Kas yra kvepalai?
„Pirmiausia, renkantis kvepalus reikėtų žinoti šiek tiek teorijos. Pavyzdžiui, tai, kad kvepalai yra eterinių aliejų, aromatinių junginių, fiksuojančių medžiagų ir tirpiklių mišinys. Visų šių sudedamųjų dalių koncentracija parodo kvepalų ilgaamžiškumą ir intensyvumą“, – pasakoja T.Kisieliūtė.
Pasak jos, remiantis minėtuoju apibrėžimu, visi kvepalai skirstomi į tris grupes. Pirmoji – Eau de Parfume (parfumuotas vanduo). Šių kvepalų sudėtyje yra apie 10 - 20 proc. (dažniausiai 15 proc.) aromatinių junginių. „Tai yra ilgai išliekanty kvepalai ir kainuoja šiek tiek brangiau nei tualetinis vanduo“, – komentuoja stilistė.
Antroji kvepalų grupė, lietuviškai vadinama tualetiniu vandeniu, - Eau de Toilette. Jie savo sudėtyje turi 5 – 15 proc. (danžniausiai 10 proc.) aromatinių junginių. Tai reiškia, kad jų intensyvumas ir ilgaamžiškumas nėra toks pat stiprus, kaip Eau de Parfume.
Trečioji kvepalų grupė – Perfume Extract – arba paprastai – kvepalų ekstraktas, savo sudėtyje turi apie 15 – 40 proc. (dažniausiai 20 proc.) aromatinių junginių. „Ši kvepalų rūšis – pati stipriausia ir brangiausia. Bet tai taip pat reiškia, kad jums tereikia kelių lašų visai dienai“, - sako T.Kisieliūtė.
Kaip naudoti kvepalus?
Pasak stilistės, labai dažnai moterys skundžiasi kvapo neilgalaikiškumu ir dėl šios priežasties nuolat stengiasi dienos bėgyje nors kartelį „atnaujinti“ kvapą užpurkšdamos dar šiek tiek kvepalų: „Tačiau to tikrai nerekomenduoju. Reikia nepamiršti, kad mes priprantame ir nebeužuodžiame aromato, tačiau aplinkiniai kuo puikiausiai jaučia mūsų kvepalų dvelksmą“.
T.Kisieliūtė pataria, jog norint kuo ilgiau išlaikyti kvepalų aromatą, kvepalus reikėtų purkšti ant pulsuojančių taškų – riešų ir kaklo, 5 - 6 cm atstumu. Kartais kvepalų purškiama perdaug, nes galvojama, kad taip aromatas laikysis visą dieną. Deja, kvepalų ilgalaikiškumas visai nepriklauso nuo užpurkšto kiekio.
Beje, kvepalai ilgiau išlieka ant riebios ir sudrėkintos odos, kuri buvo ištepta atitinkamo aromato aliejumi arba kremu. „Iš principo – kvepalai yra labai subtilus dalykas, todėl juos būtent taip ir reikėtų naudoti. Ko tikrai niekuomet negalima daryti, tai naudoti skirtingus kvepalus tuo pačiu metu – kvapų mišinys greičiausiai bus labai prastas,“ - sako stilistė.
Kaip išsirinkti savuosius?
Kvepalus reikėtų rinktis ne tik pagal tai, koks kvapas atrodo tinkamesnis bei kokiai progai tuo metu puošiatės. Kvapus vertėtų rinktis ir pagal metų laiką. Vasarą labiau tinka gaivūs kvapai, o žiemą – saldūs bei aštrūs kvapai. „Žiemą aromatas turi būti tvirtas. Juk kiek keistokai atrodys, jei būsite pasikvėpinusi lengvučiais kvepalais, o pati tuo metu apsimuturiavusi keletu šalikų“, - šypsosi T.Kisieliūtė.
Daugelis moterų kvepalus laiko asmenine nuoroda: „Tai kvepia taip, kaip jūs“. Nėra nieko blogo, kad jei patinka tik vienas kvapas, bet šiek tiek įvairovės niekada nepamaišys. Stilistė pataria turėti keletą skirtingų kvepalų pasirinkimo variantų. Vienus galima naudoti vakare, kitus – dieną. Kai kurie kvepalai labiau tinka tam tikroms amžiaus grupėms, tad jei kyla abejonių kokį kvapą išsirinkti – visuomet galima kreiptis į kvepalus aprduodančios parduotuvės konsultantą.
Svarbu nepamišrti ir to, kad kvepalai turėtų būti laikomi vėsioje, sausoje vietoje, atokiau nuo tiesioginių saulės spindulių. Siekiant optimalaus šviežumo, kvepalus reikėtų laikyti dėžutėje, kurioje jie buvo įpakuoti. Kvepalai turėtų būti naudojami tris metus nuo pagaminimo datos.