Christianas Eriksenas, pirmajame Senojo Žemyno čempionato mače prieš Suomiją, atrodė puikios formos ir pasiruošęs vesti savo bendražygius į pergalę. Gaila, bet gražią futbolo šventę – Europos čempionato pradžią – pažymėjo visą pasaulį sukrėtęs įvykis, kai link kamuolio eidamas Eriksenas staiga parkrito nuo širdies smūgio.
Greita Danijos rinktinės kapitono Simono Kjaero reakcija ir budri medicinos komanda padėjo išsaugoti Danijos saugo gyvybę, tačiau po įvykio rungtynes tęsę žaidėjai nežinojo, ar jų draugui viskas bus gerai. Po šokiruojančios situacijos, pergalę rungtynėse nusigvelbė Suomija, rezultatu 1:0.
Po rungtynių, danai ir visas likęs pasaulis sulaukė puikios žinios – Christianui Eriksenui viskas gerai. Ši katastrofa įkvėpė Danijos futbolininkus – jie pasiekė „Euro 2020“ pusfinalį, kuriame tik po pratęsimo nusileido Anglijai, o vėliau laimėjo ir visas likusias Pasaulio Čempionato atrankos varžybas, taip išsimušdami savo bilietą į Katarą.
Pačiam Christianui Eriksenui šis laikotarpis buvo sudėtingas ir drastiškai pakeitė jo gyvenimą. Futbolininkas buvo priverstas palikti Milano „Inter“, kadangi Italijoje yra draudžiama žaisti profesionalų futbolą su širdies stimuliatoriumi, o naujo klubo paieškos sudėtingos, kai nėra visiškai aišku ar Christianas yra fiziškai ir psichologiškai pasiruošęs grįžti į didžiąją sceną, nors gausiai gavo pasiūlymų iš įvairiausių klubų.
Kad suprastume kodėl Italijos futbole į širdies problemas žiūrima taip griežtai, verta prisiminti keletą graudžių įvykių, kurie nuvedė iki tokio atsargumo.
Didžiausią įtaką padarė tragiška Davide Astori mirtis, kurią vis dar niūriai prisimena Italijos futbolo sirgaliai.
31-erių metų „Fiorentina“ kapitonas Davide Astori patyrė širdies smūgį viešbutyje prieš rungtynes su „Udinese“ 2018 metais. Futbolininko mirtis sudrebino Italiją. Daktaras, kuris anksčiau tais metais davė Astori leidimą žaisti, buvo nubaustas vieneriais metais kalėjime.
Italai tai pat buvo priversti gedėti, kai nuo širdies smūgio gyvybę prarado 25-erių „Livorno“ klubui išnuomotas Piermario Morosini. Tai įvyko 2012 metais, rungtynėse prieš „Pescara“. Panašiai įvyko ir 1977 metais, kai „Perugia“ saugas Renato Curi patyrė širdies smūgį rungtynėse prieš „Juventus“. 24-erių futbolininkas vėliau numirė ligoninėje. Po įvykio juo vardą paveldėjo „Perugia“ klubo stadionas.
Erikseno atveju, ekspertai nėra įsitikinę kas tiksliai įvyko Christianui Eriksenui mače prieš Suomiją, tačiau kiekvienais metais daryti testai rodė, jog Erikseno sveikata buvo puiki.
Šiuo metu, danas lengvai treniruojasi su savo pirmuoju klubu „Odense“, kur jis gavo savo startą ir vėliau persikėlė į Amsterdamo „Ajax“, kai jam buvo vos 16.
Pats Christianas po įvykio viešumoje dažnai nepasirodė. Pasak jo agento, jis gavo labai daug pasiūlymų duoti interviu, filmuoti dokumentikas, tačiau futbolininkas atsisakė jų visų ir daugiau dėmesio skyrė savo asmeniniam gyvenimui.
Italijoje saugas nebežais, tačiau yra geras šansas, jog futbolininkas pratęs savo karjerą kitame klube. Buvęs jo treneris Martenas Olsenas tikina, jog Eriksenas myli futbolą ir darys bet ką, kad toliau galėtų daryti tai, ką nori – žaisti futbolą.
Tačiau, kol Eriksenas negrįžo pilnai pasveikęs, jo komandos draugai Danijos rinktinėje palikto 10-to numerio vilkėti nenori. „Hoffenhaim“ saugas Jacobas Brunnas Larsenas nebuvo patenkintas, kai jam buvo parinkta vilkėti Christiano Erikseno numerį Pasaulio Čempionato atrankos mače prieš Škotiją.
„Tai nebuvo mano pasirinkimas. Aš norėjau vilkėti kitą numerį, bet tai nebuvo mano rankose“
Taip pat jaučiasi ir likusi komanda ir nesiryžta prisiimti numerio, kuris priklausė Christianui Eriksenui. Danijos sirgaliai nenori stumti Erikseno link skuboto sprendimo, tačiau jie ir visi kiti futbolo sirgaliai tikisi, jog galėsime jį pamatyti vilkintį Danijos rinktinės uniformą kitų metų Pasaulio Čempionate.