• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos kaimų vaikai, augantys gamtos apsuptyje, yra stipresni bei smalsesni nei vaikystę leidžiantys mieste, tačiau mažiau pasitiki savimi – taip mano aktorė, „Teatriuko" trupės įkūrėja Dalia Mikoliūnaitė. Menininkė su kolegomis nusprendė imtis iniciatyvos ir rado sprendimą, kaip padėti vaikams atsikratyti baimių.

Lietuvos kaimų vaikai, augantys gamtos apsuptyje, yra stipresni bei smalsesni nei vaikystę leidžiantys mieste, tačiau mažiau pasitiki savimi – taip mano aktorė, „Teatriuko" trupės įkūrėja Dalia Mikoliūnaitė. Menininkė su kolegomis nusprendė imtis iniciatyvos ir rado sprendimą, kaip padėti vaikams atsikratyti baimių.

REKLAMA

Pašnekovė kartu su kolega Žilvinu Ramanausku jau dvidešimt metų kuria vaikams skirtus spektaklius, su kuriais nuolat keliauja po šalies regionų mokyklas. Todėl yra gerai susipažinusi su miesto ir kaimo skirtumais.

„Lietuvoje vis dar egzistuoja netolygaus švietimo problemos – kaimo ir miesto vaikų išsilavinimo lygis, jiems suteikiamos neformalaus ugdymo galimybės mokyklose ir už jų ribų labai skiriasi. Be to, regionuose trūksta kokybiškų kultūrinių renginių, todėl kaimo vaikai patekę tarp daugiau mačiusių ar žinančių – užsisklendžia savyje“, – sakė D. Mikoliūnaitė.

Aktoriai nusprendė tokią situaciją pakeisti Molėtų rajone įsikūrusiame Drąsių kaime – prieš penkerius metus čia esančioje autentiškoje kalvio sodyboje pradėjo organizuoti savaitines kūrybines stovyklas.

REKLAMA
REKLAMA

„Jos sulaukė didelio susidomėjimo ir tik tada supratome, kad kaimo vaikams trūksta ne tik papildomos veiklos, bet ir padrąsinimo, o kartais tiesiog pokalbio. Pastebėjome, kad būtent asmeniškas dėmesys padeda regionų vaikams atsikratyti juos neretai kamuojančio vadinamojo mažo miestelio sindromo“, – sakė organizacijos „Reach For Change“ rengiamo verslo inkubatoriaus dalyvė D. Mikoliūnaitė.

REKLAMA

Pasak aktorės, kai kurie kaimo vaikai nėra buvę parodose, muziejuose ar užsienyje, tačiau jaučia meno, naujų potyrių, kelionių ir kūrybos poreikį.

„Gamtos bei ūkio aplinka regionų vaikus užgrūdina, neretai jie yra stipresni, laisvesni, sportiškesni ir smalsesni nei miestiečiai. Svarbu tik juos palaikyti, padėti suprasti savo išskirtinumą ir leisti išlaisvinti kūrybiškumą“, – teigia socialinė verslininkė D. Mikoliūnaitė.

Vietoje apleisto tvarto – menų ir teatro centras

Trupės „Teatriukas“ aktorių teigimu, kai jie pamatė, kaip per kūrybines ir savęs pažinimo veiklas stovykloje kaimo vaikai atsiskleidė ir išdrąsėjo, nusprendė imtis didesnio projekto – įkurti centrą „Drąsių kalvė“, kuriame užsiėmimai vaikams vyktų nuolat.

REKLAMA
REKLAMA

„Tikimės, kad ši kalvė taps mėgstama kaimo vaikų vieta. Čia planuojame ne tik rengti kūrybines dirbtuves, rodyti spektaklius, organizuoti edukacines stovyklas bei išvykas, bet ir interaktyvaus teatro metodo pagalba mokyti vaikus atsisakyti baimių, pažinti savo jausmus, būti drąsesniems ir labiau savimi pasitikėti“, – pasakojo D. Mikoliūnaitė.

Naujasis teatro ir menų centras įsikurs tame pačiame Drąsių kaime vietoje šiuo metu ten stovinčio sugriuvusio molinio tvartelio. Planuojama, kad pastato rekonstrukcija truks dvejus metus, o 2021 m. „Drąsių kalvėje“ prasidės pirmosios veiklos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Be „Teatriuko“ aktorių, prie šio socialinio projekto prisijungs ir kiti patyrę savo srities specialistai: psichologai, įvairių sričių menininkai, kviestiniai svečiai, meno terapijos ekspertai ir kiti, galintys kaimo vaikams parodyti kitokį pasaulį ir paskatinti juos siekti savo svajonių.

Tikslas – atvira ir empatiška visuomenė

Idėjos autorė ir vykdytoja D. Mikoliūnaitė tiki, kad net didžiausi visuomenės pokyčiai prasideda nuo vaikų.

„Kuo daugiau laiko ir dėmesio skirsime jaunosios kartos ugdymui, tuo geresnė ir draugiškesnė bus mūsų visuomenė. Džiaugiuosi, kad atradome ir taip pat manančių bendraminčių – mes susitinkame „Talentas keisti“ socialinio verslo inkubatoriuje, kuriame gauname neįkainojamos ekspertinės paramos ir patarimų, padedančių idėją paversti tvaria veikla“, – sakė D. Mikoliūnaitė.

Socialinio verslo konkursą „Talentas keisti“ ir jo dalyviams skirtą inkubatoriaus programą „Reach for Change“ organizuoja drauge su ilgamečiais partneriais telekomunikacijų bendrove „Tele2“, televizija „TV3“ bei šiemet prie projekto prisijungusiu Šiaurės šalių ministrų tarybos biuru Lietuvoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų