Visi esame girdėję, kad pusryčiai yra pats svarbiausias maistas visoje dienos eigoje, tačiau kaip svarbu yra tai, ką jūs pirmiausia suvalgote? Pasak Keri Glassman, dietologės ir „The new you“ ir „ Įrodyta dieta“, labai svarbu. Faktiškai, nevalgant pusryčių gali įtakoti didesnį suvartojamų kalorijų kiekį pietų bei vakarienės metu. „Valgant pusryčius jūs galite pagreitinti medžiagų apykaitą, taip sudegindami daugiau kalorijų per dieną“ - aiškina Glassman. -„Praleidžiant pusryčius Jums tikrai gresia medžiagų apykaitos sulėtėjimas“.
2. MITAS: DIETINIAI GĖRIMAI YRA SVEIKI
Nepaisant to, kad dietiniai sodos gėrimai yra be kalorijų, tai tikrai nepadės Jums numesti svorio. Iš tiesų, gali atsitikti priešingai, ir Jūs pradėsite norėti saldaus maisto. „Kai valgote kažką su dirbtiniais saldikliais, Jūsų kūnas natūraliai pasiruošia gauti kalorijų, reikalaudamas kažko saldaus“, - sako Glassman.
3. MITAS: ANGLIAVANDENIAI KENKIA
Jūs tikriausiai esate išbandę dietą, kurios metu reikia atsisakyti angliavandenių, norint greitai numesti svorio, tačiau tai nėra ilgam. Vietoje tokios dietos geriau yra stebėti, kokios rūšies angliavandenius valgote. Kad „Jūsų smegenys funkcionuotų jiems reikia angliavandenių, tačiau jiems nebūtinai reikia rafinuotųjų - baltos duonos, makaronų, saldainių ir sausainių. Šių dalykų galite atsisakyti. Atsiminkite, kad galite gauti angliavandenių iš daržovių, vaisių, jogrto, taip išvengdami nenaudingų sveikatai angliavandenių“, - sako Glassman.
4. MITAS: „ATSIPALAIDAVIMO“ DIENA
Vieną dieną per savaitę leisti sau valgyti viską, ko širdis geidžia, gali sukelti kaltės jausmą ir sugadinti sveikos mitybos ciklą. Jums gali pasirodyti, kad galite atsigriebti už praėjusias dienas, o vėliau ir vėl save kontroliuosite, tačiau Jūs tiesiog persivalgysite, ir vėliau gali nepavykt savęs sukontroliuoti. Geriausia yra subalansuoti savo mitybą visu 100%, tam tikras taisykles ir vos retkarčiais, kai tikrai labai norisi, leisti sau sąmoningai atleisti sau suvalgant truputį kažko neleistino.
5. MITAS: PERSIVALGYMAS = ŽLUGIMAS
Po to, kai užklumpa silpnumo akimirka, ir Jūs godžiai pasimėgaujate bulvyčių porcija, nereiškia, kad Jūs turėtumėte manyti, jog Jūsų mityba yra beviltiška. „Tiesiog todėl, kad jūs suvalgėte nesveiko maisto, nereiškia, kad Jūsų sveikos gyvensenos planas žlugo. Apie kiekvieną patiekalą galvokite lyg tai būtų „pirmadienio rytas“ ar nauja pradžia. Nukrypimai nuo plano pasitaiko visiems, svarbiausia yra grįžti į sveikos mitybos režimą kaip įmanoma greičiau“, - pataria Glassman.
6. MITAS: DIETA IR MAISTO PAPILDAI GALI IŠGYDYTI CELIULITĄ
Deja, vien dieta turi mažai įtakos celiulito mažinimui. Sportas yra svarbiausias! „Svarbu yra visuomet reguliariai mankštintis. Tai didina medžiagų apykaitą ir palaiko organizmo limfinės sistemos veiklą, kuri užkerta kelią celiulito plitimui“, - aiškina kosmetikos chirurgas Theodore Diktaban.
7. MITAS: KRAKMOLINGO MAISTO KONTROLĖ
Tai tiesa, jog kaikurie krakmolingi produktai turi mažai maistinės vertės. Tačiau yra krakmolingų daržovių ir vaisių, kurių reikia mūsų organizmui. „Daržovės, pupelės, pupos, lęšiai, sveiki kviečių grūdai, avietės, kriaušės, miežiai ir avižos turi daug skaidulų ir verčia mus jaustis sočiai“, - sako Diktaban.
8. MITAS: VISŲ PRODUKTŲ KALORIJOS YRA LYGIOS
„Skirtingi kalorijų šaltiniai turi skirtingų kokybės lygius“, - sako Miraval Resort and SPA sveikatingumo programos daktaras James P. Nicolai. Iš esmės yra gerų ir blogų kalorijų. Svarbiausia yra pasirinkti maisto produktus, su kalorijomis, kurios gali padėti deginti riebalus, pavyzdžiui, avižiniai dribsniai, jogurtas ir riešutai.
9. MITAS: MAŽIAU VALGYK IR DAUGIAU JUDĖK
Aktyvus sportavimas treniruoklių salėje ne visuomet garantuoja svorio metimą. „Energijos gavimas ir sąnaudos turi balansuoti, nesvarbu, ką bedarytume. Jei mes treniruosimės daugiau, organizmas mums siųs signalus, kad daugiau valgytume, jei mažiau valgysime, organizmas norės, kad mažiau ir treniruotumėmes. Tačiau valgymo tikslas yra ne kuo mažiau , o taisyklingai“, - pataria Nicolai.
10. MITAS: LAIKANTIS DIETOS NEGALIMA VALGYTI ŠOKOLADO
Metas atsikvėpti ir nekankinti savęs, kai laikotės dietos. Nesakome, jog galite kiekvieną dieną valgyti šokoladą, tačiau jei jaučiate, jog norėtumėte gabalėlio kažko saldaus, galite patenkinti savo norą. Juodas šokoladas yra naudingas ne tik širdžiai, bet ir smegenims.