• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mes dažnai sakome, kad atliksime darbus „po to“ arba „vėliau“. Tačiau darbovietėje užduočių atidėliojimas gali brangiai kainuoti. Suprasti atidėliojimo priežastis yra pirmas žingsnis bandant atsikratyti šio įpročio. „Business Insider“ pateikia patarimų, kaip nustoti atidėlioti darbus.

REKLAMA
REKLAMA

1. Išskaidykite savo darbotvarkę į trumpesnius laiko tarpus. Jei jūsų darbotvarkė orientuota į tolimą ateitį, baigties terminai tampa abstraktūs. Pavyzdžiui, jeigu planuojate per mėnesį parašyti savo būsimos knygos keturis skyrius, tik ketvirtą savaitę suprasite, kad atidėliojote šį darbą. Planuojant laiką mažesniems laiko tarpsniams mažėja tikimybė, kad atidėsite darbą. Yra skirtumas tarp „aš parašysiu vieną skyrių per savaitę“ ir „aš parašysiu keturis skyrius per mėnesį“.

REKLAMA

2. Užsibrėžkite greitus ir sunkius baigties terminus. Nesugalvokite dirbti ties vienu projektu po tris valandas kiekvieną rytą. Vietoj to, nusistatykite, kada norite visiškai atlikti užduotį. Kai bosas jums duoda užduotį, jis nesako „dirbkite ties ja kasdien“, jis sako: „noriu, kad ji būtų baigta penktadienį“.

REKLAMA
REKLAMA

3. Visus baigties terminus surašykite į vieną kalendorių. Tokiu būdu, jūs pamatysite, kad jūsų užduotys persidengia viena su kita. Taip suprasite turintys paskubėti veikti.

4. Susikurkite iššūkius. Per daug paprastos užduotys atima entuziazmą, kuris yra būtinas norint užbaigti darbą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

5. Tačiau iššūkiai turi būti „proto ribose“. Nors iššūkį metančios užduotys yra reikalingos tam, kad išliktų susidomėjimas, jos turi būti pakankamai realistiškos, nes kitaip gali jus atbaidyti, o užduotis likti neatlikta.

6. Pakeiskite darbo vietą. Jei jūsų darbo vieta skatina jus susiriesti į kamuoliuką ir nusnūsti, pakeiskite ją.

REKLAMA

7. Susiraskite darbo partnerį. Kai turite darbo kolegą, jūs tampate atskaitingu ne tik sau. Nors ir nėra būtina abiems turėti tą patį tikslą, tokiu atveju padidėtų jūsų galimybės pabaigti užduotį.

8. Bendraukite su žmonėmis, kurie neatidėlioja ir jus įkvepia. Tokie žmonės įneš daugiau valios ir aistros į jūsų darbo etiką.

REKLAMA

9. Ir su žmonėmis, kurie įgyvendino jūsų svajonę. Užmegzkite ryšį su žmogumi, kuris pasiekė jūsų svajonę ir gaukite patarimų, kaip jam pavyko tai padaryti.

10. Praneškite apie savo tikslus kitiems. Jei jūsų draugai ir kolegos žino apie jūsų projektus, jei bus linkę paklausti, kaip jums sekasi juos įgyvendinti. Tad jie savotiškai paskatins jus veikti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

11. Pašalinkite trukdžius. Jums bus sunkiau atidėlioti darbus, jei pašalinsite visus atidėliojimą skatinančius veiksnius. Pavyzdžiui, jeigu dažnai nustojate dirbti tam, kad įsijungtumėte „Facebook“, užblokuokite jį trumpam laiko tarpui. O jei trukdo elektroninis paštas, išjunkite jo įspėjamuosius signalus.

REKLAMA

12. Priverskite save judėti toliau. Kai jaučiate, kad entuziazmas blėsta, ženkite dar žingsnį, panašiai kaip bandant įveikti neracionalias baimes.

13. Apdovanokite save. Jei per daug laiko praleidžiate ties kažkokiu darbu, pradedate jo neapkęsti. Supraskite, jog sunkus darbas turi susilaukti atpildo, pavyzdžiui, gražios vakarienės jūsų mėgstamame restorane arba išvykos į kino teatrą.

REKLAMA

14. Kai jūsų planas griūna, susikurkite naują. Kai kurie tikslai neturi būti pasiekti, nes kuo mes daugiau suprantame apie save, tuo labiau jie keičiasi. Tad geriau keiskite savo tikslus taip, kad jie atspindėtų jūsų profesinį ir asmeninį augimą. Ženkite žingsnį atgal ir nuspręskite, ko jūs iš tiesų norite, ir kokių žingsnių reikia imtis norint tai pasiekti.

15. Nelaukite idealaus laiko. Tiesiog padarykite tai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų