Po Konstitucinio Teismo (KT) sprendimo kai kuriose šalies savivaldybėse reikia pakeisti apie trečdalį tarybos narių, bet niekas nežino, kaip juos atleisti, rašo dienraštis "Lietuvos žinios".
Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) atstovai Vidaus reikalų ministerijoje (VRM) ketvirtadienį prašė paaiškinti, kaip elgtis su savivaldybių tarybų nariais, kurie eina vadovaujančias pareigas savivaldybėms pavaldžiose įmonėse - mokyklose, ligoninėse, poliklinikose, vaikų darželiuose ir taip toliau.
KT išaiškinus, kad jie negali būti tarybos nariai, pasak LSA direktoriaus Sigito Šiupšinsko, kai kurių rajonų savivaldybėse teks pakeisti iki trečdalio tarybos narių.
"Susiduriame su keliomis problemomis. Iš savivaldybės atleidžiamą žmogų reikia pakeisti tos pačios partijos sąrašuose esančiu kolega, tačiau kai kurių partijų sąrašai buvo trumpi, tad pakeisti juos tiesiog nėra kuo. Kita problema - nenumatyta procedūra, kaip tuos žmones atleisti, nes patys atsistatydinti jie negali", - dienraščiui sakė S.Šiupšinskas.
Šiais klausimais LSA nieko negalėjo patarti ir VRM teisininkai, todėl savivaldybėms telieka laukti Seimo išaiškinimo. Kiek šio klausimo svarstymas gali užtrukti parlamente, neprognozuojama, nors KT nutarimas jau galioja.
Ketvirtadienį LSA išsiuntinėjo paklausimus visoms 60 Lietuvos savivaldybių. Prašoma informuoti, kiek tarybos narių jose teks pakeisti. Tikslią informaciją LSA tikisi turėti jau kitą savaitę, bet prognozuojama, kad šis skaičius bus įspūdingas.
"Mūsų pozicija vienareikšmiška - reikia pakeisti kai kuriuos Konstitucijos straipsnius, nes kuo mes daugiau gilinamės į Konstituciją, tuo labiau suprantame, kad jos visiškai neišmanome", - kalbėjo S.Šiupšinskas.
Konstituciją keisti rekomenduoja ir LSA prezidentas, Druskininkų meras Ričardas Malinauskas. Jo nuomone, Konstituciją reikia derinti prie gyvenimo, o ne gyvenimą prie Konstitucijos.
BNS