Sveikatos apsaugos ministerija antradienį pranešė, kad patvirtinta nuolatinė darbo grupė pabėgėlių sveikatos priežiūrai užtikrinti.
„Sveikatos specialistų pateikti duomenys rodo, kad pabėgėliai užkrečiamosiomis ligomis neserga dažniau nei europiečiai, tačiau jie gali būti labiau pažeidžiami tam tikrų užkrečiamųjų ligų sukėlėjų dėl nepasiskiepijimo, netinkamų higienos sąlygų ar kitų priežasčių, – pranešime teigia sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė. – Todėl, norint išvengti galimų ligų protrūkių tarp pabėgėlių, būtina įvertinti informaciją apie jo sveikatos būklę ir imtis šių priemonių nuo užkrečiamųjų ligų plitimo: paskiepijimas, higienos sąlygų užtikrinimas, darbuotojų apsaugos priemonių laikymasis, švietimas sveikatos tema ir panašiai“.
Ministerija atkreipia dėmesį, kad į Lietuvą pateks pabėgėliai, kurie jau bus praleidę tam tikrą laiką kitų Europos Sąjungos šalių pabėgėlių priėmimo centruose, todėl grėsmė, kad jų sveikatos būklė būtų ūmi, esą yra minimali.
Pasak ministrės, mūsų šalies sveikatos sistema yra pasirengusi valdyti su pabėgėlių krize susijusius iššūkius.
„Visuomenės sveikatos centrai apskrityse nuolat stebi epidemiologinę situaciją Europoje, teikia metodinę pagalbą ir bendradarbiauja su Pabėgėlių priėmimo centru ir Užsieniečių registracijos centru, yra gerai susipažinę su Lietuvoje gyvenančių pabėgėlių ir nelegalių migrantų sveikatos problemomis“, - nurodoma pranešime.
Pietų Europai susidūrus su pabėgėlių antplūdžiu, Lietuva per dvejus metus įsipareigojo priimti 1105 pabėgėlius iš tokių šalių kaip Sirija, Irakas ir Eritrėja. Vyriausybė planuoja, jog šiemet į Lietuvą jau turėtų atvykti 50-200 pabėgėlių.