• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dviratis – tai fizinis kūno lavinimas, aktyvus poilsis ir teigiamos emocijos. Tačiau pirmas klausimas, kuris kyla tėvams: nuo ko pradėti vaiką mokinti?

REKLAMA
REKLAMA

O išmokinti vaiką tikrai nėra sunku, jei tik įsisavinsite pagrindines taisykles.

Triratukus galima pasiūlyti vaikams nuo 2–jų metukų. Jį rinktis patariama pagal vaiko ūgį. Mokymas važiuoti ant triratuko ilgai netrunka – svarbiausiai, kad vaikas įsisavintų, kaip minami pedalai.

REKLAMA

Ant dviračio užsėsti galite mokinti 4-5 metų vaikus.

Visus vairavimo ir važiavimo dviračiu įgūdžius bei ypatumus vaiką mokinkite, kai jis yra geros nuotaikos. Pamoką reikėtų nutraukti vos tik vaikas pavargo ar dėl kažko nusiminė.

Pirmam susipažinimui dviratį paprasčiausiai pasiimkite į pasivaikščiojimą. Leiskite vaikui pasivežti jį šalia. Iš pradžių tegul „vedasi“ dviratį už vairo, kad išmoktų išlaikyti pusiausvyrą. Gali būti, kad dviratis iš pradžių judės į šalis – tačiau tai normalu. Vaikas taip pat išmoks vairuoti dviratį posūkiuose. Visus šiuos įgūdžius prisimins kūnas, o ir intuicija vėliau padės važiuojant. Pirmajam „pasimatymui“ su dviračiu užteks pusvalandžio, daugiausiai – valandos. Nereikėtų vaiko barti, kritikuoti arba stipriai girti vaiko. Į kiekvieną dviračio virtimą reikėtų žvelgti su jumoru ir priimti kaip mokymo dalį. Deja, jūsų pastovios pastabos čia nelabai padės. Tik pats vaikas savarankiškai išmoks valdyti dviratį.

REKLAMA
REKLAMA

Toliau dviratį reikėtų valdyti kaip paspirtuką. Rankas uždėti ant vairo. Artimesnę prie dviračio koją statyti ant pedalo, o su kita stumtis į priekį. Išlaikyti pusiausvyrą jam padės išlaikyti jau turimas įgūdis. Tik balansą dar reikėtų valdyti ir vairu. Iš pradžių galima parodyti ir padėti mažyliui, tačiau paskui palikti, kad jis tokį veiksmą išmoktų savarankiškai. Geriausiai tokiu atveju eiti iš priešingos dviračio pusės. Jei jis ims kristi į jūsų pusę, jūs sulaikysite. Pasiūlykite vaikui važiuoti lėčiau – taip sunkiau išlaikyti lygsvarą, tačiau taip geriau įsisavinamas įgūdis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Na pagaliau ir pradėsite mokinti iš tikrųjų užsėsti ant dviračio, čia svarbiausiai lygsvara. Susiraskite tokią vietą, kur šalia važiuojamosios dalies būtų šaligatvis ar laiptelis, nuo kurio vaikas pats galėtų atsispirti užsėsdamas ant dviračio. Vieną koją tegul stato ant pedalo, kita – atsispiria nuo krašto. Jei vaikas sėdi stabiliai, moka išlaikyti lygsvarą, jis gali ir važiuoti. Beje, reikėtų išmokinti vaiką netekus lygsvaros, atsistoti ant tos kojos, į kurią pusę krenta dviratis.

REKLAMA

Pirmaisiais kartais tėvai tiesiog privalo dalyvauti mokantis važiuoti dviračiu. Papasakokite jam, kad negalime važinėtis keliuose, ir kad pereiti gatvę galima tik nulipus nuo dviračio, vedant jį šalia. Taip pat reiktų vengti duobių, balų, smėlio ar žemės kalniukų – kadangi visa tai kliūtys, kurios gali parversti. Išmokinkite vaiką rodyti posūkius ranka ir tinkamai naudoti skambutį.

Dviračiai ir užkandos kuprinėje gali padovanoti šeimai nepamirštamą laisvalaikį ir bendravimo džiaugsmą, ką jau kalbėti apie sveiką poilsį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų