Kaip dažnai reikia valyti virdulį priklauso nuo to, kiek dažnai jūs patys jį naudojate. Nors buitinės technikos prietaiso išorė yra lengvai valoma, tačiau kartais prireikia daugiau pastangų pasirūpinti nusėdusiomis kalkėmis virdulio viduje.
Dažniau virdulį valyti tenka tiems, kurie kasdien jame kaičia vandenį. Taip nutinka todėl, kad būtent virdulio viduje pradeda kauptis kalkių nuosėdos, kurios yra kieto vandens rezultatas, kuomet kaitiname vandenyje ištirpsta kalcis arba magnis.
Jei virdulį naudojate kasdien, jį reikėtų nukalkinti maždaug keturis kartus per metus.
Nors rinkoje yra įvairiausių produktų, kurie, kaip teigiama, yra skirti ir padeda efektyviai valyti virdulio vidų, problemos sprendimo išeities vienas iš pigiausių ir paprasčiausių variantų slypi kiekvieno virtuvės spintelėje.
Baltasis actas yra puiki priemonė, kuri padeda išvalyti įvairiausius nešvarumus buityje, įskaitant ir minėto virdulio vidų.
Dėl didelio rūgštingumo baltasis actas gali suskaidyti kalcio karbonatą, kuris sudaro kalkių nuosėdas. Jis taip pat veikia kaip natūrali kai kurių buitinių bakterijų dezinfekavimo priemonė.
Kaip valyti virdulį naudojant baltąjį actą?
Norėdami pradėti, pirmiausiai sumaišykite vienodomis dalimis paskirstytą vandens ir baltojo acto tirpalą.
Supilkite mišinį į virdulio vidų ir užvirinkite. Užvirus mišiniui, atjunkite virdulį ir leiskite užvirusiam vandeniui pastovėti dar bent pusvalandį.
Tuomet išpilkite skystį ir perplaukite virdulio vandenį švariu vandeniu. Tai darydami įsitikindami, kad virdulio elektroninė dalis nėra šlapinama, rašoma express.co.uk.
Nuplaukite visus kalkių nuosėdų ir acto pėdsakus, nuvalykite virdulį drėgna šluoste, o tada palikite išdžiūti.
Jei jūsų virdulys pagamintas iš nerūdijančio plieno, išorinio paviršiaus blizginimui galite naudoti alyvuogių aliejų. Paprasčiausiai pamirkykite skudurėlį alyvuogių aliejuje ir juo nuvalykite išorę. Tada viską nublizginkite švaria šluoste, kad virdulys spindėtų.
Kai jūsų virdulys visiškai išdžius, uždėkite jį dar kartą virti pripildami į jį vandens. Leiskite šiam vandeniui užvirti ir vėliau jį išpilkite, kad virdulys būtų visiškai švarus.
Jei nerimaujate dėl vandens švaistymo – galite palikti šį virintą vandenį atvėsti, o tuomet juo vėliau palaistyti kambarinius augalus.