Nuo 2012 m. atkurti Jaunesniųjų karininkų vadų mokymai (JKVM) siūlo unikalią galimybę įvairių specialybių dieninio skyriaus studentams savaitgaliais neakivaizdiniu būdu mokytis karinės specialybės. Prie pasirinkto aukštojo išsilavinimo pridurtas karinis laipsnis ne tik įspūdingai atrodo gyvenimo aprašyme, bet ir labai praplečia karjeros galimybes šiandieninėje nuolat kintančioje darbo rinkoje. Apie JKVM teikiamus privalumus ir apie tai, su kuo valgoma kareiviška košė, pasakoja karinių mokymų antrakursis Vytautas Abromaitis.
Vytautai, papasakok kas gi yra tieji Jaunesniųjų karininkų vadų mokymai ir kaip tu juose atsidūrei. Šiuos mokymus galėčiau pavadinti neakivaizdinėmis studijomis karo akademijoje. Jos trunka trejus metus: pirmame kurse mokaisi iš esmės to paties, kas vyksta baziniuose kariniuose mokymuose, antrame kurse išmokti vadovauti skyriui, trečiame – būriui. Mokymus baigusiems suteikiamas atsargos leitenanto laipsnis, o toliau jau nuo tavęs priklauso, ar rinktis profesinę karo tarnybą. Šie mokymai veikė ir po nepriklausomybės atkūrimo, vėliau buvo sustabdyti, o dabar – vėl atkurti tam, kad Lietuva turėtų pakankamą skaičių leitenanto laipsnį turinčių žmonių.
Kaip susidomėjau šia galimybe? Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos institutas, kuriame esu politikos mokslų ketvirtakursis, kiekvienais metais organizuoja akademinius studentų mainus su karo akademija. Sudalyvavęs juose kaip reikiant susižavėjau kareivišku gyvenimo būdu, čia dar prisidėjo patriotinės nuostatos ir kitais metais pradėjau mokytis JKVM.
Ką veikiate karinių kompetencijų tobulinimui paskirtais savaitgaliais?
Kadangi civilinį išsilavinimą gauname kiekvienas savoje aukštojoje mokykloje, savaitgaliai yra skirti išskirtinai kariniams užsiėmimams. Iš jų mane labiausiai veža visa fizinė veikla, taktika, ginkluotė, šaudyba ir netgi topografija pradėjo patikti, kai jau išmokau geriau joje gaudytis.
Kokie tokios, pavadinkime, papildomos profesijos pagrindiniai privalumai?
Mokymų baigimas negarantuoja, kad tikrai galima bus gauti darbą kariuomenėje, tai priklauso nuo specialistų poreikio. Tačiau visuomet yra galimybė eiti į profesinę karo tarnybą ir daryti karjerą šioje srityje. Šiais mokymais sutaupiau laiko ir nušoviau du zuikius vienu šūviu, nes baigus mokyklą mane vienodai traukė tiek politikos mokslai Vilniaus universitete, tiek Lietuvos karo akademija. Esu įsitikinęs, kad tokia patirtis labai puošia mano gyvenimo aprašymą ir didina šansus įsidarbinti ir bet kurioje kitoje srityje.
Ačiū už pokalbį!