JAV verslo žurnalas „Forbes“ teigia atradęs įdomių paralelių tarp būvimo lyderiu ir visiems gerai pažįstamo konstruktoriaus LEGO. Pastebima, kad vaikų ir suaugusiųjų pamėgta dėlionė slepia principus, kuriuos galima nesunkiai pritaikyti valdant tiek didelę, tiek ir mažą įmonę. „Forbes“ išskyrė 5 LEGO konstravimo taisykles, kurios puikiai tinka geram verslo lyderiui.
1. Pradėk žinodamas, kaip atrodys sėkmingas variantas
LEGO, dar prieš pradedant dėlionę, leidžia pamatyti, kaip turi atrodyti pilnai išbaigtas konstruktorius – ant kiekvieno žaidimo dėžutės galime pamatyti pilną teisingai sudėliotų kaladėlių vaizdą. Ir jis visada atrodo tiesiog nuostabiai, rašo „Forbes“. Nusipirkęs konstruktorių jautiesi lyg sėkmė būtų jau netoliese, nes žinai, kaip atrodys išbaigtas variantas.
Tuo tarpu didelė dalis vadovų stengiasi planuoti dienos darbus ir numarina vaikišką motyvaciją laukti galutinio produkto. Daugumai lyderių nepavyksta aiškiai apibūdinti galutinę sėkmę, o būtent sėkmingai išbaigtas vaizdas priverčia įsimylėti pačią idėją, rašo „Forbes“.
2. Atminkite, kad detalės pakeičiamos
Kartais taip nutinka, kad kai kurių konstruktoriaus detalių tiesiog trūksta. Tačiau dažniausiai vaikai nesustoja vietoje, o pasiima senesnį konstruktorių ir ieško vykdomam projektui tinkančių detalių, rašo „Forbes“. Kiek kartų yra tekę girdėti murmančius kolegas, kurie bandė įrodyti, kad viena ar kita nepavyks dėl kažkokių verslo projekto detalių, kurios tuo metu atrodo tiesiog netinkamos. Tačiau kliudančius projekto aspektus galima nesunkiai pakeisti jau turima patirtimi – tereikia būti šiek tiek inovatyvesniais.
3. Instrukcijos pagalba – ribota
Prie LEGO pridedamos instrukcijos dažniausiai atrodo nuostabiai. Tačiau kiekvienas išmėginęs jėgas dėliojant danų sugalvotą konstruktorių žino, kad gamintojų pagalba ne visada pakankamai aiški, rašo „Forbes“.
Tačiau ar tai kada nors sutrukdė vaikui baigti dėlionę? Ir būtent suklydimo baimės stoka yra pagrindinis inovacijų variklis, kurio verslui reikia kaip oro. Žinoma, reikia pripažinti, kad LEGO dėliojančio vaiko ir verslininko patiriamos rizikos mastai nesulyginami. Tačiau dažnai baimė kyla ne dėl galimų nenumatytų pasekmių, o dėl nenoro būti išjuoktam, rašo „Forbes“. Atsikračius kvailų nuostatų galima pasiekti kur kas greitesnį inovacijų generavimo tempą, kuris ilgainiui virsta pelnu.
4. Dirbti kartu visada smagiau
Nors dėlioti LEGO vienam yra smagu, ko gero, nerasime abejojančių, kad darbas kartu visad suteikia malonesnių emocijų. „Forbes“ teigimu, ne vienas kalbintas verslo konsultantas patikino, kad kur kas lengviau rasti 100 savanorių vienai valandai nei vieną šimtui valandų.
Komandinis darbas yra užkoduotas žmogaus genuose, todėl natūralu, kad palankios sąlygos, palankios bendradarbiavimui, leidžia efektyviai spręsti problema ir prisidėti prie įmonės raidos.
5. Galiausiai produkto kokybė priklauso nuo vaizduotės indėlio
Žaidžiant LEGO kyla aibės nedidelių iššūkių, tačiau susidūrę su nedilelėmis kliūtimis visuomet galime patobulinti esamą projektą. Kiekvienam, žaidusiam su LEGO yra tekę tyčia ar ne sunaikinti savo kūrinį. Vis dėlto galiausiai šis būdavo patobulinamas. Kodėl gi tokio požiūrio nepritaikius verslo projektui?