• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sunkmetį iškentėjusios kaimo turizmo sodybos šiemet tikisi daugiau poilsiautojų nei pernai. O šiems sudaromos geresnės sąlygos. Sodybą bus galima rezervuoti internetu, iškart pasirenkant – nori ramaus ar aktyvaus poilsio. Sodybų savininkai sako norintys atsikratyti balių turizmo etiketės, praneša LTV „Panorama“.

REKLAMA
REKLAMA

Kaimo turizmo sodybos šią vasarą vilios ne tik poilsiu gamtoje, bet ir masažu prieš pirtį arba šiaurietišku ėjimu su lazdomis. Iškentėję du nepelningus sezonus verslininkai sako priversti griebtis įvairiausių vilionių.

REKLAMA

„Vakare pašventė, bet jis nori ryte kažką nuveikti: ar paplaukioti, ar puodynę nusilipdyti, ar duonos išsikepti“, – teigia sodybos savininkė iš Kauno rajono Roma Zalensienė.

„Pagražinau savo sodybą truputį. Daug nesitikiu, kad nors 10–15 proc. pagerėtų negu pereitais metais, ir gerai“, – kalbėjo sodybos savininkas iš Utenos rajono Jonas Maniušis.

REKLAMA
REKLAMA

Pernai kaimo turizmo sodybose atostogavo per 200 tūkstančių poilsiautojų, šiemet jų tikimasi iki dešimtadalio daugiau.

„Poilsiautojai jau važiuoja į sodybas, jau renkasi sodybas vasarai. Gyvumas yra, užsakymai atsiradę. Tai tikrai teigiamas poslinkis“, – sakė Kaimo turizmo asociacijos prezidentas Linas Žabaliūnas.

Šį sezoną sodybas žadama suskirstyti į penkias grupes, tad žmonės žinos, kokį poilsį – ramų, triukšmingą, pasyvų ar aktyvų – renkasi. Nors 90 proc. sodybų lankytojų – lietuviai, pradėjus rezervavimą internetu, viliamasi pritraukti daugiau užsieniečių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mūsų žmogus dažnai, ypač tuo sunkmečio laikotarpiu, nori iš karto gauti avansą, kartais tas patvirtinimas žodžiu negalioja, paskui atsakoma ,ir tada kyla tam tikri keblumai vartotojui. Tokie momentai, vieno ar kito atsisakymas ar rezervacijos panaikinimas, veikia labai neigiamai“, – tvirtino Turizmo departamento direktoriaus pavaduotojas Juozas Raguckas.

REKLAMA

Pernai nakvynė vienam žmogui vidutiniškai kainavo 46 litus, šiemet, žadama, nebrangs. Užtat daugėja kaimo sodybų, norinčių gauti europinę paramą.

„Šiems metams kaimo turizmo priemonėje yra skirta 30 mln. litų, per visą 2007–2013 metų laikotarpį iki 2011 metų agentūra yra gavusi daugiau nei 300 paraiškų ir šiuo metų yra pasirašyta sutarčių už 59 mln. litų“, – teigė Nacionalinės mokėjimo agentūros atstovas Vaidas Timinskas.

Daugiausiai poilsiaujama Ignalinos, Molėtų, Lazdijų, Trakų ir Utenos rajonų kaimo turizmo sodybose, dažniau – prie ežerų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų