Yra daug skirtingų nuomonių, kada oda pradeda senti. Vieni teigia, kad šis procesas prasideda nuo gimimo, kiti mano, jog pradėjus lytiškai bręsti. Kad ir kaip ten būtų, ryškių šio proceso požymių veide atsiranda sulaukus 20–30 metų. Žinoma, tai priklauso nuo žmogaus ypatumų: paveldėjimo, patiriamo streso ir gyvenimo būdo.
„Odos senėjimo neįmanoma sustabdyti, bet jį galima sulėtinti“, – teigė kosmetologijos studijos „Jauna oda“ medicinos kosmetologė Nomeda Morkūnienė. Ji pabrėžė, kad jaunystę reikia puoselėti nuo jaunumės. Bet kiekvienos amžiaus grupės žmonės turi savaip prižiūrėti odą ir tam naudoti skirtingas kosmetikos priemones. Tačiau yra keletas svarbiausių visoms amžiaus grupėms bendrų taisyklių. Taigi veido odos priežiūra turi būti kasdienis įprotis: valymas, tonizavimas, drėkinimas ir maitinimas bei apsauga nuo išorinių kenksmingų veiksnių. Bent kartą per savaitę naudokite specialų odos šveitiklį, kuris pašalins negyvas odos ląsteles. Po to nepamirškite, atsižvelgdamos į savo odos tipą, tonizuoti, sudrėkinti ir pamaitinti odą. Labai svarbu gerai nuvalyti veido odą, nes nuo to priklauso kitų kosmetikos priemonių veiksmingumas.
Kosmetologės manymu, muilas – tabu! Mūsų odą dengia rūgšti apsauginė plėvelė, kuri saugo nuo neigiamo aplinkos poveikio, bakterijų, virusų. Muilas yra šarminis, todėl jis suardo šią plėvelę. Dėl to pasikeičia normalus odos rūgštingumas (pH), oda netenka drėgmės, šerpetoja ir sensta pirma laiko. Nusiprausus muilu, oda net 2–8 valandas (tai priklauso nuo muilo kokybės) gali likti atvira žalingam aplinkos poveikiui. Muilas reaguoja su vandenyje esančiomis mineralinėmis medžiagomis, todėl išsiskiria nuosėdos, kurios užkemša veido odos poras. Odoje besigaminantys riebalai negali patekti į odos paviršių, odos paviršius džiūsta ir tampa pažeidžiamas.
Jei jūsų oda sausa ir jautri, valykite veidą specialiu kosmetiniu pieneliu, jei riebi – specialiu prausikliu. Prausiklio reikia nedaug: užtepkite vos kelis lašus ant sudrėkinto veido, švelniai pamasažuokite ir nusiprauskite drungnu vandeniu. Prausiklis nuo veido pašalina nešvarumus, makiažą, riebalų perteklių, bet neišsausina odos, ją atgaivina. Visų tipų odą derėtų išvalyti ir giliau, naudojant specialius šveitiklius (pilingus). Jie būna su kietomis abrazyvinėmis dalelėmis (skirti kūnui) ir švelnūs (skirti veidui, juose esančios dalelės beveik nejaučiamos).
„Sakoma, kad niekada ne vėlu pasirūpinti veido oda. Tačiau verta žinoti, kada pastangos duoda geriausią rezultatą. Visi grožio specialistai sutaria, kad ruduo – tinkamiausias metas profesionalioms grožio procedūroms“, – sakė N.Morkūnienė. Bet ji įsitikinusi, kad grožį išsaugoti pavyks tik tada, jei visas gyvenimas bus gražus: pradedant tarpusavio santykiais, mityba ir baigiant kosmetika.
„Daugeliui veiksnių, nuo kurių priklauso odos grožis, įtaką galite daryti pačios. O specialistai gali parinkti tinkamas kosmetikos priemones“, – teigė kosmetologė.
Reikėtų nepamiršti ir kaukių. Tai – veiksminga greito poveikio priemonė, kuri sustangrina, išlygina ir pašviesina odą, pagerina kraujotaką. Jei nėra galimybės apsilankyti pas kosmetologą, kaukę galite pasidaryti pati. Tam tinka viskas, ką valgote natūralaus: agurkai, apelsinai, pomidorai, kiaušiniai, ledai ir kt. Tik nepamirškite, kad kiekvieno produkto poveikis vis kitoks, todėl prieš naudodamos jį kaukei pasidomėkite juo.