„Nors rūkaliai dūmais į orą paleidžia dideles pinigų sumas, tačiau vengia skaičiuoti, kiek galėtų sutaupyti, atsikratę žalingo įpročio. Dažniausiai metimas rūkyti atidėliojimas kuo vėlesniam laikui – kol baigs mokslus, susilauks vaikų, ras ramesnį darbą. Bėgant savaitėms, mėnesiams, metams ir netgi dešimtmečiams pinigų, iššvaistomų cigaretėms, kiekis gali virsti aukso puodu,“ – sako gyvybės draudimo ir pensijų kaupimo bendrovės „Aviva Lietuva“ Komunikacijos skyriaus vadovė Kristina Rekašienė.
Šoko terapija piniginei – paskata mesti rūkyti
Ar esate skaičiavę, kiek kainuoja rūkymas per savaitę, mėnesį, metus? Pamėginkime įsivaizduoti, kad rūkorius nustoja rūkyti tiesiog šiandien. Tarkime, jis vidutiniškai per dieną surūkydavo pakelį cigarečių ir tai jam kainuodavo 9 Lt. Skaičiavimai atlikti remiantis NTAKD skaičiuokle.
Kiek galima sutaupyti metus rukyti
Neišleisti, vadinasi, uždirbti
Be jokios abejonės, metęs rūkyti žmogus staiga netaps turtuoliu. Tačiau jis bent turės galimybę sutaupytus pinigus panaudoti racionaliau: pirks kokybiškesnį maistą, geresnius rūbus, skirs daugiau lėšų pramogoms ir pomėgiams.
Tačiau kaip neiššvaistyti sutaupytų pinigų?
„Sudaryti sutartį su savimi, savo racionaliu protu, turbūt sunkiausia kiekvienam“, - sako Kristina Rekašienė. – Save sudrausminti ir turėti iš to apčiuopiamos naudos padeda gyvybės draudimas. Sudaręs gyvybės draudimo sutartį žmogus pradeda po truputį, tačiau nuosekliai taupyti ateičiai. Galima sakyti, taip pergudraujame savo išlaidavimo silpnybes ir ne tik kad neišleidžiame pinigų žalingam įpročiui, bet dar ir sutaupome ateičiai – būsimai pensijai, vaikų mokslams, kelionėms ar pasirūpiname finansine parama artimiesiems nelaimės atveju.
Jei jau nusprendėme nuo rūkymo sutaupytus pinigus skirti gyvybės draudimui, kaip sutarti su savimi, kad nekils pagunda jau kitą mėnesį juos išleisti kitur? „Geriausias būdas užsitikrinti, kad taupymui skirti pinigai aplenks poreikį neplanuotai išlaidauti ir pasieks jūsų gyvybės draudimo sąskaitą yra sudaryti tiesioginio debeto sutartį ir pinigai tiesiai iš mūsų sąskaitos banke nukeliauja į mūsų ilgalaikio taupymo sutartį, yra investuojami,“ – pataria K. Rekašienė.
Finansų specialistai atkreipia dėmesį į dar vieną naudingą aspektą: taupymą per gyvybės draudimą taip pat skatina ir valstybė – pasinaudojus GPM lengvata kasmet galima susigrąžinti iki 15 procentų nuo sumokėtų įmokų.