• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šįmet verslininkai kaip niekad šykšti atseikėti pinigų tradicinėms įmonių kolektyvų žiemos šventėms. Vienos įmonės visai atsisako organizuoti kalėdinius vakarėlius, kitos į juos pakvies ne visus darbuotojus.

REKLAMA
REKLAMA

Kai kurių Palangos viešbučių darbuotojai jau gyvena kalėdinėmis nuotaikomis, mat sulaukė aktyvaus klientų susidomėjimo šventinį laikotarpį praleisti prie jūros. Tačiau tokių džiugių nuotaikų nedaug. Tuo metu Birštone tylu kaip niekada - visai nėra verslininkų prašymų organizuoti kalėdinius įmonių vakarėlius, nors ankstesniais metais šiuo laikotarpiu jau buvo iš anksto rezervuotos visos vietos. Sostinėje veikiantys viešbučiai taip pat neslepia dar tebelaukiantys užsakymų rezervuoti vietas naujamečiu laikotarpiu. Visi tikina jaučiantys, kad net ir stambios, turtingos įmonės, prisidengdamos taupymo sumetimais, atsisako organizuoti darbuotojams ar verslo partneriams šventinius vakarėlius.

REKLAMA

Užsakymų dar nesulaukė.

Birštone veikiančio viešbučio "Sonata" koordinatorė Evelina Mačiulionytė LŽ patikino, kad kol kas Kalėdoms bei Naujiesiems metams neturi nė vieno užsakymo, nors ankstesniais metais tokiu laiku jau būdavo užsakyti kone visi kambariai bei rezervuotos datos šventiniams įmonių renginiams.

REKLAMA
REKLAMA

"Pernai tokiu metu turėjome jau visus užsakymus kalėdiniams įmonių vakarėliams. Individualių užsakymų buvo kiek mažiau, tačiau bendra rezervacija buvo šimtaprocentinė. Gaudavome tikrai daug užsakymų iš bankų, farmacininkų bei kitų įmonių, o šiais metais tokių klientų nėra", - konstatavo ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak E.Mačiulionytės, nors viešbutis bando pritraukti klientų įvairiomis akcijomis, aktyviai siunčia pasiūlymus įmonėms, tačiau įmonių reakcija vangi. Kaip teigia viešbučio koordinatorė, net ir apgyvendinimo kainą sumažinus 20 proc. Kalėdoms prisivilioti klientų kol kas nesiseka. Bet E.Mačiulionytė pripažįsta, jog vasaros sezonas viešbučiams buvo neblogas.

REKLAMA

"Birštone ypač jaučiamas sezoniškumas - vasarą viešbutis būna pilnas, o žiemą tuštesnis. Šįmet situacija yra panaši. Sakyti, kad neturime klientų, tikrai negalime. Vasarą apgyvendinome apie 50 proc. vietų, o dabar užimta apie 20 proc. viešbučio kambarių", - kalbėjo pašnekovė. Pasak jos, apie 80 proc. viešbučio svečių yra lietuviai.

REKLAMA

Palangos viešbučiai kupini vilčių

Viešbučių "Palanga" ir "Vandenis" komercijos direktorė Giedrė Gliaubertienė LŽ išsklaidė niūrias nuotaikas, esą pajūrio viešbučiai išgyvena sunkius laikus dėl išnykusio konferencinio turizmo bei sumažėjusio svečių skaičiaus.

Jos teigimu, viešbučiai sugeba apgyvendinti tiek pat svečių, kaip ir pernai ar ankstesniais metais, net ir nemažindami teikiamų paslaugų kainų. Pasak G.Gliaubertienės, jau turima užsakymų ir didžiųjų metų švenčių laikotarpiui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Jaučiame klientų suaktyvėjimą dėl žiemos švenčių laikotarpio. Jau yra rezervuotų kambarių ir vis dažniau žmonės teiraujasi apie šventines programas. Panašiu tempu užsakymai vyko ir pernai. Kainos išliko tokios pat, kaip ir ankstesniais metais. Šventiniu laikotarpiu kambarius daugiau rezervuoja privatūs asmenys nei įmonės", - dėstė komercijos direktorė.

REKLAMA

G.Gliaubertienė tikino, kad Palangoje veikiantiems viešbučiams vasaros sezonas nebuvo prastesnis nei pernai. Tiesa, šiuo metu apgyvendinama daug mažiau svečių, tačiau, pasak jos, taip yra dėl rudeninio laikotarpio.

Naujametis Vilnius traukia lenkus ir rusus

Ekonominės klasės viešbučių "Panorama", "Comfort Vilnius" ir "Mikotel" pardavimo ir rinkodaros direktorės Ievos Dumbliauskaitės manymu, dėl to, kad Kalėdos yra šeimos šventė, gyventojai nelinkę šiuo laikotarpio praleisti viešbučiuose. Jos teigimu, užsieniečiai svečiai taip pat dažniausiai tokiu metu linkę apsistoti pas giminaičius.

