Praveri duris ir prieš tave atsiveria iki tos akimirkos nematytas pasaulis. Kai tavo sena šeima, sena žmona, senas darbas paskęsta rūke ir tau prieš akis išnyra naujas, jaunystės kupinas gyvenimas. Tiesa, jaunystė gal ir ne tavo - neretai pačiam į dukras tinkančių merginų, tačiau ji taip žavi. Tačiau, pasak psichologų, pats žmogus tokius savo pasikeitimus gali pastebėti ir ne iš karto. Kad per keturiasdešimt perkopęs vyras ar moteris staiga ima elgtis kaip jaunuoliai, dažniau pastebi aplinkiniai.
Psichologai tiesūs, tai – tiesiog vidurio amžiaus krizė. Vyrams prasidedanti maždaug 43-ejų, moterims – 44-erių. Tiesa, kai kam anksčiau ar vėliau. Vyrams ji gali tęstis nuo trejų iki dešimties metų, moterims ji trunka trumpiau – nuo dvejų iki penkerių.
Tačiau net žvilgantys ir galingi motociklai to nerimo išsklaidyti negali. Neretai vidurio amžiaus krizę išgyvenantys vyrai atsiduria ir pas psichologus. Kodėl vyrai? Ogi jiems, pasak psichologų, vidurio amžiaus krizė pasireiškia gerokai aštriau. Darosi baisu dėl ateities ir vyrai ginasi. Kaip moka.
Daugiau apie tai TV3 žinių reportaže: