• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiuo metu rinkoje vyrauja didžiulė kosmetikos produktų įvairovė, todėl kiekvienam atidžiam vartotojui svarbu susipažinti su tuo, kas rašoma ant prekių etikečių. Kaip žinoti, ką reiškia įvairūs terminai? Kartais iš pirmo žvilgsnio aiškūs pavadinimai reiškia ne visai tai, apie ką galvojame.

REKLAMA
REKLAMA

Be alkoholio

Terminas „alkoholis“, aptinkamas ant kosmetikos produktų etikečių, reiškia etilo alkoholį. Visgi, net ir tada, kai rašoma „be alkoholio“, yra galimybė, jog produkte gali būti kitų alkoholio rūšių, pavyzdžiui: cetilo, stearilo ar net lanolino. Šiuo atveju kalbama apie riebiuosius alokoholius: jie veikia odą kitaip nei etilo alkoholis.

REKLAMA

Daugelis žmonių klysta manydami, kad jeigu produktas turi alkoholio, tai visada yra izopropilo alkoholis, kuris labai sausina odą. Iš tiesų jis labai retai naudojamas kosmetikoje.

Neišbandyta su gyvūnais

Tik labai nedaug kosmetikos produktų yra išbandomi su gyvūnais. Dažniausiai kosmetika išmėginama su žmonėmis.

Tačiau reikia žinoti, kad net jeigu galutinis produktas ir apsiėjo be, didžioji jo ingredientų dalis vis tiek gali būti išbandyta su gyvūnais.

REKLAMA
REKLAMA

Hipoalergeniškas

Vartotojai klysta, manydami, kad hipoalergeniškas produktas negali sukelti alergijos. Iš tikrųjų, naudojant hipoalergenišką kosmetiką yra mažiau šansų, kad atsiras alergija, tačiau tai vis tiek visiškai negarantuoja, jog alergija nekils. Hipoalergeniški produktai buvo ištirti atkreipiant dėmesį į labiausiai pasitaikančias alergijas. Deja, jei esate jautresnis (ir tai nėra būdinga daugumai žmonių), nuoroda ant etiketės jūsų neapsaugo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nuo inkštirų

Toks produktas neturi ingredientų, kurie užkemša poras. Visgi jei turite problemų dėl inkštirų, tai dar nereiškia, kad toks produktas visiškai užkirs jiems kelią.

Galiojimo data

Dauguma kosmetikos produktų, kurie neapsaugo nuo UV spindulių, neturi pažymėto galiojimo laiko. Kaip žinoti, kad produktas dar tinkamas naudoti? Tokiu atveju, galite rasti tokį simbolį (žr.pav.)

REKLAMA

Jis nurodo produkto galiojimo laiką atidarius pakuotę. Dažniausiai tai būna nuo 9 iki 12 mėnesių.

Jeigi produktas niekada nebuvo atidarytas ir neturi pažymėtos galiojimo datos, saugokite jį tamsioje ir sausoje vietoje, vidutinėje temperatūroje: taip jis bus tinkamas vartoti ilgą laiką.

Galiojimo data dažniausiai būna žymima ant produktų, turinčių nedaug konservantų arba UV filtrą. Šie filtrai su laiku netenka savo ypatybių.

REKLAMA

Ingredientai

Tai sunkiausiai suprantama dalis. Gana dažnai sąrašas būna ilgas, o pavadinimai labai universalūs. Taigi klausimas: kaip išsiaiškinti toje pavadinimų jūroje? Padėti gali google.lt. Rasite kiekvieno ingrediento aprašymą. Taip pat galite ieškoti „Skin Deep“ svetainėje ((http://www.cosmeticsdatabase.com/), kurioje surašyti tūkstančiai produktų. Čia apie kiekvienos prekės sudedamąsias dalis bei ingredientus, kenkiančius sveikatai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų