Daug kintamųjų
Jei jau lankėtės parduotuvėse ir dairėtės tarp mokyklinių prekių lentynų, greičiausiai pastebėjote nemenkai šoktelėjusias kanceliarinių priemonių kainas. Prieš kiekvienus mokslo metus mokinių tėveliai susiduria su ta pačia dilema – ką pirkti, už kur pirkti ir, kaip sutaupyti?
Žinoma, būtų be galo patogu, jei egzistuotų universali, visiems tinkama suma už kurią būtų galima aprūpinti savo atžalą mokyklai. Vis dėlto, realybė tokia, kad skiriasi ne tik pirkėjų požiūriai į prekės, vertybės ir gebėjimas tinkamai pasirinkti, bet ir finansinės galimybės, todėl mokyklinių prekių krepšelio kaina priklausomai nuo pirkėjo gali skirtis net du ar tris kartus.
Būtiniausių reikmenų krepšelis
Būtiniausių prekių krepšelį, kuris tinka tiek pirmokui, tiek šeštokui, dažniausiai sudaro šios prekės:
- kuprinė,
- penalas,
- krepšys sportinei aprangai,
- sąsiuviniai langeliais ir linijomis (20 vnt.),
- piešimo sąsiuvinis,
- aplankalai,
- spalvotas popierius,
- kartonas,
- liniuotė,
- žirklės,
- teptukai,
- guašas ir akvarelė,
- flomasteriai,
- plunksnakotis,
- rašalo kapsulės,
- pieštukas,
- trintukas,
- drožtukas.
Pavartę bet kurio eilinio prekybos centro reklaminį leidinį, galite greitai suskaičiuoti vidutinę tokio pirkinių krepšelio kainą – perkant ne pigiausias, bet ir ne brangiausias mokyklines prekes nurodytas viršuje, be nuolaidos paklotumėte apie 150 eurų. Primename, kad, pavyzdžiui, 2019 metais toks ar panašus pirkinių krepšelis kainavo maždaug 59 eurus.
Reikalingos ne tik kanceliarinės priemonės
Nupirkus visas būtiniausias kanceliarines prekes, mokinių tėvų vargai nesibaigia – juk dar reikia vaiką aprūpinti naujais drabužiais, batais, uniforma, pratybomis, sportine apranga ir reikmenimis būreliams, todėl išlaidos dar labiau išsiplečia.
Tai, kiek lėšų teks skirti drabužiams – labai individualu. Ne visi vaikai greitai auga, be to, kai kurie rengiasi sesių ar brolių išaugtais drabužiais, tad naujų pirkti visai nereikia. Tuo tarpu pratybos, jau visai kitas reikalas. Pratybų reikia kasmet ir ne vienų, o keleto skirtingų. Pratybų kaina stipriai svyruoja, be to dabar jau yra galimybė pirkti ir elektronines (vienam dalykui tokios pratybos kainuoja apie 5 eurus). Jei mokytoja nusprendžia naudoti popierines pratybas, tokiu atveju už pilną visų dalykų komplektą tėvams gali tekti sumokėti apie 40-50 eurų.