• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Šiomis dienomis, kuomet Rusijos kariai niokoja Ukrainą, vis dažniau išgirstame ne tik įvairių pagalbos prašymų, bet ir pykčio kupinų pasisakymų. Tai – visiškai suprantama, tačiau kartais tas pyktis užima per didelę mūsų gyvenimų dalį, todėl ima trukdyti jo kokybei.

Šiomis dienomis, kuomet Rusijos kariai niokoja Ukrainą, vis dažniau išgirstame ne tik įvairių pagalbos prašymų, bet ir pykčio kupinų pasisakymų. Tai – visiškai suprantama, tačiau kartais tas pyktis užima per didelę mūsų gyvenimų dalį, todėl ima trukdyti jo kokybei.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gyvenimas nėra tik juoda arba balta. Mes gyvename kupiną ryškiaspalvių emocijų gyvenimą: kartais užlieja tyras džiaugsmas, o kartais – melancholija ar pyktis. Ši klaiki neapykanta, kunkuliuojanti sielos gelmėse, verčia matyti tik tamsą. Tad, kaip paleisti tą pykti?

REKLAMA

Kas tai yra pyktis?

Tai emocija, neigiamai veikianti žmogaus gyvenimą. Konfucijus yra pasakęs – „piktas žmogus – tarsi sklidina nuodų taurė.“ Tiesa, verta pagalvoti, kad retsykiais kiekvienas jaučiamės pikti, bet nederėtų nugrūsti to į giliausią sielos kertelę, nes užgniaužtos emocijos irgi neigiamai veikia organizmą.

REKLAMA
REKLAMA

Pyktis – natūrali emocija. Ypač šiomis dienomis. Tačiau ją reikia išjausti ir paleisti. Įsiliepsnojęs, nevaldomas įtūžis gali paversti pelenais viską, kas brangu, o tuomet nelieka nieko – tik tuštuma.

Atleidimas

Esame įpratę, kad nusikaltę, ar sukėlę kitam pyktį, imame ieškoti jam dovanos ar kitokio būdo kaip atsiprašyti, sukelti geresnes emocijas. Tačiau kuomet patys pykstame, turime išmokti atleisti ir be jokių papildomų faktorių, kaip minėta dovana.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Atleidimas yra įvairių praeities šmėklų atsikratymas. Bėgant metams sieloje ima kauptis neigiamos emocijos: nuoskaudos, nepasitenkinimas, nepasitikėjimas savimi ar kitais. Taip nutinka todėl, kad nemokame atleisti ir paleisti. Tai – nėra lengva, tačiau įmanoma. Išmokti tokią pamoką – užtrunka. Tai nėra vienadienis veiksmas, o, priešingai, milžiniškų valios pastangų reikalaujantis procesas.

REKLAMA

Atleidimas – tai ne sukelto skausmo nuvertimas ar įvykusio blogio pateisinimas, o neigiamo jausmo išjautimas, paleidimas, tam tikras atsisveikinimo ritualas.

Kaip paleisti pyktį?

Egzistuoja galybė to būdų. Vis dėlto, yra keletas populiariausių ir psichologų labiausiai rekomenduojamų:

· Neišsiųstas laiškas sau ar pyktį sukėlusiam asmeniui. Paimkite popieriaus lapą ir jame be sąžinės graužaties išliekite viską, kas guli ant Jūsų širdies: neigiamas emocijas, kartėlį, pagiežą, skaudulius. Kitą dieną vėl čiupkite naują lapą ir išrašykite tai, ko neparašė praėjusią dieną. Taip rašykite tol, kol galiausiai išrašysite viską, viską. Tuomet, tardami atsisveikinimo žodžius, laiškus sudeginkite arba suplėšykite į mažus skutelius.

REKLAMA

· Tuščia kėdė. Ši technika padės net ypač emocingiems asmenims. Kambaryje pastatykite dvi kėdes. Ant vienos atsisėskite pats, o kitą palikite tuščią. Įsivaizduokite, kad ant jos sėdi Jūsų skriaudėjas. Na, ir tuomet išsakykite jam viską, ką apie jį manote, kuo jis Jus įskaudino, kokia emocijas sukėlė. Viską darykite garsiai. Galite net rėkti. Galite pajusti palengvėjimą ar net fizinį nuovargį, tačiau šis veiksmas tikrai padės paleisti pyktį.

· „Praeities paleidimas“. Atsipalaiduokite ir įsivaizduokite, jog klajojate nepakartojamo grožio oazėje, rankose laikote spalvotus balionus, švelnus vėjas kedena plaukus ir Jūs trokštate įkvėpti visą tą grožį. Ir staiga suvokiate, kad tie spalvoti balionai – tai praeitis, kurios nenorite atsikratyti... Tarkite praeičiai „aš tave paleidžiu“ ir mintyse paleiskite tuos balionus. Pajuskite tai visa savo esybe.

Gairės:
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Gairės:
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų