Ceremonijos stebėtojai galėjo grožėtis jaudinančia naujai išrinkto šalies prezidento G. Nausėdos ir jo žmonos Dianos artumo akimirka sužinojus, kad Lietuvos žmonės didele persvara šalies valdymą perduoda į jo rankas. Ir toks besąlygiškas atsidavimas pirmąją šalies porą, kaip patys sako, lydi jau ištisus tris dešimtmečius.
„Aš visada sakiau, kad jis geriausias", – emocijų netvardė išrinktojo prezidento žmona Diana Nausėdienė.
Netrukus prie tėvų prisidedėjo ir jaunesnioji Nausėdų dukra – 23-ejų Ugnė, o trejais metais vyresnė Gedailė kažkur pasimetė jos tėčio pergalę švenčiančioje minioje.
D. Nausėdienei teks apsispręsti, ar toliau tęsti dešimtmetį trunkantį dėstytojavimą Vilniaus universiteto Verslo mokykloje, kur ji studentus moko tarptautinio protokolo. Akademinė bendruomenė sako, kad pirmoji šalies ponia reikli, tačiau itin profesionali dėstytoja.
„Nutikimas gal buvo, kai bandėme bučinį – tą žinomą protokolinį bučinį – praktiškai. Ir tiesiog visi tiek su dėstytoja, tiek tarpusavyje turėjom galimybę pasiliesti žandais vienas prie kito. Ir labai daug juoko suteikė tai. Vienas tokių kurioziškų atvejų. Galiu sakyti, kad esu bučiavęs pirmąją Lietuvos ponią ir labai tuo didžiuojuosi", – kalbėjo D. Nausėdienės studentas Antanas.
„Tai yra graži moteris visom prasmėm. Ir savo išore, ir savo vidum, ir savo, kaip sakiau, noru mokytis, tobulėti. Tai yra be galo taktiškas ir diplomatiškas žmogus. Ir manau, kad iš kolegų niekas apie ją negalėtų pasakyti blogo žodžio, nes diplomatija ponia Diana tai jau tikrai pasižymi", – komplimentų negailėjo Vilniaus universiteto Verslo mokyklos direktorė Birutė Miškinienė.
Ponia D. Nausėdienė, kuri anksčiau yra pareiškusi, kad nėra karjeros moteris, o svarbiausia jos karjera – šeima, jau spėjo pelnyti ir tautiečių palankumą. Ne tik dėl to, kad pirmąją damą Lietuva turi po dešimtmečio pertraukos.
„Labai tinka į pirmas ponias. Labai, labai maloni moteris. Moka išreikšti savo mintis. Na, tikrai man labai patiko", – prie komplimentų prisidėjo ir vilnietė Dalia.
„Kaip sako, nėra gražių žmonių. Yra simpatiški ir patrauklūs. Galiu sakyti, kad ji tikrai yra tokia", – pridūrė vilnietis Sigitas.
Puikų estetinį skonį turinti D. Nausėdienė norėjo tapti gydytoja, o išrinktasis prezidentas, kadaise auginęs ilgus garbanotus plaukus, dėvėjęs „kliošines“ kelnes ir grojęs akordeonu bei gitara, svajojo apie statybininko-inžinieriaus, kosmonauto ir profesionalaus šachmatininko karjerą.
Susipažino jiedu draugų vestuvėse, po kurių išrinktasis prezidentas net trejus metus siekė mylimosios. Pirmoji šalies pora vadina vienas kitą geriausiu draugu ir taip pat vieningai kaip ir savo vestuvinį pjausto prezidentinį tortą.
G. Nausėda tikisi, kad žmona netrukus aktyviai įsitrauks į socialinę veiklą:
„Diana yra pasirengusi eiti su manimi ir į ugnį, ir į vandenį. Taip, jai tai taip pat kainavo skausmingus apmąstymus. Turbūt ji padės man sutaurinti tą požiūrį į socialinę politiką, pamatyti jo emocinę pusę, ne tik rodiklius."
Naujajai prezidentinei šeimai teks rinktis
Naujai išrinktojo prezidento laukia ir dar vienas labai svarbus apsisprendimas – kur gyventi. Savo išpuoselėtuose namuose gamtos prieglobstyje su garsia G. Nausėdos knygų kolekcija, ar vis dėlto keltis į kol kas svetimas Turniškes.
„Man, aišku, geriau į Turniškes. Ramiau nuo jūsų, nuo visų. Sakau, gaila, kad jį išrinko. Gaila, kad kaimyno nebus. Rinkimuose, tai savaime aišku, kad palaikiau“, – dėl kaimyno, tapusio prezidentu, nuogąstavo Pučkorių atodangoje gyvenantis Artūras.
„Prezidentui irgi reikia užkampio, kur yra ramybė ir galima pailsėti nuo svarbių reikalų, tai aš manau, kad viskas bus gerai. Mums tvarkoj, tegul ir toliau gyvena čia pat. Jeigu jam čia gerai gyventi, tai tegul gyvena“, – pridūrė dar vienas G. Nausėdos kaimynas Emil.
Kol Nausėdos galvoja, Vadovybės apsaugos departamento direktoriaus pavaduotojas Paulius Nemira dalijasi patarimu:
„Mūsų manymu, esamoje lokacijoje užtikrinti saugumo pilnu mastu, taip, kaip pridera mūsų tarnybai, mes negalėsime arba tai kainuotų nepamatuotą pinigų sumą. Tai labai daug gali kainuoti. “
Vadovybės apsaugos departamentas jau nuo šio ryto pradėjo saugoti G. Nausėdą, o naktį namą prižiūrėjo privati saugos tarnyba.