REKLAMA

"Įmonių užsakymų dėl darbuotojams skirtų kalėdinių vakarėlių šįmet sumažėjo apie 50 procentų. Net ir tie klientai, kurie nusprendė organizuoti šventę darbuotojams, stengiasi ne tik kiek įmanoma mažinti renginio biudžetą, bet ir kviesti mažiau žmonių", - kalbėjo ji.

I.Dumbliauskaitė pastebėjo, kad anksčiau stambios įmonės savo klientams ir darbuotojams organizuodavo didžiulius balius, o šįmet tokių renginių visai atsisako. Kai kurios jų pirmą kartą po 10 metų tokių renginių organizavimo patirties šįmet neketina skirti tam lėšų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Lietuvoje vis dar populiaru švęsti Naujuosius metus, o daugiausia klientų tuo laikotarpiu sulaukiame iš Rusijos ir Lenkijos. Iš minėtų šalių svečių nemažai sulauksime ir šįmet, nors aktyvumas mažesnis nei pernai. Lenkų šįmet atvyks daugiau nei rusų, mat šiems yra sudėtingiau atvažiuoti į Lietuvą. Pernai šventiniu laikotarpiu važiavo papildomas traukinys, o šįmet jo nebus, tad, matyt, sunku gauti bilietus", - pasakojo pardavimo ir rinkodaros direktorė. I.Dumbliauskaitė pažymėjo, kad pernai šiuo metu visi trys grupės viešbučiai naujamečiam laikotarpiui jau buvo visiškai rezervuoti, o dabar juose dar yra laisvų vietų.

REKLAMA

Konferencijos į skolą

Net ir verslo traukos centru laikoma sostinė viešbučiams negarantuoja dar prieš kelerius metus klestėjusio konferencinio turizmo. Pajūrio viešbučiai jau pernai tikino, kad tokia turizmo rūšis, galima sakyti, yra išnykusi ir dėl to kai kurie jų net buvo priversti užsidaryti. G.Gliaubertienė sakė, kad konferencinis turizmas sumažėjo apie 50-70 procentų.

REKLAMA

Anot I.Dumbliauskaitės, nors Vilniuje veikiantys viešbučiai konferencinių užsakymų sulaukia, tačiau juntamas įmonių taupymas. "Įmonės stengiasi užsakyti tokiems renginiams mažiau maisto, dažnai jo apskritai atsisako, tad konferencijų dalyviai pietauti eina kitur, savo nuožiūra. Į konferencijas dabar kviečiama mažiau dalyvių. Kiek teko kalbėti su įmonių atstovais, jie teigia, kad surinkti pinigų konferencijoms yra nepaprastai sunku ir neretai jos organizuojamos į skolą", - pasakojo pašnekovė.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak I.Dumbliauskaitės, vis labiau ryškėja tendencija, kai ir nuolatiniai viešbučių klientai prašo nuleisti kainas, motyvuodami iš kitų viešbučių gautais pasiūlymais. Ji aiškino, kad viešbučiai priversti reaguoti į tokias rinkos tendencijas ir sumažinti kai kurių paslaugų kainas. "Palengva krinta skirtingų paslaugų kainos, tad galima sakyti, kad bendrai jos nukrito apie 15 proc.", - pažymėjo ji.

Faktai

Statistikos departamento išankstiniais duomenimis, pirmąjį šių metų pusmetį Lietuvos apgyvendinimo įstaigose apsistojo 22,1 proc. mažiau svečių nei 2008 metų tuo pačiu laikotarpiu.

Viešbučiuose ir svečių namuose pirmąjį šių metų pusmetį, palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, apgyvendinta 20,2 proc. mažiau svečių, užsieniečių - 14,6 proc. mažiau.

Sumažėjo svečių iš gretimų šalių: Estijos - 26,7 proc., Latvijos - 20,9 proc., Lenkijos - 17,5 proc., taip pat iš Vakarų Europos šalių - Airijos - 53,8 proc., Jungtinės Karalystės - 38,2 proc., Austrijos - 23,2 proc., Italijos - 19,2 proc., Nyderlandų - 17,1 proc., Suomijos - 16,3 proc., Švedijos - 15,6 proc., Vokietijos - 12,6 procento.

Tačiau padaugėjo svečių iš Baltarusijos - 29,6 proc., Islandijos - 17,3 proc., Ispanijos - 4 proc., Rusijos - 0,5 procento.

Daugiausia svečių atvyko iš Lenkijos - 54,6 tūkst., Vokietijos - 39,3 tūkst., Rusijos - 32,1 tūkst., Latvijos - 25,7 tūkst., Baltarusijos - 13,3 tūkstančio.

Eglė KAPOČIŪTĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų