• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Luvro muziejus, kaip solidarumo gestą ketinantis siųsti paveikslus į Fukušimą, kaltinamas noru „prisišaukti nelaimę“.Mat ekspertai tvirtina, kad paveikslai gali parkeliauti „radioaktyvūs“, praneša telegraph.co.uk.

REKLAMA
REKLAMA

Lankomiausias pasaulio muziejus balandį į tris šiaurės Japonijos miestus, tarp kurių – ir Fukušima, ketina siųsti apie 20 eksponatų. Tad jie atsidurtų mažiau nei už 65 kilometrų nuo didžiausios pastarųjų metų nelaimės atominėje elektrinėje vietos.Japonijos pareigūnai tvirtina, kad per kovo žemės drebėjimą ir cunamį pažeista elektrinė yra stabili, tačiau pripažįsta, kad prireiks dešimtmečių išvalyti užterštą aplink esančią teritoriją.

REKLAMA

Penkias savaites truksiančioje Luvro parodoje ketinama eksponuoti Francois Bouchero, Francois-Andre Vincento paveikslus, senovės Egipto deivės Izidės skulptūrą. Paroda vadinsis „Susitikimas, meilė, draugystė, solidarumas Luvro kolekcijose“.

Muziejus tvirtina, kad darbams pavojaus nėra, nes miestuose, kuriuose paroda bus rodoma, „neužfiksuota jokių radiacijos lygio pakitimų“, o muziejai, kuriuose veiks ekspozicijos, „nenukentėjo per žemės drebėjimą ir cunamį“.

REKLAMA
REKLAMA

Anot Luvro, ekspozicija yra solidarumo „su šalimi, susijusia abipusiais ilgalaikės draugystės ir ištikimybės ryšiais“, ženklas.

Tačiau meno ir branduolinės saugos ekspertai tvirtina, kad Luvras Prancūzijos kultūriniam paveldui kelia nereikalingą pavojų. Vienas jų – portalo „The Art Tribune“ vadovas Didier Rykneris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nors, anot jo, muziejaus ketinimai yra „geri“, ne Luvro darbas, rengiant parodas, gelbėti žmones, tapusius kataklizmų aukomis.

„Jei taip, kodėl to nedaroma visose šalyse, nukentėjusiose per žemės drebėjimus, miškų gaisrus, ugnikalnių išsiveržimus ar net karus? Kodėl Luvras nepasiunčia paveikslų į Bagdadą?“ – kalbėjo jis.

REKLAMA

Prancūzijos branduolinio saugumo ir apsaugos institutas patarė Prancūzijos piliečiams į nelaimės zoną Japonijoje vykti tik esant būtinybei, o ten esant „reguliariai nusiurbti baldų paviršius ir kilimus“.

„O kaip bus su paveikslais ir XVI amžiaus flamandų gobelenais, kuriuos siunčia Luvras? Ar jie bus „reguliariai“ siurbiami?“ – teiravosi D. Rykneris.

REKLAMA

Luvro patikinimais abejojo ir Rolandas Desbordesas, nepriklausomas branduolinės srities ekspertas.

„Radiacija, esanti visur aplink Fukušimą, į miestą gali atkeliauti priklausomai nuo oro sąlygų. Visiškai įmanoma, kad šie darbai grįš nesmarkiai užteršti. Ką reikės daryti tuomet?“ – kalbėjo jis.

Jų valymas būtų „sudėtinga ir kebli“ operacija, pridūrė ekspertas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų