„Vienerių-dvejų metų bėgyje galime pamatyti („Teo LT“ ir „Omnitel“ - BNS) naujų pasiūlymų, televizijos, mobiliojo ryšio ir interneto paslaugų, gali būti tam tikras rinkos persiskirstymas, perviliojus daugiau klientų. Konkuruojantys operatoriai gali konsoliduotis rinkoje“, - ketvirtadienį spaudos konferencijoje sakė R.Šalaševičius.
Jo teigimu, konsolidacija priklausys nuo „Teo LT“ ir „Omnitel“ veiksmų.
„Teoriškai gali būti partnerystė, kai įmonės sutaria būti strateginiais partneriais ir teikti bendras paslaugas. Pavyzdžiui, „Tele2“ ar „Bitė Lietuva“ su kitais partneriais gali pradėti teikti televizijos paslaugas. Gali būti ir kitas variantas - televizijos rinkoje turime nemažai mažesnių rinkos dalyvių. (...) Gali būti, kad įvyks ir tikroji konsolidacija, kažkas nupirks, vienas iš didesnių operatorių keletą tų mažų paslaugų teikėjų, kad būtų atsvara „Teo LT“ ir „Omnitel“ susijungimui“, - svarstė „Civitta“ analitikas.
R.Šalaševičius pabrėžė, kad konsolidacija galėtų matytis po 3-4 metų, kai jau paaiškės „Teo LT“ ir „Omnitel“ veiksmai.
Spalio pradžioje pranešta, kad „Teo LT“ 100 proc. „Omnitel“ akcijų perka už 220 mln. eurų. „Teo LT“ valdybos pirmininkas Robertas Anderssonas (Andersonas) tuomet teigė, kad sandoriu nesiekiama padidinti rinkos dalies, bet norima pasiūlyti daugiau paslaugų.
Pastaruoju metu rinkoje sklando kalbos apie artėjantį „Bitė Lietuvos“ pardavimą, o tarp galimų pirkėjų įvardijamas Švedijos investicijų fondas „East Capital“, šių metų vasarį įsigijęs Lietuvos interneto ir televizijos paslaugų teikėją „Cgates“.
Rinkoje aktyviai veikianti interneto ir televizijos paslaugų įmonė „Cgates“ spalio pradžioje perėmė 5 tos pat veiklos „Kava“ grupės bendroves, o kabelinės televizijos, interneto ir fiksuoto ryšio paslaugų teikėja „Init“ gegužę įsigijo Kauno kabelinės televizijos transliuotoją „Dokeda“.
„TeliaSonera“ valdo 88,15 proc. „Teo LT“ ir 100 proc. „Omnitel“ akcijų. „Teo LT“ akcijos kotiruojamos „Nasdaq“ Vilniaus biržos Oficialiajame prekybos sąraše.