Deja, tai – tik svajonė, kuriai nelemta išsipildyti. Anksčiau ar vėliau raukšlelių neišvengiamai atsiras. Tik, žinoma, geriau, kad jų atsirastų kuo vėliau. Ar galima bent trumpam pristabdyti laiką? Taip, galima! Tereikia atsisakyti įpročių, kurie kėsinasi įrėžti veide bėgančių metų žymes. Taigi kas labiausiai kėsinasi į jūsų veido grožį?
Įprotis raukytis. Daugelio ankstyvųjų raukšlelių atsiradimo priežastis – ne bėgantys metai, o... mimika. Dažnai supykę suraukiate antakius, o nustebę juos pakeliate ir suraukiate kaktą? Nieko nuostabaus, kad nė nesulaukus 30-ies, ant kaktos atsiras vadinamųjų mimikos raukšlelių. Kad taip nenutiktų, išmokite atpalaiduoti ir kontroliuoti veido raumenis. O gal jaučiate, kad smulkesnius daiktus galite įžiūrėti tik prisimerkę? Tokiu atveju kuo skubiau reikėtų apsilankyti pas okulistą, kuris išrašys receptą akiniams arba kontaktiniams lęšiams, nes kitaip kenksite ne tik regėjimui, bet ir grožiui – akių kampučiuose atsiras smulkių raukšlelių.
Neatsargus veido trynimas. Kad ir kaip skubėtumėte, būtinai nusivalykite makiažą ir pasitepkite kremu. Jokiu būdu negalima energingai ir stipriai trinti veido, ypač paakių. Valyti veidą ir tepti kremą reikia švelniai, nespaudžiant. Paakių kremą patariama ne įtrinti, o tik patapšnoti pirštų galiukais ir palaukti, kol įsigers. Po keleto minučių perteklių nuvalykite servetėle.
Kova su raukšlėmis vien paakių kremu. Šiuo atveju tinka posakis: vienas lauke – ne karys. Jei pirmosios raukšlelės jau matomos, kad taptų mažiau pastebimos ir neatsirastų naujų, reikėtų rinktis visą odos priežiūros liniją nuo raukšlių: pienelį, toniką, dieninį, naktinį, paakių kremus, veido kaukę. Kiekviena šių priemonių padės tausoti, maitinti, saugoti odą ir kovoti su ankstyvosiomis raukšlelėmis.
Netinkama kosmetika. Perkant kremą reikėtų nesusipainioti ir pasidomėti: ar jis skirtas ankstyvųjų raukšlelių profilaktikai, ar stangrina, patempia odą ir koreguoja jau atsiradusias raukšleles. Pirmojo tipo preparatus kartkartėmis verta panaudoti jau nuo 25–30 metų, o antruosius – ne anksčiau nei 40-ies. Pernelyg anksti odą pripratinus prie stangrinamuosiuose kremuose esančių veikliųjų medžiagų, vėliau jos nebebus tokios veiksmingos.
Nuolatinis stresas ir nuovargis. Streso hormonas adrenalinas siaurina kraujagysles. Kitas streso hormonas kortizonas – lėtina ląstelių dauginimąsi. Jei stresas – nuolatinis palydovas, gali sutrikti medžiagų apykaita, odai ima stigti deguonies, pradeda nykti odos baltymas kolagenas. Dėl šių priežasčių oda lėčiau atsinaujina, o negyvosios ląstelės nepašalinamos nuo jos paviršiaus. Viršutinis odos sluoksnis pastebimai sustorėja ir tampa šiurkštesnis, atsiranda raukšlių, pakinta odos spalva. Jei norite pristabdyti šiuos procesus, teks sureguliuoti dienos režimą taip, kad liktų pakankamai laiko poilsiui.
Rūkymas. Ypač daug įtakos ankstyvųjų raukšlių atsiradimui turi rūkymas. Kiekvienas užtrauktas dūmas pagausina organizme esančių laisvųjų radikalų, o jie griauna odos pagrindą – elastino ir kolageno audinius. Nuo laisvųjų radikalų organizmą saugo vitaminai A ir E, tačiau ilgainiui jų organizme sumažėja, todėl oda lieka neapsaugota. Be to, rūkant mažėja vitamino C, dalyvaujančio kolageno ir elastino sintezėje, atsargos. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad rūkalių oda sensta keturis kartus greičiau nei nerūkančiųjų.
Piktnaudžiavimas saule. Vos pasirodžius pirmajai pavasario saulei, atkreipkite dėmesį, ar naudojamas dieninis kremas su ultravioletiniu (UV) spindulių filtru. Jį naudoti reikėtų net jei neketinate ilgai būti lauke, tik nueiti į darbą ir grįžti namo. UV spinduliai spartina odos senėjimo procesus ir yra vienas pagrindinių veiksnių, lemiančių ankstyvųjų raukšlių atsiradimą.