„Neabejotina, kad knygų skaitymas teigiamai veikia vaikų kalbos raidą – padeda turtinti žodyną, formuoti rišlaus pasakojimo įgūdžius, įsisavinti rašybos ir skyrybos taisykles. Nereta problema pradinėse klasėse yra kalbos ir kalbėjimo sutrikimai, kurie apsunkina skaitymo mokymąsi,“ – teigia logopedė-ekspertė.
Norint pagelbėti vaikams susidraugauti su knygomis, Vilma Makauskienė pataria skaitymą paversti žaidimu. Tam labiausiai pasitarnauja spalvingos, kupinos užduočių knygos, kurias gali spręsti visa šeima. Ekspertė vasaros atostogoms rekomenduoja visai neseniai pasirodžiusią norvegų dailininko ir komiksų autoriaus Flu Hartberg knygą „Pasiklydęs mieste“.
„Prekybos centrą, parką, gatvę ir kitas kasdieninio gyvenimo situacijas vaizduojančių iliustracijų stebėjimas skatina vaiką sutelkti dėmesį, įsižiūrėti į smulkias piešinio detales, jas analizuoti ir lyginti. Regimasis suvokimas, pastabumas, gera dėmesio koncentracija, analizės ir sintezės – įgūdžiai svarbi sėkmingo skaitymo sąlyga. Keliaudami knygelės puslapiais, mažieji skaitytojai turės perskaityti trumpas užduotėles, jas suprasti ir atlikti. Svarbiausia, kad atlikdami knygoje pateiktas užduotis, vaikai mėgaujasi žaidimu ir mokosi pamilti knygas,“ – sako Vilma Makauskienė.
Knygoje „Pasiklydęs mieste“ pasakojama istorija apie berniuką Otą, kuris su mama vaikštinėdamas po prekybos centrą, staiga panoro „mažo reikaliuko“. Kadangi berniukas nenusiteikęs laukti, prasideda kupina nuotykių kelionė per visą miestą.
Detalių kupinos iliustracijos kviečia skaitytojus įsitraukti į Oto istoriją ir lavinti savo fantaziją patiems kuriant linksmų personažų istorijas. Knygos autorius taip pat siūlo naudoti iliustracijas žaidžiant žaidimą „Spėk, kas aš esu?“ ir užduodant klausimus išsiaiškinti, kokį personažą pasirinko varžovas.
Knyga "Pasiklydęs mieste" (nuotr. leidėjų)
Knygos pristatymas: