajai koalicijai priklausantis socialliberalas Valerijus Simulikas pasiūlė mokytojų algas didinti nuo gegužės 10 proc., o nuo rugsėjo – 15 proc. Tam prie numatytų beveik 150 mln. litų įvairiais skaičiavimais apytiksliai reiktų dar 40-50 mln. litų.
Parlamentarai pritarė šiam siūlymui ir sukėlė diskusijų audrą. Valdantieji tarpusavyje pradėjo aiškintis santykius, nes socialliberalų siūlymas, už kurį balsavo ir opozicija, papiktino socialdemokratus.
Socialdemokratų į Vyriausybę deleguota švietimo ir mokslo ministrė Roma Žakaitienė atsistatydinimo pareiškimą parašė, politikams nesugebant susitarti dėl atlyginimų kėlimo streikuoti pasiryžusiems pedagogams.
Pastaruoju metu mokytojų darbo užmokesčio dydžio klausimas tapo vienu aštriausių politinėje darbotvarkėje ir supriešino mokytojus, politikus bei mokinius.
Kai kurios mokytojų profsąjungos nuo kovo 3-iosios paskelbė neterminuotus streikus ir reikalavo, jog atlyginimai dar šiais metais vidutiniškai didėtų ne 35 proc. (15 proc. nuo šių metų sausio ir 20 proc. nuo rugsėjo) kaip žadėjo Vyriausybė, o 50 proc.
Pasiekus pedagogus tenkinančius susitarimus streikai sustabdyti.