Kadangi gyvename užmiestyje, maisto perkame vieną kartą per savaitę. Esu girdėjusi, kad vakuuminėse pakuotėse produktai kenkia sveikatai, kad kai kurių vaisių ir daržovių negalima laikyti šaldytuve. Tai pat sakoma, kad mėsos ar žuvies šaldiklyje negalima laikyti polietileniniuose maišeliuose. Ar tai tiesa?
Vakuuminėje pakuotėje produktai ilgiau išlieka švieži, tačiau ją atidarius suaktyvėja kai kurių bakterijų dauginimasis. Todėl, norėdami apsisaugoti nuo virškinimo sutrikimų, atplėšus tokią pakuotę produktus galima šaldytuve laikyti ne ilgiau kaip dvi dienas.
Dauguma produktų mūsų prekybos centruose dabar parduodami supakuoti į maistinę plėvelę. Sūrį iš tokios pakuotės geriau yra išvynioti ir šaldytuve laikyti plastikiniame indelyje, rūkytą dešrą taip pat vertėtų išimti iš pakuotės. Virtas dešras šaldytuve galima laikyti ne ilgiau kaip dvi paras, virtas ir parūkytas - 4-6, rūkytas - ne ilgiau kaip savaitę. Mišraines ne ilgiau kaip parą. Pieno produktus vertėtų laikyti ne ilgiau kaip 48 valandas.
Jeigu perkate nešaldytą žuvį, vištieną ar kitą mėsą ir nesiruošiate iš jos gaminti tą pačią dieną, mėsą būtina užšaldyti, tik tai reikia padaryti tinkamai: mėsą, supakuotą į polietileninį maišelį, pirmiausia palaikykite šaldytuve valandą pusantros ir tik po to dėkite į šaldiklį. Maišelį su mėsa būtinai užriškite. Taip geriau išsisaugos vertingosios medžiagos, mėsa nepasidengs ledu.
Iš tiesų ne visus vaisius galima ir saugu laikyti šaldytuve. Su juo “nedraugauja" bananai, kriaušės, vynuogės, taip pat pomidorai, cukinija, bulvės, svogūnai ir česnakai. Žemoje temperatūroje šios daržovės ima pūti.
Beje, jei produktus laikote plastikiniuose konteineriuose, pasižiūrėkite, ar jie tinkami laikyti žemoje temperatūroje. Tai turi būti nurodyta ant gaminio pakuotės. Jei ne, plastmasė, veikiama žemos temperatūros, gali išskirti sveikatai kenksmingų medžiagų.