Dirbdamas po vandeniu vyras buvo trumpam prarytas pro šalį plaukusio banginio. Tiesa, gyvūno pilve jam tris dienas pabuvoti neteko, tačiau įspūdingas išsigelbėjimas pateko į liudininkų kameras.
Jeigu ne netoliese buvusio kito fotografo nufilmuotas vaizdo įrašas, vargu ar kas būtų patikėjęs, kad vyrukas pabuvojo vandenynų princo žiotyse.
Kaip atsidurti banginio žiotyse ir išlikti gyvam
51-erių vyras ramiai nardė netoli Port Elizabeto, kuomet priartėjęs Braido raukšlėtasis banginis tiesiog įtraukė jį į save.
„Aš instinktyviai sulaikiau kvėpavimą, suvokdamas kad padaras vėl panirs ir kažkur mane išspjaus“, – cituoja R. Schimpfą „Huffington Post“.
Pasirodo, kad fotografas netyčia atsidūrė žinduolio „mitybos sardinėmis kelyje“.
„Nebuvo laiko baimei ar kitoms emocijoms, – pasakojo jis „The Telegraph. – Aš iškart suvokiau, kas nutiko. Aš žinojau, kad banginis ėmė ir prarijo mane, todėl instinktyviai sulaikiau orą, suvokdamas, kad jis vėl panirs ir išspjaus mane kažkur Indijos vandenyno gelmėse“.
Jonos pasekėjui pasisekė, kad taip nenutiko – Braido raukšlėtasis, paniręs gali išbūti iki 20 minučių ir gali pasiekti net 300 metrų gylį.
Fotografas, kuris stebėjo dramatišką sceną nuo netoliese plūduriavusios valties, užfiksavo tą akimirką, kai ponas Schimpfas atsidūrė banginio nasruose, išorėje liko tabaluoti tik jo kojos.
Nežinia, kokius jausmus tuo metu, kai pagavo tokią milžinišką sardinę, išgyveno banginis, tačiau jis atpalaidavo savo žandikaulį ir leido žmogus ištrūkti.
Banginiai žmonėmis neminta
„Banginiai žmonėmis nesimaitina“, – cituojama „Huffington Post“ Claudia Weber-Gebert. Pasak jos, tai nebuvo tyčinis puolimas, o pats banginis tapo aplinkybių auka. „Jie iš tiesų yra labai jautrūs, labai draugiški gigantai, ir tai tebuvo atsitiktinumas“, - sakė ji.
R. Schimpfas taip pat mano, kad banginis galėjo būti ne mažiau nustebęs, negu jis pats.
„Tai buvo įdomi patirtis, tačiau tikrai nėra tai, ką norėčiau pakartoti dar sykį, – pasakojo jis „Barcroft Animals“.