„Svarbu, kad pasinaudojus žaliojo koridoriaus iniciatyva stambiems investuotojams įgyvendinami projektai, kurie koncentruojasi ne tik aplink Vilnių, bet ir suteikia postūmį įvairioms Lietuvos apskritims. Įgyvendinus visus vienuolika jau pasirašytų stambių investicinių projektų, šalyje iš viso bus sukurta daugiau nei 3,5 tūkstančio naujų darbo vietų”, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
Numatoma, kad bendrovė statys naują gamyklą, kurioje bus įdiegtos modernios robotizuotos metalo apdirbimo ir surinkimo linijos. Taip pat planuojama įrengti inovacijoms reikalingą šiuolaikinę laboratoriją, kuri su gamybinėmis patalpomis susijungs į bendrą erdvę. Planuojama, kad apie 80 proc. naujoje gamykloje pagamintos produkcijos bus eksportuojama.
Įgyvendinus šį projektą dar labiau išaugs iš Lietuvos eksportuojamų aukštųjų technologijų produkcijos dalis, bus sukuriama didelė pridėtinė vertė ir šimtai naujų darbo vietų – visa tai teigiamai atsilieps bendrai šalies ekonominei raidai.
„Komfovent“ stambus projektas Kaišiadoryse atspindi nuoseklią mūsų įmonės politiką. Pastatyta nauja gamykla sudarys sąlygas plėsti gamybą, kurti naujus, inovatyvius produktus, steigti naujas darbo vietas regione ir leis įmonei dar stipriau įsitvirtinti tiek Lietuvos, tiek ir užsienio šalių rinkose“, – sako bendrovės direktorius Albinas Čėpla.
„Komfovent“ gamina inovatyvią vėdinimo įrangą su rekuperatoriais ir priešgaisrinės saugos bei dūmų šalinimo sistemas įvairios paskirties patalpose. Bendrovės gaminami produktai tiesiogiai prisideda prie energijos taupymo ir užtikrina sveiką mikroklimatą patalpose.
UAB „Komfovent“ – tai jau vienuoliktas Lietuvoje įgyvendinamas investicijų projektas, kuriam pagal žaliojo koridoriaus iniciatyvą suteiktas stambaus projekto statusas. Bendra šios iniciatyvos planuojamų investicijų suma siekia 688,88 mln. eurų.
Įgyvendinant Ekonomikos ir inovacijų ministerijos parengtą ir nuo 2021 metų pradėtą taikyti žaliojo koridoriaus iniciatyvą numatoma, kad verslui, investuojančiam ne mažiau nei 20 mln. eurų (Vilniuje – 30 mln. eurų) į ilgalaikį kapitalą ir įsipareigojančiam sukurti ne mažiau kaip 150 naujų darbo vietų (Vilniuje – ne mažiau kaip 200 naujų darbo vietų), suteikiamas stambaus investicinio projekto statusas.
Ši iniciatyva leidžia kur kas lengviau ir greičiau įsikurti, o kartu suteikiamas ir valstybei svarbaus projekto statusas bei iki 20 metų laikotarpiu taikomas 0 proc. pelno mokesčio tarifas.